Źle ulokowane pieniądze – 3 kroki do ich odzyskania

0
Źle ulokowane pieniądze

Wielu z nas chciało pomnożyć zarobione pieniądze, inwestując je w różne instrumenty finansowe. Nie zawsze jednak taka inwestycja przynosi spodziewany zysk. Ba! Niekiedy może się okazać, iż tak naprawdę nasz kapitał się pomniejszył, mimo braku dostępu do niego przez długi czas i możliwości jego relokacji. Polisolokaty, które oferowane były przez firmy ubezpieczeniowe, są jednym z takich właśnie instrumentów finansowych. Jednak czy klienci, którzy z nich skorzystali, stoją na z góry straconej pozycji?

  1. Polisolokaty – co to jest?
  2. Nieprawidłowości wykryte przez UOKiK
  3. Rozwiązanie umowy

Polisolokaty – co to jest?

Polisolokaty to pewna odmiana ubezpieczeń na życie, które oferowały firmy ubezpieczeniowe. Niestety po zainwestowaniu pieniędzy przez klienta okazywało się, że nawet w wieloletniej perspektywie inwestycja nie przynosi obiecanych profitów, a wręcz generuje starty. To powodowało chęć wycofania swoich oszczędności przez klientów. Dla osób, które skorzystały z polis UFK firm takich jak Vienna Life rezygnacja z polisy była jedyną opcją, pozwalającą uniknąć pogłębiania się strat finansowych i uratować choć część wpłaconej kwoty. Podstawową niedogodnością polisolokaty jest zapis umowny , na mocy którego Towarzystwo Ubezpieczeniowe Vienna Life pobiera opłatę przy rezygnacji z polisy. Dla przykładu w sprawie o sygnaturze akt III Ca 650/17, która zakończyła się prawomocnym wyrokiem Sąd orzekł, że pobieranie tzw. opłaty likwidacyjnej kształtuje prawa i obowiązki w sposób sprzeczny z dobrymi obyczajami i rażąco narusza interes konsumenta.

Nieprawidłowości wykryte przez UOKiK

Dla klientów rezygnacja z polisolokaty związana była z poniesieniem dodatkowej opłaty. Stanowi to znaczne ograniczenie prawa do rozwiązania umowy bez ponoszenia kosztów i utraty środków z UFK, co nie spodobało się przedstawicielom UOKiK. Wątpliwości wzbudził również fakt, iż wszystkie konsekwencje zerwania umowy ponosi klient, natomiast prawie żadnej odpowiedzialności nie ma sprzedawca polisolokaty. Również stosunkowo wysoki koszt wykupu według UOKiK jest przerzuceniem opłaty na  nabywcę. Kontrowersyjne okazało się również ponoszenie przez właściciela lokaty całkowitego ryzyka zmiany wartości jednostek funduszy. To właśnie spowodowało, że dla klientów takich firm, jak na przykład  Skandia zerwanie umowy było jedynym wyjściem.

Rozwiązanie umowy

Czy dla klientów między innymi firmy Skandia rezygnacja przy całkowitym zwrocie kosztów związanych z „opłatą likwidacyjną” jest możliwa? Wiele osób, które spróbowało, odzyskało swoje oszczędności. Pierwszym krokiem powinno być pobranie odpowiedniego wniosku ze strony TU i wypełnienie go oraz odesłanie wraz z kserokopią dowodu osobistego na zamieszczony na witrynie www adres. Po pozytywnym rozpatrzeniu wniosku na nasze konto powinna wpłynąć część zainwestowanych pieniędzy tak zwane świadczenie lub wartość wykupu. Również kwota, która została pobrana przez Towarzystwo przy rezygnacji z umowy może wrócić na nasze konta, choć wymaga to podjęcia dodatkowych działań.

Jak wybrać dla siebie idealny kredyt gotówkowy? Poznaj 5 wskazówek

0
kredyt gotówkowy

Wyjątkowa okazja zakupowa albo nieprzewidziany wydatek – to główne powody, dla których większość Polaków korzysta z oferty banków. I ty planujesz zaciągnąć kredyt gotówkowy? Dowiedz się, jak wybrać finansowanie najlepiej wpisujące się w oczekiwania.

Linia do produkcji chleba a profesjonalne wyposażenie nowoczesnej piekarni

0
maszyna

Linia do produkcji chleba to podstawowe urządzenie wykorzystywane w każdej piekarni. Wytworzenie podstawowego produktu sprzedawanego w takich miejscach – czyli świeżych bochenków chleba – odbywa się dziś właśnie wewnątrz specjalnych linii produkcyjnych. Dotyczy to zarówno małych, jak i dużych piekarni. Jest to rezultatem postępującej automatyzacji pracy, która nie ominęła także branży piekarniczej. Zapraszamy do lektury, w trakcie której zaprezentujemy najważniejsze parametry i warunki pracy linii do produkcji chleba oraz podpowiemy – z jakich linii warto korzystać.

Linia do produkcji chleba – automatyzacja pracy i najwyższa jakość

Wypiekanie chleba to zadanie szczególnie trudne. Każdy, kto w warunkach domowych próbował wypiec własny chleb zdaje sobie sprawę, jak wiele czynników ma wpływ na uzyskiwany efekt. Wymienić należy przede wszystkim odpowiednie proporcje poszczególnych składników, od których to zależy jakość naszego wypieku.

Nie inaczej jest w przypadku piekarni, które pracują w sposób zautomatyzowany. Wypiekany w nich chleb nie jest co prawda wytwarzany za pomocą pracy rąk, ale mimo to jego przygotowanie jest bardzo wymagające. Samo wytwarzanie chleba rozpoczyna się od doboru składników w odpowiednich względem siebie proporcjach, a następnie ich dokładnym wymieszaniu. W tym celu korzystamy ze specjalnym urządzeń mieszających, zwanych miesiarkami.

Umieszczone w nich składniki zostają dokładnie wymieszane oraz połączone, tworząc jednolitą masę. Z niej formuje się bochenki chleba, które przechodzą następnie przez kolejne etapy wytwarzania.

Linia produkcyjna jest kluczowym elementem w procesie wytwarzania. Poszczególne dostępne rodzaje linii do produkcji chleba (szczególnie polecamy te oferowane przez: ibis.net.pl) mogą zawierać w swojej budowie takie elementy jak: waga, rozdzielarka, zaokrąglarka, międzygarownia, wydłużarka, prasowarka. Każdy z nich pełni inną funkcję w procesie wytwórczym oraz pozwala na wprowadzanie określonych zmian w wyglądzie i konsystencji tworzonych wypieków. Przede wszystkim jednak pozwalają na produkowanie dużej ilości wypieków, które będą identyczny zarówno pod kątem ich kształtu, jak i objętości czy smaku.  

Warto przy tym podkreślić, że linie do produkcji chleba można zakupić zarówno „w całości”, jak i dobierając poszczególne jej części. Dzięki temu, mamy możliwość dość swobodnej i w pewnym stopniu dowolnej konfiguracji poszczególnych części.

Automatyzacja pracy

Automatyzacja pracy jest stosowana we wszystkich rodzajach piekarni – zarówno w tych wielkich, zaopatrujących liczne punkty zakupu pieczywa, jak i w piekarniach osiedlowych. W każdym wypadku, zastosowanie linii do produkcji chleba pozwala zaoszczędzić zarówno ilość czasu przeznaczoną na jego wytworzenie, jak i obniżyć koszty samej produkcji.

Wbrew pozorom, zastosowanie linii produkcyjnych nie będzie skutkować standaryzacją produkowanych w danej piekarni rodzajów pieczywa. Wręcz przeciwnie, poszczególne dostępne linie produkcyjne pozwalają na takie zaprogramowanie ich działania, by wypiekany chleb posiadał dokładnie taki kształt, kontury, konsystencję oraz zdobienia, jakie do tej pory stosowaliśmy.

Na czym polega praca ślusarza konstrukcji stalowych?

0
ślusarz

Praca w takiej branży polega przede wszystkim na włączony ze sobą elementów, za pomocą spawania. Wymagana jest to wówczas odpowiednia kwalifikacja spawalnicza. Najczęściej jest to umiejętność, którą możemy uzyskać z kursów czy też edukacji w szkole ponadgimnazjalnej. Najczęściej wybierają metodą jest umiejętność spawania blach oraz rur. Zatrudnienie jako ślusarz konstrukcji stalowych będą mogły znaleźć osoby, które chcą w podbić rynek pracy na tym stanowisku. Bardzo dużo jest ofert pracy, dla osób z doświadczeniem w branży konstrukcji stalowych. Jest to bowiem jedna ze specjalizacji ślusarskich. Dodatkowo ważne jest to, aby rozważać zadania rysunku technicznego oraz poszerzyć umiejętność obsługi palnika acetylenowego. Jesteście ciekawi w jaki sposób wygląda praca ślusarza konstrukcji stalowych to? Sprawdźcie to sam!

Przeczytaj też: https://www.zlecenia.pl/blog/slusarz-konstrukcji-stalowych/

Na czym polega praca ślusarza konstrukcji stalowych? 

Z pewnością będzie to praca wymagająca od nas samodzielności składanie konstrukcji stalowych. Jeżeli jesteśmy osobami na tym stanowisku, to ważna jest znajomość rysunku technicznego, która nie powinna stanowić u nas najmniejszego problemu. W pracy ślusarza ważne jest również umiejętność posługiwania się narzędziami oraz przyrządami ślusarskim i spawalniczymi. Ślusarz, czy może jak kto woli monter konstrukcji stalowych przygotowuje także elementy do konstrukcji stalowych. Będą to różnego rodzaju słupy, belki , drzwi, elementy dachu oraz bramy. Doświadczeni i więksi stażowo ślusarze będą mogli znaleźć pracę także w konstrukcjach lądowych, takich jak mosty czy morskie platformy. 

Jak zostać ślusarzem?

Do tego potrzebne nam będzie przede wszystkim odpowiednia wiedza oraz wykształcenie z zakresu ślusarstwa. Jeżeli zależy nam na pracy, to możemy zdobyć ją poprzez poruszanie się po zawodzie. Obecnie w Polsce panuje deficyt związany z tym, że pracownicy bardzo często proponują emigrować z kraju i posiąść możliwość zatrudnienia się bez doświadczenia za granicą. Jeżeli już w młodych latach decydujemy się na zostanie ślusarzem, najlepiej jest wybrać się do szkoły zawodowej. Możemy kończyć kształcenie zawodowe na profilu mechanicznym, bądź na profilach pokrewnym. Świetnym rozwiązaniem będzie również udział w konkursie dodatkowych z zakresu wiedzy jaką powinien mieć ślusarz konstrukcji stalowych.

Zobacz też: http://www.e-komers.pl/monitor-dla-grafika-komputerowego-jakie-modele-wybrac/

Jakie używane auto warto kupić w leasingu? Przeczytaj nasz poradnik

0
auto w leasingu

W leasing możesz wziąć nie tylko pojazd fabrycznie nowy, ale również auto używane. Aby jednak takie rozwiązanie faktycznie było opłacalne, warto zwrócić uwagę na kilka ważnych kwestii. Sprawdź, jakie wymagania powinien spełniać samochód używany wzięty w leasing. Dzięki temu zapewnisz sobie większą satysfakcję z użytkowania pojazdu, i a zwiększysz szansę na uzyskanie finansowania.

Kredyt oddłużeniowy – sposób na poprawienie sytuacji finansowej

0
Kredyt oddłużeniowy

Każdy bank stara się, aby jego oferta była jak najatrakcyjniejsza dla potencjalnych klientów. Z tego powodu możemy wybierać spośród bogatej oferty produktów finansowych. Na ten moment prócz doskonale znanego już wszystkim kredytu gotówkowego mamy możliwość zaciągnąć, chociażby kredyt na samochód, na rozwój firmy czy też na wyjście z długów. W przypadku ostatniej sytuacji kredytobiorca może skorzystać z kredytu oddłużeniowego, który pomoże mu unormować jego sytuację finansową. Kto może dostać kredyt oddłużeniowy i na czym on dokładnie polega? Odpowiadamy.

Czym jest kredyt oddłużeniowy?

Głównym celem kredytu oddłużeniowego jest uregulowanie długów. Polega to na tym, że po zaciągnięciu kredytu oddłużeniowego spłacamy jego środkami aktualne zobowiązania finansowe. Dzięki temu zyskujemy jeden, nowy kredyt, którego rata jest niższa niż kilku różnych zobowiązań. W taki sposób odciążamy swój domowy budżet i nie musimy pamiętać o konieczności spłaty kilku długów jednocześnie.

Działanie kredytu oddłużeniowego https://splatapozyczek.pl/kredyt-oddluzeniowy/ nie jest skomplikowane. Polega to na tym, że zaciągamy kredyt celowy na spłatę wcześniejszych kredytów i pożyczek. Następnie pieniądze, które otrzymaliśmy w taki sposób, przelewamy na konta wierzycieli. Po spłacie musisz pamiętać o tym, aby spłacać jeden kredyt. Warto jednak pamiętać o tym, aby nie dopuścić do sytuacji, w której kredyt oddłużeniowy także stanie się dla Ciebie obciążeniem. Najlepiej jest go zaciągnąć jeszcze zanim dopuścisz do dużych opóźnień w spłacie zobowiązań, które negatywnie wpływają na zdolność kredytową.

Kto może wziąć kredyt oddłużeniowy?

Tego rodzaju produkt finansowy skierowany jest przede wszystkim do osób, które nie mogą uzyskać innego finansowania. Może tak być przez zbyt niską zdolność kredytową, wpisy w KRD lub negatywne informacje o opóźnieniach w spłacie w BIK. Takim kredytem można spłacić zarówno zobowiązania bankowe, jak i te z sektora pozabankowego. Warto przy tym pamiętać, że niektóre instytucje mogą nie dopuszczać możliwości spłaty chwilówek i innego rodzaju pożyczek. Warto jednak poszukać ofert w różnych miejscach i wybrać tę, która będzie dla Ciebie najlepsza w danej sytuacji.

Czy można dostać kredyt oddłużeniowy bez żadnych zabezpieczeń?

Tak jak podczas ubiegania się o kredyt gotówkowy czy hipoteczny, tak samo podczas składania wniosku o kredyt oddłużeniowy bank podda ocenie Twoją zdolność kredytową. Pod uwagę będzie brana Twoja aktualna sytuacja finansowa, dochody, rodzaj zatrudnienia oraz historia kredytowa. Zważywszy na to, że chęć wzięcia kredytu oddłużeniowego wiąże się zazwyczaj z problemami finansowymi, nasuwa się pytanie, czy konieczne jest zabezpieczenie kredytu?

Niestety niekiedy zabezpieczenie w postaci dochodów z pracy nie wystarczy, jednak na rynku można znaleźć oferty kredytów oddłużeniowych bez zabezpieczeń. Najczęściej obejmują one niewysokie sumy, które nie są wystarczające do tego, aby pokryć dług. Co za tym idzie, takie zobowiązanie nie przyniesie takich rezultatów, jakich byśmy oczekiwali. Sposobem na zwiększenie kwoty kredytu może być np. ustanowienie poręczyciela. Może być to zarówno członek rodziny, jak i bliski znajomy. W tym przypadku pokrewieństwo nie jest brane pod uwagę.

Drugim sposobem jest też ustanowienie hipoteki, która będzie dla banku zabezpieczeniem i zminimalizuje ryzyko nieudanej transakcji. W przypadku dużych kwot i niewielkiej zdolności kredytowej jest to konieczne, aby móc wyjść z długów za pomocą takiego zobowiązania.

Sprawna praca zdalna bez własnego działu IT? To możliwe!

0
praca zdalna

Praca zdalna stała się codziennością w wielu przedsiębiorstwach. Aby przebiegała sprawnie, warto zadbać wtedy o wsparcie ze strony specjalistów IT.

Reklamuj firmę w wyszukiwarce Google

0
Reklamuj firmę w wyszukiwarce Google

O tym, że Google jest światowym gigantem nie trzeba przekonywać nikogo. Liczby mówią same za siebie, bowiem blisko 69% użytkowników korzystających z wyszukiwarek internetowych wybiera właśnie Google. W Polsce można powiedzieć, że konkurencja Google praktycznie nie istnieje, ponieważ na rynku wyszukiwarek udział Google to około 98%.

Czy znasz prawdę o finansach osobistych? Czy wystarczy zarobić i po kłopocie?

0
miliarderzy

Czy aby twój budżet był w lepszym stanie wystarczy po prostu zarobić więcej pieniędzy? Okazuje się, że tak nie jest. Oczywiście w zarabianiu pieniędzy nie ma przecież nic złego, jest to nawet wskazane. Jednak ci naprawdę wystarczy zarobić po prostu więcej pieniędzy? W czym tkwi problem? Problem ten wyjaśniana Darius Foroux – autor 6 książek poświęconych samo rozwojowi coraz prowadzący blog o podobnej tematyce. Jeżeli jesteście za ten ciekawi, koniecznie przeczytajcie!

Przeczytaj też: https://www.wsb.com.pl/zarobic-pieniadze/

Nie czyść swojego konta bankowego

Prawdą jest to, że zarabianie pochłania bardzo dużą ilość naszego czasu. Z pewnością więcej przeznaczamy na ich zarabianie, niż wydawanie. Siedzimy w pracy po godzinach, przez wiele miesięcy aby potem wykonać jeden przelew i wydać wszystkie pieniądze na samochód, wymarzone wakacje, czy też gadżet o którym śmieliśmy.

Warto jest więc posłuchać starej dobrej rady. Mówi ona, aby pragnąć mniej, a w ten sposób zyskać więcej wolności. Pragnąc mniej, będziemy posiadać więcej pieniędzy, ponieważ nie będziemy ich namiętnie wydawać. Nasze konto bankowe zostanie zabezpieczone. 

Poznaj jak działa gospodarka

Warto jest mieć podstawową wiedzę dotyczącą stóp procentowych, kąt oszczędnościowych, czy cyklicznie powracających recesji.

Dzisiejszych czasach oczywiście wszystko mamy na wyciągnięcie ręki i możemy dowiedzieć się wszystkiego z internetu. Z pewnością dobrze będzie się udać również do księgarni oraz zakupić solidną książkę o tym w jaki sposób działa ekonomia i na czym polega inwestowanie. W ten sposób będziesz wiedzieć na czym stoisz.

Jak zarabiać pieniądze unikanie debetu

Żadna rzecz nie jest w stanie zniszczyć naszych oszczędności czy też budżetu, jak długi. Oczywiście zakładając działalność gospodarczą liczymy się z tym że może my potrzebować pożyczki pieniężnej. Co do tego trzeba być bardzo ostrożnym i stosować się do odpowiednich reguł. Musimy mieć tę świadomość, że bank nie da nam pieniędzy gratis. Jeżeli jesteśmy początkującymi przedsiębiorcami posiadamy prawo do błędu, jednak lepiej dla nas, aby nie był to błąd wynikający z naszej ignorancji.

Oszczędzaj ile wlezie

Dysponując z dużą gotówką, musimy liczyć się z tym, że pieniądze szybko znikają. Dlatego należy je oszczędzić aby uniknąć niespodziewanych wypadków. Oszczędza na gotówka pozwoli nam również zainwestować w opłacalny biznes, który kiedyś z pewnością nam się zwróci. Pamiętajmy o zasadzie Pareto, która mówi jasno że nawet najmniej na duży ta kwota pieniędzy dobrze wydanych, może przynieść bardzo duże zyski.

Zobacz też: http://www.lancuchludzi.pl/sprawdz-co-milionerzy-robia-inaczej-niz-ty/

Jak się odbywa finansowanie startupów?

0
Jak się odbywa finansowanie startupów

Od jakiegoś czasu naprawdę popularne w Polsce, jak również na całym świecie, są tak zwane startupy. Te właśnie biznesy ciągną młodych ludzi, którzy mają na nie naprawdę wiele rozmaitych pomysłów. Jednak to, z czym boryka się wielu młodych ludzi, którzy chcą zainwestować w startupy, to niestety brak pieniędzy na zainwestowanie. Na szczęście obecnie jest wiele różnych sposobów na finansowanie startupów. Jakie są oraz co powinniśmy o nich wiedzieć?

Definicja startupu

Pojęcie startupu jest znane w Polsce tylko od paru lat. Typ tenże znaczy przejściową organizację, przedsiębiorstwo przygotowane w celu szukania właściwego typu biznesowego. Podstawowym zamiarem startupu jest natychmiastowe uzyskanie zysku w związku z wprowadzeniem na rynek własnego innowacyjnego artykułu, nie ponosząc przy tym ogromnych wkładów pieniężnych. Podstawowym zakresem funkcjonowania startupów jest internet, gdyż dzięki temu mamy ogromną szansę na poszerzenie terytorium własnego działania – jest to swego typu gwarancja na efekt finansowy.

Zewnętrzny przedsiębiorca

Pierwszym sposobem na finansowanie startupów może być odnalezienie zewnętrznego, indywidualnego przedsiębiorcy, któremu spodoba się pomysł na startup oraz jaki wyłoży własne kapitały na rozwój interesu. Niestety, nadzieje na odnalezienie takiego przedsiębiorcy nie są duże, natomiast pośród znanych funduszy inwestycyjnych, proponujących wsparcie dla początkujących inwestorów, niezwykle wiele jest takich, jakie nie jedynie nie pomogą, lecz zaszkodzą w rozwoju startupu.

Finansowanie Venture Capital

Finansowanie startupów venture capital polega na objęciu poprzez przedsiębiorcy udziałów w przedsiębiorstwie. Należałoby zaznaczyć, iż fundusze wspierają firmy nie jedynie finansowo, lecz również własnym doświadczeniem oraz wiedzą, zwłaszcza przy podejmowaniu decyzji kluczowych. Nie każda spółka ma natomiast możliwość na dofinansowanie ze strony funduszu. Umiejętności oraz doświadczenie zespołu prowadzącego projektem, są dla funduszu ważnym kryterium przy podejmowaniu decyzji o zaangażowaniu się w dane przedsięwzięcie.

Fundusze z Unii Europejskiej

Młodzi inwestorzy mogą także uzyskać pomoc z Unii Europejskiej. Pierwszą opcją jest skorzystanie z programu JEREMIE, dzięki któremu już na starcie działalności umożliwione jest zaciągnięcie niskooprocentowanego kredytu, np. dzięki zabezpieczeniu. Na stronie programu można ponieważ znaleźć listę inwestorów, jacy są w stanie poręczyć za młodych start-upowców. Należy odnaleźć przedsiębiorcy, pokazać mu biznesplan projektu oraz oczekiwać po prostu na decyzję.

ZOBACZ TEŻ