Pożyczyć, by kupić

0
Pożyczyć, by kupić

Postęp technologiczny i duży popyt sprawiają, że rynek pęka w szwach. Co rusz zalewany jest nowymi sprzętami. Każdy jest użytkownikiem jakiegoś sprzętu i prędzej czy później będzie musiało zmienić. Czasami sprzęt, który chcemy zakupić znacznie przerasta nasze możliwości finansowe. Działając pod wpływem chwili sięgamy po pomoc – pożyczki online.

Wzięcie kredytu to jeszcze nie koniec świata. Oczywiście różnicą jest kredyt na mieszkanie, którego czas spłaty wynosi bagatela trzydzieści pięć lat, a pożyczką na nowy laptop czy telewizor. Szybka pożyczka przez internet to nie kiedy ratunek dla wielu konsumentów. No dobrze, ale jak to działa? Bez zbędnych kolejek i wcześniejszego umawiania spotkań logujemy się na portalu z pożyczkami internetowymi. Na pierwszej stronie zazwyczaj, wita nas kalkulator, który w magiczny sposób od razu wyliczy nam ratę, po wcześniejszym wprowadzeniu kwoty, którą chcemy otrzymać i wprowadzeniu okresu kredytowania. Wydaje się bardzo proste. Oczywiście bez skanu dowodu osobistego i wymaganych podczas procesu kredytowego dokumentów się nie obędzie. Jest jednak kilka minusów.

Po pierwsze z racji nieporównywalnie krótszego czasu weryfikacji, co do tego znanego z banków – warunki mogą być nieco gorsze. Rzeczywista roczna stopa oprocentowania (RRSO) może osiągnąć na prawdę dosłownie kosmiczne wartości. Nie mamy szansy na żadne negocjacje – nie rozmawiamy z doradcą w banku, a wszystko wylicza bezwzględny kalkulator online. Weźmy również pod uwagę brak jakiejkolwiek kontroli. Biorąc koleją i kolejną pożyczkę internetową można bardzo łatwo się w tym zatracić, a konsekwencje w postaci wysokiego oprocentowania przy zwlekaniu ze spłatą mogą być wysoce odczuwalne. Sprawa ma się inaczej, gdy załatwiamy pożyczkę w sposób znany od lat, czyli w banku. Nie musimy iść do banku, w którym posiadamy konto, natomiast tam chyba łatwiej wynegocjować lepsze warunki.

Na rynku jest wiele banków, a konkurencja nie śpi. Reklamy i nie dając spokoju telefony z kolejnymi, nowymi i jeszcze lepszymi ofertami kredytowymi. Banki aż palą się do tego, żeby pożyczyć nam pieniądze. Zasada jest prosta – dla banku musi się to opłacać. Inaczej nie utrzymałby się na rynku. Trzeba zawsze mieć na uwadze, że mimo coraz to lepszych ofert kredytowych, zawsze procent do dopłaty będzie – musimy dokładnie przeliczyć jaki. Co prawda czasy ukrytych kosztów już chyba minęły, ale przezorny zawsze ubezpieczony. No chyba, że nie będziemy chcieli skorzystać z ubezpieczenia kredytowego. Pozostaje nam więc dokładnie przeliczyć ilość pożyczanych pieniędzy.

Pożyczki przez internet nieraz mogą uratować nas w ciężkiej sytuacji finansowej, reperując obecny budżet. Przy tego typu decyzjach trzeba jednak pamiętać o konsekwencjach. Kredyt sam się nie spłaci, a ratę będziemy musieli spłacać systematycznie przez cały okres kredytowania. Warto przemyśleć wcześniej ten wybór, upewniając się chociażby czy posiadamy płynność finansową. Bez stałego pewnego dochodu lepiej nie decydować się na pożyczki, a tym bardziej te szybkie, bo możemy tego szybko żałować.

Jak zapanować nad swoimi finansami – 5 prostych sposobów

0
Jak zapanować nad swoimi finansami- 5 prostych sposobów.

Jeśli wiecznie masz problem z domknięciem swojego miesięcznego budżetu i odnosisz wrażenie, że pieniądze przeciekają Ci przez palce, wcale nie oznacza to, że masz pecha, pieniądze się Ciebie nie trzymają i to się nigdy nie zmieni. Pora dokonać zmian w sposobie myślenia, a wtedy zmieni się wszystko.

Podstawy odpowiedzialnego zaciągania długów

0
Podstawy odpowiedzialnego zaciągania długów

Jednym z najpopularniejszym punktów Warszawy jest wielki licznik długu publicznego Wiele osób widząc go oburza się na horrendalnie wysokie kwoty, które są tam wyświetlane. Niestety potężne zadłużenie to problem nie tylko budżetu państwa, ale i budżetów domowych wielu Polaków, dla których kredyt, pożyczka czy chwilówka to źródła łatwej gotówki. Co gorsza większość rodaków nie wie jak korzystać z tego typu produktów odpowiedzialnie. Na szczęście nie potrzeba rozległej wiedzy, aby móc zaciągać zobowiązania w sposób odpowiedzialny i bezpieczny.

Wybierz właściwe biuro rachunkowe dla swojej firmy. Ciesz się zyskami, dzięki pomocy doradcy podatkowego!

0
Wybierz właściwe biuro rachunkowe dla swojej firmy. Ciesz się zyskami, dzięki pomocy doradcy podatkowego!

Prowadzenie własnej firmy wymaga bardzo dużej ilości pracy od przedsiębiorcy. Przede wszystkim musi on postawić na rozwój działalności, wdrożyć odpowiednie strategie i pozyskiwać nowych klientów. Dodatkowo nie może zapomnieć o właściwym prowadzeniu księgowości, która dla wielu przedsiębiorców bywa bardzo skomplikowana.

Najlepszym wyjściem dla wschodzącej firmy na rynek jest skorzystanie z outsourcingu zewnętrznego. Najczęściej przedsiębiorcy w formie outsourcingu zlecają opiekę rachunkową nad swoją firmą dla biur księgowych. Dzięki temu unikają samodzielnych rozliczeń, prowadzenia ksiąg przychodów i rozchodów, a także wielu obowiązków ciążących na nich ze względu na prowadzenie własnej działalności.

Outsourcing – biuro rachunkowe

Powierzając rachunkowość swojej firmy dla zewnętrznego biura księgowego możemy bardziej skupić się na najważniejszych zadaniach i celach naszej działalności. Ważną kwestią jest wybór doświadczonego i prawidłowo działającego biura rachunkowego. Najlepiej skorzystać z polecanych i renomowanych biur, które przez długi czas działają na rynku. W tego typu biurach zatrudniany jest kompetentny  zespół wykwalifikowanych i certyfikowanych specjalistów w dziedzinie księgowości.  Doświadczenie oraz samokształcenie pracowników biura zagwarantuje Twojej firmie kompleksowe usługi księgowe i podatkowe. Dodatkowo zawsze będziesz mógł liczyć na pomoc księgowych oraz doradców w różnym zakresie. Szybko zauważysz, że Twoja firma rośnie w siłę, a koszty jej utrzymania są odpowiednie.

Biuro księgowe w Poznaniu

W Poznaniu stacjonuje doskonałe biuro rachunkowe o nazwie bilans Poznań. Pochwalić się ono może dobrym prowadzeniem wielu firm i skutecznymi działaniami. Fachową opiekę i nadzór pełni w nim między innymi doradca podatkowy Poznań. Zajmuje się rozliczaniem spraw podatkowych i dzięki bogatej wiedzy potrafi wybrać najkorzystniejsze rozwiązania dla firmy z każdej branży. Dobry doradca podatkowy Poznań to klucz do sukcesu Twojej firmy. Pozwoli on Ci dużo zaoszczędzić i rozliczać się w najlepszy dla Ciebie sposób.

Doradca podatkowy zajmuje się sporządzaniem różnego rodzaju zestawień i raportów, a także reprezentuje firmę w sprawach podatkowo-księgowych. Wielu doradców dodatkowo świadczy usługi kadrowo-płacowe.

Doradca podatkowy Poznań pozwoli Tobie uwolnić się od całej papierologii i zająć się najważniejszymi sprawami. Unikniesz błędów oraz niekorzystnych dla firmy rozwiązań. Dodatkowo nie będziesz musiał się obawiać o kontrolę skarbową oraz niedogodności w dokumentach. Profesjonalni doradcy znają wszelkie zasady obliczania miesięcznych zaliczek na podatek dochodowy i z pewnością odpowiednio zajmują się Twoją firmą. Pomogą prawidłowo sporządzić deklarację podatkową PIT, VAT, CIT, a także wyjaśnią Ci w jaki sposób możesz wysyłać wypełnione dokumenty droga elektroniczną. Wytłumaczą Tobie, jak złożyć na dokumentach podpis elektroniczny i rozwieją wszelkie niepewności.

Prawidłowo działający doradca podatkowy pozna Twoja firmę od podszewki. Szczegółowo zajmie się prowadzeniem księgi rachunkowej i całą dokumentacją. Dzięki wywiadom z Twoimi pracownikami oraz poznaniu stylu zarządzania finansami dobierze najlepszą formę rozliczania podatkowego dla Twojej firmy. Jeżeli w pełni mu zaufasz możesz również powierzyć doradcy reprezentowanie Twojej firmy w urzędach i sądach. To kolejna zaleta, która znacząco Cię odciąży od obowiązków i zapewni godną reprezentację Twojej działalności.

Czy wiesz jak uzyskać zwrot podatku z zagranicy?

0
Czy wiesz jak uzyskać zwrot podatku z zagranicy?

Holandia, Belgia, Niemcy, Austria, Szwajcaria, kraje skandynawskie, to tylko niektóre kierunki wyjazdu obierane przez Polaków. Nasi rodacy jeżdżą tam w celach zarobkowych i podejmują różnego rodzaju pracę zawodową. W innych krajach na świecie, podobnie jak w naszym, również istnieje system podatkowy, a co za tym idzie, osobom rozliczającym się na podstawie formalnych umów również przysługuje zwrot podatku z zagranicy. W dzisiejszym artykule zajmiemy się właśnie tą tematyką! Przedstawimy, jakie kryteria trzeba spełniać, aby w ogóle o niego wystąpić, jak i gdzie rozliczyć zagranicznego PITa, oraz w jaki sposób odebrać pieniądze.

Co zrobić, aby otrzymać zwrot?

No właśnie jak to jest z tym zwrotem podatku z zagranicy? Z pewnością wiele zależy od kraju, w którym pracowaliśmy. Pierwsza zasada dotyczy oczywiście formy zatrudnienia. Z pewnością o zwrocie podatku nie mają co marzyć osoby zatrudnione „na czarno”, ponieważ w ich przypadku pracodawcy nie odprowadzają żadnych podatków, ani składek. Jeżeli jednak jesteśmy zatrudnieni w oparciu o umowę, to – jeżeli wszystko działa zgodnie z prawem – osoba lub firma, która nas zatrudnia, powinna odprowadzać od każdej umowy lub zlecenia podatek dochodowy, który po pewnym czasie trzeba rozliczyć. To również dzieje się na podobnej zasadzie jak w naszym kraju. Pracodawca jest zobowiązany dostarczyć nam stosowny dokument, a my, jako pracownicy rozliczyć go względem konkretnego urzędu skarbowego.

Prawo finansowe w poszczególnych krajach

Jeśli chodzi o zwrot podatku z zagranicy, wszystko byłoby łatwe, gdyby nie fakt, że w każdym kraju przebiega to nieco inaczej. Niestety nie ma zestandaryzowanych norm dla Unii Europejskiej, nie mówiąc już o krajach, które do niej nie należą. Każdy system podatkowy jest nieco innych, dlatego zwrot podatku z zagranicy może być sprawą trudną i skomplikowaną dla osób, które nie orientują się w temacie. W takim przypadku warto zwrócić się do odpowiedniej instytucji, która z pewnością przedstawi wszystkie warunki, jak również pomoże w bieżącym rozliczeniu. W takich miejscach oczywiście zapłacimy prowizję, jednak jest to jak najbardziej naturalna kolej rzeczy. Można również edukować się we własnym zakresie. W Internecie z pewnością znajdziemy wiele wątków związanych ze zwrotem podatku z zagranicy, jednak trzeba pamiętać, że nie jest to zazwyczaj wiedza fachowa, tylko ta pochodząca z doświadczenia naszych rodaków. Warto zadbać o to, aby wszystko przebiegało, jak należy, ponieważ tylko wtedy uda nam się niejako odzyskać pieniądze, na które zapracowaliśmy.

Faktury elektroniczne – realna alternatywa dla papierowych dokumentów

0
Faktury elektroniczne – realna alternatywa dla papierowych dokumentów

Używanie faktur elektronicznych zamiast dokumentów papierowych jest bardzo proste. Jakie zalety wynikają ze stosowanie e-faktur?

Jak skutecznie zadbać o rozwój personelu w firmie?

0
Jak skutecznie zadbać o rozwój personelu w firmie?

Inwestowanie w rozwój personelu pozytywnie wpływa na pracę całej firmy. Warto o tym pamiętać na co dzień. Pracownik, który stale rozwija się, może dać twojemu przedsiębiorstwu znacznie więcej niż ten, który tylko wykonuje swoją pracę. Ma to ogromne znaczenie zwłaszcza w branżach, które zmieniają się dynamicznie (chociażby w technologicznych). Dzięki szkoleniom twoi pracownicy będą na bieżąco ze wszelkimi nowinkami, a dzięki temu zyski w firmie wzrosną.

Rozwój personelu – co musisz wiedzieć

Jeśli chcesz zadbać o rozwój swoich pracowników, to warto zwrócić uwagę na dwie rzeczy. Pierwszą są kompetencje twarde, czyli wiedza specjalistyczna, branżowa. Mówi się, że są to umiejętności mierzalne, ponieważ na przykład pracownik może określić, jakie programy czy systemy komputerowe potrafi obsługiwać. Druga rzecz to kompetencje miękkie, a więc wszelkie zdolności interpersonalne, które mogą mieć wpływ na przebieg pracy. Mowa tu na przykład o odporności na stres, zarządzaniu sobą w czasie i o zdolnościach perswazyjnych. Do kompetencji miękkich zalicza się też chociażby dobre radzenie sobie z „trudnymi”, stresującymi klientami.

Aby rozwój był faktycznie satysfakcjonujący, należy dbać zarówno o kompetencje twarde, jak i miękkie. Jak to robić? Poniżej przykłady.

Rozwój kompetencji twardych

Zanim zorganizujesz szkolenia w twojej firmie, warto podpytać pracowników, jakich umiejętności brakuje im na co dzień lub czego chcieliby się nauczyć, by łatwiej i szybciej pracować. W niektórych branżach niezbędna będzie znajomość języków, umiejętność obsługi programów graficznych (Photoshop), konkretna wiedza branżowa (np. technologiczna, gastronomiczna). Jeśli nie wiesz, gdzie szukać takich kursów lub na co zwrócić uwagę w pierwszej kolejności, przemyśl oddelegowanie tego zadania zewnętrznej firmie. Dzięki temu będziesz mógł skupić się na najbardziej priorytetowych kwestiach, a pracownicy równolegle rozpoczną szkolenia i doskonalenie swoich umiejętności.

Rozwój kompetencji miękkich

Rozwój interpersonalny jest nieco trudniejszy, ponieważ jest zależny w dużej mierze od charakteru danej osoby. Ekstrawertyk może szybciej zaadaptować się w nowym otoczeniu niż introwertyk. Warto jednak inwestować w szkolenia, dzięki którym pracownik będzie mógł stale rozwijać swoje umiejętności. Przykładowo, ulepszone zdolności komunikacyjne bardzo przydają się nie tylko w bezpośrednich kontaktach z klientem, ale też do utrzymania miłej i ciepłej atmosfery w pracy. Dzięki temu nawet introwertycy będą czuć się lepiej w gronie współpracowników.

Rozwój pracownika to rozwój firmy

Inwestowanie w rozwój kompetencji sprawia, że efektywność podwładnych zwiększa się – poznają oni nowe sposoby na rozwiązywanie problemów oraz zyskują umiejętności, dzięki którym łatwiej jest im poradzić sobie np. ze stresującymi sytuacjami. Szkolenie umożliwia też pracownikowi bycie na bieżąco ze wszelkimi nowinkami z branży.

Autor: Pozycjoneria.pl. Artykuł powstał dzięki uprzejmości właścicieli firmy TeamPrevent Poland.

Plusy i minusy mieszkań z aneksem kuchennym

0
Plusy i minusy mieszkań z aneksem kuchennym

Mieszkania z aneksem kuchennym są coraz popularniejsze. Taką przestrzeń łatwo zaaranżować i dobrze się prezentuje. Ma jednak również wady.

Jak tanio założyć sklep internetowy?

0
Jak tanio założyć sklep internetowy?

W dzisiejszych czasach tani sklep internetowy znajduje się w zasięgu niemal każdej osoby. Stworzenie działającego sklepu nie wymaga dużego nakładu finansowego. Za ekonomiczność przedsięwzięcia w dużej mierze odpowiadają platformy sklepowe oferujące sklep internetowy na abonament. W przypadku e-sklepów, oprogramowanie to najważniejsze narzędzie biznesowe. Jak założyć tanio sklep internetowy? Poniżej przedstawiono przydatne wskazówki.

Rozliczenie PIT 2018 – najważniejsze zmiany

0
Rozliczenie PIT 2018 - najważniejsze zmiany

Wielkimi krokami zbliża się termin rozliczeń deklaracji podatkowych za 2018 r. Chodź do 30 kwietnia 2019 r. pozostało jednak trochę czasu, warto już dziś poznać zmiany jakie szykuje ustawodawca w rozliczeniach podatku za bieżący rok. Modyfikacji ulegnie nie tylko sam formularz, zmieniła się również część przepisów podatkowych dotyczących rozliczeń.

Termin rozliczeń w 2019 r.

Rozliczenie PIT 2018 będzie możliwe do 31 stycznia 2019 r., jeśli chodzi o deklarację PIT-28 (ryczałt od przychodów ewidencjonowanych). Natomiast pozostałe deklaracje tj. PIT-37, PIT-38, PIT-36, PIT-39 oraz PIT-36L należy złożyć do 20 kwietnia 2019 r. Pamiętajmy, że spóźnione rozliczenie to wykroczenie skarbowe. Może wiązać się m.in. z nałożeniem mandatu w wysokości od 1/10 do dwukrotności minimalnego wynagrodzenia za pracę, które w 2019 r ma wynieść 2250 zł. To oznacza, że będziemy mogli zostać ukarani mandatem w wysokości od 225 zł, aż do 4500 zł! Nie warto ryzykować! Lepiej zapamiętać wskazane powyżej terminy.

Kwota wolna od podatku

Wartość kwoty wolnej od podatku w 2018 r. wzrośnie o 2000 zł w porównaniu z poprzednim rokiem podatkowym i wyniesie 8001 zł. W związku z tym kwota zmniejszająca podatek będzie stanowiła równowartość 1440 zł. Wszyscy podatnicy, których dochód przekroczy 13.000 zł, będą zmuszeni zastosować kwotę zmniejszająca podatek w wysokości 556,02 zł. Zmianie uległy również kwoty, których nie obejmie rozliczenie PIT 2018. W deklaracji, niezależnie od wysokości świadczenia, nie musimy uwzględniać zapomogi otrzymanej w przypadku szczególnych zdarzeń losowych, klęsk żywiołowych, długotrwałej choroby lub śmierci, otrzymanej z zakładowego funduszu świadczeń socjalnych, funduszu socjalnego, czy też z funduszy związków zawodowych. W przypadku otrzymania tego typu świadczenia z innych źródeł, nie musimy go uwzględniać w rozliczeniu z urzędem skarbowym, o ile nie przekracza kwoty 6000 zł. Wolne od podatku pozostają także:

1) Świadczenia otrzymywane przez emerytów i rencistów w związku z łączącym ich uprzednio z zakładem pracy stosunkiem służbowym/stosunkiem pracy – do wysokości 3000 zł,

2) Wartość wygranych w konkursach i grach organizowanych przez środki masowego przekazu, jeśli jednorazowa ich wartość nie przekracza 2000 zł,

3) Dopłaty do wypoczynku zorganizowanego w formie wczasów, kolonii, zimowisk (w tym połączonego z nauką lub leczeniem sanatoryjnym) dzieci i młodzieży do lat 18 – niezależnie od wysokości, jeśli są to świadczenia wypłacane z funduszu socjalnego (w pozostałych przypadkach do kwoty 2000 zł),

4) Wynagrodzenia za udzielanie pomocy służbom państwowym wypłacane z funduszu operacyjnego,

5) Świadczenia wypłacane członkom rodzin zmarłych pracowników oraz zmarłych emerytów i rencistów – do wysokości 3000 zł,

6) Kwoty należności z tytułu zaległej opłaty czynszu najmu lokalu mieszkalnego, opłaty za dostawy energii/gazu/wody, odszkodowania za bezumowne korzystanie z lokalu mieszkalnego,

7) Wartość świadczeń otrzymanych przez studentów od uczelni w związku ze skierowaniem na studenckie praktyki zawodowe,

Koszty uzyskania przychodu

Zmiany dotyczą wynagrodzenia za korzystanie lub rozporządzanie prawami autorskimi lub pokrewnymi. Będzie ono obniżane o 50 % albo 20% w zależności od branży i wartości przychodów. Nowością jest to, że po przekroczeniu tych limitów, koszty uzyskania przychodu nie będą miały zastosowania.

ZUS od dochodu przedsiębiorców

Rozliczenie PIT 2018 przez podatników prowadzących działalność gospodarczą ulegnie zmianie z uwagi na zmianę zasad ustalania składek ZUS. Jeśli roczny przychód z działalności gospodarczej w 2018 r. nie przekroczy 63.000 zł, to wartość składek nie będzie stała, ale uzależniona od faktycznej wartości przychodu. Zmiana korzystna dla przedsiębiorców, którzy odliczą od dochodu zdecydowanie mniej, niż miało to miejsce w roku poprzednim.

pit 2018

Działalność nierejestrowana

Podatnicy, którzy prowadzą działalność nierejestrowaną we własnym imieniu i na własną rzecz, także muszą rozliczać się z przychodów z niej uzyskanych. Jeśli nie przekroczą one 1050 zł miesięcznie, wówczas są traktowane jako tzw. inne źródła przychodów.

Łatwiejsze rozliczenie PIT 2018 przez internet

Ministerstwo Finansów zapowiada, że w 2019 r. rozliczenie PIT przez internet będzie jeszcze łatwiejsze, dzięki usłudze „Twój e-PIT”. Takie rozwiązanie zwolni podatników od konieczności samodzielnego złożenia deklaracji. Krajowa Administracja Skarbowa przygotuje za nas PIT-37 lub PIT-38, a my będziemy mogli go zatwierdzić lub odrzucić za pośrednictwem portalu. Czyżby to koniec stania w długi kolejkach do urzędowego okienka? Ta funkcja jest jednak dostępna tylko dla osób, którym nie przysługują żadne ulgi i odliczenia. Warto również skorzystać z gotowego programu dostępnego pod adresem podatnik.info/program_do_pit/, który w profesjonalny sposób przygotuje rozliczenie PIT.

ZOBACZ TEŻ