Podpisywanie umów przez internet

Podpisywanie umów przez internet ma wiele ważnych zalet. Przede wszystkim wpływa na poświęcony czas. Wiele osób uważa, że finalizowanie takich kwestii za użyciem przeglądarki internetowej nie jest wiarygodne, ani bezpieczne. Ten artykuł skierowany jest właśnie do takich osób, aby pokazać im argumenty przemawiające za załatwianiem takich kwestii przy użyciu odpowiednich programów i internetu.

PLUSY PODPISYWANIA UMÓW PRZEZ INTERNET

Główną zaletą e-podpisu jest oszczędność czasu i środków finansowych. Niektórzy zadadzą pytanie, czemu akurat środków finansowych? Spowodowane jest to brakiem konieczności wysyłania i odsyłania dokumentów pocztą lub kurierem. Wiąże się, to wtedy z obowiązkiem opłacenia kosztów transportu. Również kontakt osobisty nie wiąże się z bezpłatnym dotarciem na miejsce spotkanie. Zazwyczaj potrzebne jest skorzystanie z pewnego środka transportu. Dla jednych może być, to samochód osobowy, dla innych komunikacja miejska. Jednak oba sposoby wymagają większego, bądź mniejszego wkładu finansowego, czy na paliwo, czy potrzebny bilet.

Kolejnym czynnikiem przemawiającym za omawianym sposobem, jest po prostu wygoda używania programu. Można go obsługiwać, będąc w domu czy nawet na wakacjach. Jedynym narzędziem potrzebnym do jego obsługi jest urządzenie mobilne lub komputer stacjonarny. W dodatku należy wspomnieć o dostępie do internetu. Te narzędzia spowodują załatwienia i podpisanie ważnej umowy w każdym miejscu świata.

Oszczędność czasu i szybkość działania to kolejny ważny argument. Wysyłając dokumenty pocztą, bądź kurierem trzeba liczyć się z często długim czasem realizacji danej dostawy. Co powoduje nerwy związane z opóźnieniem się danej sprawy. Zawieranie umowy online z wykorzystaniem podpisywarki pozwoli nawiązać ją w krótkim czasie. Warunki negocjacji w takim wypadku będą zdecydowanie łatwiejsze i bardziej satysfakcjonujące dla obu stron. Również weryfikacja podpisu jest zdecydowanie bardziej wiarygodna niż w standardowej metodzie.

PODPISY

Umowy przez internet cechują się bardzo ważną rzeczą. Jest, to kwestia ich podpisu. Podpis może być kwalifikowany, jak i elektroniczny. Czym one się różnią i na czym polegają?

Podpis kwalifikowany, to taki który składany jest za pomocą kwalifikowanego programu do składania podpisu elektronicznego. Musi opierać się on na kwalifikowanym certyfikacie, który decyduje o jego ważności.

Zwykły podpis elektroniczny ma o wiele bardziej szerokie znaczenie środków technicznych, które mają zapewnić autentyczność i pozytywne skutki prawne. Realizowany jest on za pomocą mechanizmu podpisu cyfrowego.

Użytkownicy programu umownik.pl mogą liczyć na profesjonalne podejście i pozytywną weryfikację tożsamości kontrahentów. Program umożliwia łatwiejszą, szybszą i skuteczniejszą pracę z klientami. Warto z niego skorzystać i cieszyć się szybkim podpisaniem umów.

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Please enter your comment!
Please enter your name here