Oferty pracy IT w Warszawie

Po wybraniu kierunku w IT, pomyślnym ukończeniu kursów i uzyskaniu certyfikatu, początkujący programista ma pytanie: co dalej? Jak znaleźć pierwszą pracę w IT z zerowym doświadczeniem, na co zwrócić uwagę przy tworzeniu CV?

Rynek pracy w Warszawie

Praktyka lub staż w największych firmach IT może być początkiem Twojej kariery. Jest to doskonała okazja dla początkujących, aby zdobyć pierwsze realne doświadczenie zawodowe w rzeczywistych projektach, „zanurzyć się” w wybranej specjalizacji. Dokładnie zapoznaj się z opisem zadań do wykonania i wymaganiami stawianymi kandydatom. Pozwoli Ci to ocenić szanse. Nawet jeśli Twoje umiejętności i zdolności nie są jeszcze wystarczające, informacje te pomogą Ci zrozumieć, w jakim kierunku należy się rozwijać. Być może warto podjąć dodatkowe szkolenie lub pomyśleć o zdobyciu minimalnego doświadczenia w realnych zadaniach. A może są już projekty, nad którymi możesz pracować na tym etapie – wyślij CV i list motywacyjny. Jeśli nie ma jeszcze prawdziwych projektów, możesz je wymyślić i wykonać samodzielnie. Zbadaj dziedzinę, którą lubisz i w której chcesz pracować. Zastanów się, jakie ulepszenia możesz zaproponować do projektów, które zostały już opracowane, albo stwórz nowe, przydatne rozwiązanie. Wypełniając swój profil, warto przeanalizować, które z zakończonych projektów są warte upublicznienia. To właśnie w ten sposób potencjalny pracodawca oceni Twój poziom profesjonalizmu i kreatywności.

Przeczytaj też: https://pultusk24.pl/artykul/jak-skutecznie-znalezc/1232048

W jakiej branży znajdziesz szybko zatrudnienie?

Większość dużych firm IT posiada wewnętrzne programy szkoleniowe lub w pełni rozwinięte centra szkoleniowe. Większość z nich jest darmowa, ale aby dostać się na te kursy, będziesz musiał przejść testy lub poważny proces selekcji. Kandydat będzie musiał wykazać się podstawową wiedzą techniczną, znajomością języka angielskiego i logiki. Rozmowa kwalifikacyjna może odbyć się w Zoomie lub osobiście. Pełna lista programów, miejsc docelowych i warunków uczestnictwa w ich własnych programach szkoleniowych znajduje się na stronach internetowych firm.

Im bardziej rygorystyczny proces selekcji na początku, tym większe szanse na dostanie się na staż po pomyślnym ukończeniu kursów, na udział w rzeczywistych zadaniach i zdobycie pierwszego doświadczenia zawodowego. Zdarza się, że początkujący programista może dostać pracę od razu po szkoleniu lub stażu. Często firmy IT oferują stanowiska juniorskie w różnych obszarach poprzez własne programy szkoleniowe. Nowicjusze otrzymują niezbędną ilość teorii i umiejętności praktycznych, które przydadzą się w pracy. Firmy od razu szkolą nowych pracowników „dla siebie”: z uwzględnieniem przyjętych procesów biznesowych i specyfiki pracy. Śledź aktualizacje na stronach internetowych i portalach społecznościowych dużych firm IT – zazwyczaj programy praktyk lub staży są ogłaszane z wyprzedzeniem.

Oferty pracy w Warszawie

Warto sprawdzić wymagania i warunki programów, które nam się podobają. Dowiedz się, jak długo będą one trwały, jak często i w jakich godzinach będziesz musiał odwiedzać biuro firmy oraz czy wymagana jest płatność. Zapytaj z wyprzedzeniem, czy istnieje możliwość pozostania w firmie po odbyciu stażu: co jest do tego potrzebne i czy będzie konkurencyjny proces selekcji. Ważne jest, aby przemyśleć swój plan rozwoju i przygotować odpowiedź na pytanie: „Gdzie widzisz siebie za pięć lat? Zatrudniając niedoświadczonego pracownika, firma zainwestuje w jego szkolenie, więc rekruterzy docenią Twoją determinację i chęć rozwoju zawodowego.

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Please enter your comment!
Please enter your name here