Kredyt konsolidacyjny

0
Kredyt konsolidacyjny

Kredyt konsolidacyjny jest rozwiązaniem, które z reguły stosowane jest w momencie gdy dany kredytobiorca chce dokonać połączenia ze sobą wszystkich swoim kredytów. Pojawia się pytanie co ma do zaoferowania tzw. konsolidacja i jakie rozwiania daje nam do dyspozycji.

Próbując zbliżyć się bardziej do tego tego tematu warto najpierw zadać sobie pytanie czym jest kredyt konsolidacyjny? Wielu za nas może kojarzyć ten termin, ale niekoniecznie jest z nim zaznajomiona na szerszym poziomie jego definicji.

Kredyt konsolidacyjny jest niczym innym jak sytuacją, w której umożliwia się danemu podmiotowi tzw. kredyt celowy zaś celem udzielenia takiego kredytu jest możliwość spłaty aktualnych zobowiązań. Warto więc sobie odpowiedzieć sobie na pytanie, który z naszych kredytów chcemy połączyć razem z innymi w kredycie konsolidacyjnym, a które chcemy nadal spłatać po obecnych warunkach zawartych w naszej umowie kredytowej. Przy zawieraniu umowy na korzystanie z kredytu konsolidacyjnego nie ma wymogu by wiązał on wszystkie nasze aktualne kredyty. Wiele takich ofert można znaleźć w ofercie https://domkredytowy.pl/najlepszy-kredyt-konsolidacyjny/. Daje nam to możliwość skorzystania z dodatkowych korzyści w postaci możliwości połączenia następujących kredytów jak chociażby na samochód, gotówkowy, na mieszkanie oraz na debetach i rachunkach związanych z kartami kredytowymi.

By móc skorzystać z możliwości kredytu warto dowiedzieć się jaki jest możliwie najlepszy kredyt konsolidacyjny. Warto zwróć uwagę na korzystne warunki jakie mają banki w swojej ofercie np. promocje. Posiadając kilka pożyczek mamy większą rolę negocjacyjną i dzięki temu możemy liczyć na mniejszy procent spłaty kredytu.

Inne atuty to sposób w jaki obsługiwane jest zadłużenie. Nie musimy koniecznie pamiętam o terminach spłat, a gdy zapominamy o racie rozmawiamy z jedną firmą nie z kilkoma. To duży plus dla kredytobiorcy.
Mamy też obecnie możliwość dokonania konsolidacji kredytu w kontekście posiadanej nieruchomości, którą można wykorzystać jako zabezpieczanie kredytu. W sytuacji gdy nasze kredyty dotychczas były kredytami gotówkowymi ich oprocentowanie z pewnością nie należało do najmniejszych. Tym samym spłata kredytu była z całą pewnością bolesna. Rozwiązaniem jest sytuacja skonsolidowanie jednej pożyczki do kredytu hipotecznego. Może to być rozwiązanie dla osób, które potrzebuje dodatkowej możliwości na spłacenie kredytu. Kredyt konsolidacyjny to przydatne rozwiązanie dla osób, które poszukują solidnego rozwiązania w możliwie krótkim czasie i na jasnych warunkach.

Raport z BIG. Czy mówi wszystko o zadłużeniach osoby fizycznej?

0
Raport z BIG. Czy mówi wszystko o zadłużeniach osoby fizycznej?

Tak zwane BIG-i to Biura Informacji Gospodarczej. Są instytucjami powołanymi do tego, aby gromadzić informacje gospodarcze o osobach fizycznych oraz firmach. Raporty przygotowywane przez BIG-i są źródłem informacji o tym, czy dany klient lub kontrahent jest rzetelny. Jakie informacje zawiera i jakie ma znaczenie? Wyjaśniamy.

Nowe obowiązki Split Payment

0
Nowe obowiązki Split Payment

Ministerstwo Finansów cały czas planuje zmiany, mające na celu uszczelnianie systemu podatkowego w Polsce. Jednym z nich ma być eliminowanie niepłacenia podatku VAT. Proponowana reforma będzie dotyczyć wprowadzenia nowego, obligatoryjnego stosowania znanego już wcześniej mechanizmu Split Payment. Na czym będą polegać zmiany? Jaka jest odpowiedzialność podatników? Jak przygotować firmę do reformy?

Czy lokata to nadal dobra opcja na pomnażanie oszczędności?

0
Czy lokata to nadal dobra opcja na pomnażanie oszczędności?

Okazuje się, że lokata bankowa to nadal najczęściej wybierany instrument inwestycyjny. Chociaż na rynku usług finansowych oferowane są instrumenty zapewniające o wiele większe zyski, to właśnie lokaty cieszą się największą popularnością. Czy dzisiaj jest to dobry wybór? A może warto pomnażać swoje oszczędności przy wykorzystaniu zupełnie innych instrumentów? Dowiedz się już teraz.

Na co zwrócić uwagę szukając hotelu pracowniczego w Hamburgu i gdzie znaleźć idealny?

0
Na co zwrócić uwagę szukając hotelu pracowniczego w Hamburgu

Któż  z nas nie zna kogoś, kto pracuje na obczyźnie. Niestety jest to normą od wielu lat. praktycznie odkąd skończył się w Polsce PRL. Wyjeżdżamy “na Zachód”, by reperować domowe budżety, szukać lepszego jutra lub odłożyć sumę potrzebną np. na zbudowanie domu. Cóż, niestety nie zawsze jesteśmy w stanie zarobić w Polsce tyle, ile w Niemczech, Szwecji czy Norwegii. Wielu z nas szuka pracy właśnie u naszych zachodnich sąsiadów. Stawki płacone w euro są dla nas często bardzo interesujące, zaś fakt, że możemy się do Niemiec dostać już po kilku godzinach jazdy, dodatkowo sprzyja wyjazdom zarobkowym. Szczególnie mieszkańcy zachodnich województw często decydują się na emigrację, ze względu na odległość. Ale oczywiście miejsce zamieszkania nie ma na to aż tak dużego wpływu. Jednym z ciekawszych miast w Niemczech, gdzie wielu z nas szuka pracy jest Hamburg. W tym rejonie potrzeba wielu pracowników, ze względu na jego charakter. 

Jeśli wyjeżdżamy do pracy za granicę, zazwyczaj zależy nam na tym, by jak najwięcej oszczędzić. Jeśli mamy konkretny cel, na jaki zbieramy, każdy grosz się liczy. Dlatego szukamy też takich noclegów, które pozwolą nam jak najwięcej zaoszczędzić. Idealnym pomysłem w takiej sytuacji będzie sprawdzenie polskiej wersji niemieckiego serwisu – hotel-pracowniczy.pl. Znajdziemy tam różnorodne hotele pracownicze w Hamburgu Na szczęście oferta takich miejsc jest dość szeroka. Dzięki temu możemy swobodnie wybrać, co nas najbardziej interesuje i co nam odpowiada. Dziś przedstawimy Wam listę rzeczy, na jakie warto zwrócić uwagę, szukając idealnego hotelu pracowniczego oraz gdzie go znaleźć.

Na co zwracać uwagę, wybierając hotel pracowniczy w Hamburgu?

Rzeczy, które należy wziąć pod uwagę, jest naprawdę wiele. Dlatego przyda się jakaś krótka lista tego, o czym warto pomyśleć zanim zdecydujemy się na konkretny nocleg. Co przede wszystkim powinno nas zainteresować? Odległość od naszego miejsca pracy. Jeśli będzie zbyt daleka, codziennie będziemy marnować kilka godzin na dojazdy. Na pierwszy rzut oka nie wygląda to jak tragedia, ale z czasem stanie się męczące. A pamiętajmy też, że czas to pieniądz! Dlatego – im bliżej tym lepiej! Strona z hotelami pracowniczymi w Hamburgu ma na przykład wygodną mapę, na której dokładnie sprawdzimy jak daleko znajduje się nasz hotel pracowniczy od miejsca pracy. Ułatwi to znacznie nawigację, tym bardziej, że będziemy widzieli wszystkie drogi i to, jak dokładnie się dostać na miejsce. Dzięki temu już na etapie szukania noclegu, zdobędziemy konkretne informacje.

Udogodnienia to jeden z ważniejszych czynników. Jeśli nie chcemy mieszkać w warunkach na poziomie minimalnym, musimy dowiedzieć się wcześniej, co znajdziemy w danym hotelu pracowniczym. Wiele z nich oferuje między innymi darmowe Wi-Fi, telewizor czy podstawowe wyposażenie AGD (lodówka, pralka). Tego typu sprzęty, to tak naprawdę podstawa, aby czuć się dobrze i komfortowo. Na  Monteurzimmer Hamburg nie musimy kontaktować się z właścicielami hotelu, aby dowiedzieć się o takich rzeczach. Informacje o wyposażeniu są dostępne na podstronie prezentującej dane miejsce. 

Parking

Czy na terenie obiektu można parkować? Oczywiście nie każdy będzie tego potrzebował. Ale warto o tym pomyśleć, jeśli jedziemy na miejsce samochodem i już na miejscu także będziemy polegali na tym środku transportu. Szukanie miejsca postojowego i wieczne nerwy z tym związane zdecydowanie nie wpłyną na nas dobrze. Dlatego upewnijmy się, czy nasz Monteurzimmer Hamburg ma tego typu udogodnienie. 

W jakim języku porozumiewają się właściciele?

Jeśli znamy podstawy niemieckiego, albo nie przeszkadza nam to, że musimy dogadać się z kimś na migi – nie będziemy mieć problemu. Gorzej, jeśli należymy do tych, którzy nie potrafią ani jednego, ani drugiego. Wtedy musimy sprawdzić, czy nasz Monteurzimmer Hamburg ma obsługę mówiącą w innych językach. 

Dlaczego warto wybrać hotel pracowniczy na monteurzimmerguru.de?

Przede wszystkim dlatego, że mają bardzo duży wybór ofert. Znajdziemy nocleg w wielu lokalizacjach, po czym możemy wybrać tę najdogodniejszą. Dodatkowym ułatwieniem jest opisana wyżej mapa. Poza tym sam układ graficzny jest bardzo przyjemny i przyjazny, łatwo się w nim rozeznać, odnaleźć. Po wybraniu oferty wystarczy wypełnić krótki formularz, a nasze zgłoszenie ląduje prosto u właściciela hotelu. To on skontaktuje się z nami osobiście.

Podsumowując, jeśli szukacie noclegu w Hamburgu, warto przyjrzeć się właśnie niemieckiemu serwisowi. W Niemczech hotele pracownicze występują pod nazwą Monteurzimmer. Jeśli chcesz sprawdzić ofertę hoteli pracowniczych to wystarczy wejść na stronę Monteurzimmer Hamburg  i znaleźć idealny nocleg w Hamburgu dla siebie. Zachęcamy do sprawdzenia strony i zapoznania się ze szczegółami. 

Regulacja okien PCV

0
Regulacja okien PCV

Okna, podobnie jak wiele innych elementów budowlanki i wykończeń, mają swój „termin przydatności” teoretycznie działają, dopóki nie wybije się w nich szyby. W praktyce jednak, okna po pewnym czasie eksploatacji zaczynają się rozszczelniać. Kłopotliwe w tej kwestii były szczególnie stare okna z drewnianymi ramami. Nawet najlepiej zaimpregnowane okno narażone jest przecież cały czas na działanie różnych czynników atmosferycznych. W rezultacie drewno zaczyna się łuszczyć, kruszeć i pękać. Po obłuszczeniu się warstwy lakieru, zaczyna ono nasiąkać wilgocią i pęcznieć, a następnie schnąć i kurczyć się, co fatalnie wpływa na parametry szczelności okna. W drewnianych oknach, które uległy rozszczelnieniu, nie można już za bardzo nic zrobić. Dlatego wielu inwestorów stawia na okna, których profile wykonane są z PCV. Są nie tylko tanie i łatwe w montażu, ale również trwałe!

Okna PCV potrafią być niesamowicie szczelnie i nie dopuszczać do uciekania przez nieszczelności powietrza na zewnątrz. Nie są to jednak warunki stuprocentowo korzystne dla budynku. Aby zapewnić właściwy przepływ powietrza w domu oraz zapobiegać osadzaniu się pleśni na ścianach, konieczna jest właściwa – nie za mocna i nie za słaba – cyrkulacja powietrza. Powietrze wilgotne i ogrzane powinno przenikać przez szczeliny okna, zaś świeże, zewnętrzne powietrze powinno przez nie wnikać do środka. Pozwala to regulować temperaturę oraz mikroklimat we wnętrzu.

Podczas fachowego montażu okien wykonanych z PCV, specjaliści regulują je zgodnie z zapotrzebowaniem termicznym danego budynku, na podstawie różnych parametrów cieplnych. Warto im w tej kwestii zaufać. Jednak nie wystarczy raz, a porządnie wyregulować okna. Te nowoczesne profile mają w swoich ramach specjalne mechanizmy, które służą regulowaniu szczelin pomiędzy ramą a framugą. Tych mechanizmów jest kilka na całym oknie, a zatem samodzielna regulacja okien powinna zostać poprzedzona dokładnym przeczytaniem instrukcji użytkowania od producenta, oraz zapoznaniem się z profilami okiennymi. Można także zlecić tę regulację specjalistom – i warto to zrobić, jeśli nie chcemy napytać sobie dodatkowych kłopotów.

Po co w ogóle regulować okna? Regulacja okna lato/zima jest konieczna ze względu na bardzo różne temperatury powietrza w naszej szerokości geograficznej. Latem możemy sobie pozwolić na mocniejsze rozszczelnienie okien. Pozwoli to wpuścić więcej ciepłego powietrza do wnętrza i osuszyć ściany po zimie. Dzięki takiej regulacji latem powietrze wewnątrz domu nie jest bardzo nagrzane i wilgotne. Z kolei zimą, gdy na dworze trzaska mróz, warto nieco mocniej uszczelnić okna. Zimne powietrze i tak będzie przez nie przenikało, ale ważne, aby nie wpadało go do środka zbyt wiele, co może powodować pewien dyskomfort. Zbyt luźne szpary między oknami zimą mogą powodować wyziębianie wnętrza i trudności w dogrzaniu go. Regulacja okuć w oknie zimą może spowodować mniejsze straty ciepła, i tym samym zredukować koszty ogrzewania domu.

Jak wyregulować okno? Wiele zależy od konkretnego jego modelu i zastosowanych w nim mechanizmów, a zatem nie ma jednej uniwersalnej recepty. Za pomocą specjalnego niewielkiego klucza dokręcamy lub odkręcamy odpowiednie śruby w odpowiednich miejscach. Trzeba to zrobić z wyczuciem, dlatego też wiele osób nie podejmuje się tego zadania wcale. To błąd, ponieważ nie chcąc brać się za to samemu, można to zlecić fachowcowi. A dlaczego w ogóle należy regulować okna? Oprócz gospodarki ciepłem w mieszkaniu, ma to też inne atuty. Gdy każdego dnia otwieramy i zamykamy okno, rozregulowujemy jego mechanizmy. Okna zaczynają skrzypieć i trzeszczeć, klamka „chodzi” nieco trudniej, czasem potrzeba sporej wprawy, by nauczyć się umiejętnie zamykać i otwierać okno. Nie warto zwlekać z prawidłową regulacją okiennic, ponieważ im bardziej eksploatowane okno, tym większe zniszczenia się w nim robią. Po pewnym czasie okno może się nadawać już tylko do wymiany. Dzięki regulowaniu okien dwa razy do roku można zapewnić sobie kilkadziesiąt lat bezawaryjnego, płynnego ich użytkowania.

Gniazdka elektryczne, Łączniki

0
Gniazdka elektryczne, Łączniki

Jak dobrać gniazdka elektryczne do domu i pracy?

Wybór gniazdek elektrycznych to nie tylko decyzja estetyczna, ale przede wszystkim kwestia funkcjonalności i bezpieczeństwa. Oczywistym jest fakt, że nie każdy, kto buduje czy remontuje dom, jest specjalistą od elektryki, warto jednak przyswoić podstawową wiedzę w tym temacie, aby wybrać bezpieczne i funkcjonalne rozwiązania. Gniazdka są przecież elementem, który montujemy na dłuższy okres i nie chcemy wymieniać ich zbyt szybko, dlatego istotnym czynnikiem, przy wyborze produktów, powinna być też ich jakość.

Z uziemieniem czy bez?

Uziemienie gniazdka elektrycznego ma nas chronić przed ewentualnymi przebiciami prądu. Nie ma konieczności podłączania wszystkich urządzeń do gniazdek z uziemieniem, jednak ich spora lista powoduje, że często decydujemy się na gniazdka z uziemieniem w całym domu.

Do urządzeń, które wymagają gniazdek z uziemieniem należą przede wszystkim duże sprzęty AGD: lodówka, pralka, kuchenka mikrofalowa, ale także niektóre mniejsze urządzenia, jak odkurzacze, większość telewizorów czy monitorów, a nawet niektóre komputery. Jeśli nie chcemy instalować gniazdek z uziemieniem w całym domu, warto dobrze się zastanowić, jakie będzie przeznaczenie danego gniazdka i dobrze to rozplanować. Jeśli zdecydujemy się na gniazdka elektryczne z uziemieniem w całej przestrzeni, bez problemu możemy do nich podłączać również urządzenia niewymagające uziemienia.

Jakie gniazdka do kuchni i łazienki?

Łazienka, kuchnia czy pralnia, to pomieszczenia o szczególnej charakterystyce. Łazienka objęta jest dodatkowo specjalnymi przepisami w kwestii rozmieszczenia gniazdek i włączników elektrycznych. Do tych pomieszczeń, z racji często występującej w nich wilgoci oraz dostępu do źródeł wody, warto wybrać hermetyczne lub bryzgoszczelne gniazdka elektryczne, zwłaszcza jeśli montujemy je blisko zlewozmywaka, umywalki lub w miejscach, gdzie mogłoby dojść do ich zalania czy zachlapania. Gniazdka w łazience powinny oczywiście posiadać uziemienie.

Jak rozplanować rozmieszczenie gniazdek?

Jeśli wprowadzamy się do całkiem nowego domu czy mieszkania, właściwe rozmieszczenie gniazdek, będzie nie lada wyzwaniem. Nie znamy jeszcze naszych codziennych rytuałów i zwyczajów w nowej przestrzeni. Nieco łatwiej będzie, kiedy jedynie remontujemy od dawna zamieszkała przestrzeń.

Remont staje się wtedy okazją do poprawek i polepszenia komfortu użytkowania lokalu. Przede wszystkim warto więc przemyśleć ile urządzeń będzie podłączonych na stale do prądu. Do tego minimum gniazdek należy dodać liczbę domowników, z których każdy w trakcie dnia ładuje telefon czy laptopa.

W kuchni oprócz sprzętów wymagających stałego podłączenia, jak lodówka, mikrofala czy czajnik, korzystamy z wielu innych urządzeń, wymagających zasilania, jak mikser, sokowirówka czy toster. Tych ostatnich prawdopodobnie nie będziemy używać jednocześnie, ale należy dobrze przemyśleć umieszczenie gniazdka, do którego będziemy je podłączali, tak, aby móc ich wygodnie używać.

Estetyka i cena

Kiedy mamy już rozplanowane gdzie i jakie gniazdka chcemy zamontować, pozostaje jeszcze kwestia estetyki. Dzisiejszy rynek oferuje wiele w tej kwestii, dlatego nietrudno dopasować odpowiednie gniazdka i włączniki do każdego wnętrza. Ceny najprostszych nieuziemionych gniazdek zaczynają się już od około 4 zł, produkty z górnej półki nabędziemy za ok. 15–20 zł. Pamiętajmy jednak, że głównym kryterium naszego wyboru, powinno być bezpieczeństwo i trwałość produktu, nie cena i design.

Kredyt na rozpoczęcie działalności gospodarczej – jak to działa?

0
Kredyt na rozpoczęcie działalności gospodarczej - jak to działa?

Jeśli zamierzasz rozpocząć własną działalność gospodarczą, to na pewno jednym z podstawowych pytań jakie się nasuwa jest “skąd wziąć na to wszystko pieniądze”? Wydatków jest w końcu co nie miara, a bez stałego źródła dochodu na samym początku, całe przedsięwzięcie może się wydawać niewykonalne. Na szczęście, wiele banków oferuje teraz usługi, dzięki którym niemożliwe staje się możliwe.

Czym jest kredyt na start?

Jak sama nazwa wskazuje, kredyt na start polega na tym, że otrzymujemy środki na rozkręcenie własnej działalności gospodarczej. Wiele banków oferuje taką opcję, dzięki czemu mamy spory wybór. Należy jednak pamiętać, że nie tylko od nas zależy, jaki kredyt dostaniemy. Musimy przede wszystkim złożyć wniosek kredytowy, który będzie stanowił dowód naszej zdolności kredytowej. Znajdą się w nim więc takie załączniki, jak zaświadczenie o niezaleganiu z płatnościami ZUS i US, wpis do rejestru działalności, biznesplan, oraz zaświadczenie o możliwości zabezpieczenia kredytu.

Kredyt na otwarcie działalności a kredyt dla firmy – jaka jest różnica?

Choć w potocznym rozumieniu te terminy są używane zamiennie, to kredyt i pożyczka nie oznaczają tego samego. Różnica polega na tym, że pożyczka może być przeznaczona na dowolny cel, a nasz pożyczkobiorca nie wnika w to, jak pieniądze zostały wykorzystane, podczas gdy kredyt jest na konkretny cel. Pożyczka może być również bezpłatna i bezzwrotna, podczas gdy kredyt na otwarcie działalności jest zwrotny i wiążą się z nim odsetki i prowizje. Mimo wszystko, kredyt jest tańszą opcją, a dzięki temu, że udziela go bank, czyli instytucja godna zaufania, a nie prywatna firma pozabankowa, mamy większą pewność co do naszego kredytu.

Jak dobrze zarządzać kredytem na start?

Każdy kredyt zawsze wiąże się z pewną dozą ryzyka. Nie należy jednak się obawiać – rozporządzając swoim kredytem odpowiedzialnie bez problemu poradzisz sobie ze spłacaniem go, zarazem rozwijając swoją firmę. Należy w tym celu pamiętać o następujących czynnikach:

  • przede wszystkim, musisz w ramach działalności rzeczywiście wykonywać swoją pracę, aby przedsięwzięcie ciągle przynosiły zyski. Jeśli ten krok zostanie spełniony, nie powinieneś mieć żadnego problemu z płaceniem rat kredytu na czas.
  • zanim jednak rozpoczniesz pracę, konieczny jest dobry biznesplan – pozwoli Ci on wyznaczyć odpowiednie cele i ścieżkę, którą będziesz do nich dążyć. Na jego podstawie będzie też podjęta decyzja o tym, czy kredyt w ogóle otrzymasz.
  • pamiętaj o tym, by dokładnie przeczytać swoją umowę kredytową, zanim ją podpiszesz. Miej pewność, że nie jest to dla Ciebie zbyt ciężki orzech do zgryzienia – to tak naprawdę jest podstawa wszystkiego.
  • ostatni czynnik niestety leży całkowicie poza naszą kontrolą, a jest nim zwyczajnie szczęście. Istnieje wiele zmiennych, które mogą wpłynąć na sukces działalności gospodarczej, dlatego należy zawsze być przygotowanym na wszelką ewentualność.

Jak wybrać odpowiednią ofertę?

To, jaki kredyt będzie odpowiedni dla Twojej działalności może nie być od początku oczywiste. Jest to szczególnie prawdziwe, jeśli po raz pierwszy zakładasz działalność. Na szczęście w internecie można znaleźć wiele firm, które pomagają w szukaniu właściwych ofert, jak np. Matchbanker. Nie bój się pytać – być może już wkrótce będziesz miał dość środków, by rozpocząć własną działalność gospodarczą.

Chcesz kupić samochód na raty? Sprawdź, jaka rata będzie dla Ciebie optymalna

0
Chcesz kupić samochód na raty? Sprawdź, jaka rata będzie dla Ciebie optymalna

Przymierzasz się do zaciągnięcia kredytu samochodowego? Chociaż bank dokładnie wyliczy zdolność kredytową, warto przed złożeniem wniosku oszacować wysokość raty, z którą poradzą sobie Twoje domowe finanse. Skorzystaj z wygodnego narzędzia i sprawdź, jak duże może być miesięczne zobowiązanie wobec banku.

Zendesk Chat – sposób na szybki kontakt z klientem

0
Zendesk Chat - sposób na szybki kontakt z klientem

Czas to pieniądz – te słowa nigdy nie przestaną być aktualne. W przypadku firm, czas odgrywa kluczową rolę zarówno po naszej stronie jak również w odniesieniu do obsługiwanego klienta. Długie oczekiwanie na odpowiedź, otrzymanie oferty po 2 dniach od daty złożenia zapytania, to tylko przykładowe sytuacje, które pokazują ile czasu marnuje nasza firma i klient.

ZOBACZ TEŻ