Branża motoryzacyjna - jakie szkolenia są najbardziej rekomendowane?

Branża motoryzacyjna jest bardzo specyficzna – zmienia się dynamicznie i dlatego trzeba bardzo pilnować tego, by być z nią na bieżąco. Z tego względu właśnie powinno się jak najczęściej przeprowadzać szkolenia, które pozwolą ci na to, by poznać wszystkie najnowsze nowinki technologiczne. Do najbardziej rekomendowanych szkoleń należy to na rozszerzonej licencji VDA QMC. Dowiedz się, dlaczego.

Co zyskujesz dzięki rozszerzonej licencji VDA QMC?

Szkolenia oparte na tej licencji odbywają się nie tylko w Polsce, ale też w Bułgarii oraz na Ukrainie. Samo szkolenie dzieli się na kilkanaście etapów:

  1. VDA 2 – zapewnienie jakości dostaw. Podczas szkolenia uczestnicy zostaną zapoznani m.in. z metodami stosowanymi podczas nadzoru nad jakością dostaw. Dodatkowo każdy uczestnik pozna zagadnienia dotyczące procesu produkcyjnego.
  2. VDA MLA – zapewnienie poziomów dojrzałości nowych części. Ta część pozwoli uczestnikom na zapoznanie się ze standardami w zakresie nowych uruchomień oraz poprawy jakości wyrobu.
  3. VDA RPP – ta część szkolenia obejmuje zarówno solidny proces produkcyjny, jak i narzędzia jakości przemysłu motoryzacyjnego. Warto znać wymagania dotyczące jakości narzędzi do sterowania jakością, ponieważ obecnie w przemyśle motoryzacyjnym należy przestrzegać wymagań względem nich.

Wskazane trzy części kończą się egzaminem z narzędzi jakości przemysłu motoryzacyjnego. Po zdaniu egzaminu uczestnicy przechodzą do kolejnego etapu.

  1. VDA 9.1. – Etap związany z inspektorem czystości technicznej umożliwia uczestnikom zapoznanie się z normami dotyczącymi czystości technicznej w motoryzacji.
  2. Analiza zwrotów z rynku.
  3. Kurs kwalifikacyjny dla audytorów IATF 16949 – uczestnicy będą mieli szansę zapoznać się tutaj z zasadami zarządzania procesowego i podejściowego w branży motoryzacyjnej, jak i również z mapowaniem procesów organizacji. Kurs kwalifikacyjny kończy się egzaminem dla audytorów.
  4. Dalsza część szkolenia opartego na rozszerzonej licencji VDA QMC w dużej mierze opiera się o działania związane z dalszymi kursami kwalifikującymi dla audytorów; pojawiają się tu m.in. szkolenia aktualizacyjne od VDA 6.3. z 2010 roku do VDA 6.3. z 2016 roku.

Dlaczego warto skorzystać z takiego szkolenia?

Ponieważ przeprowadzanie go w Polsce jest nadal mało popularne, a to duży błąd. Szkolenie dla branży motoryzacyjnej jest prowadzone przez kompetentnych fachowców. Kurs został przygotowany tak, by kompleksowo objąć wszystkie zagadnienia i dzięki temu  gwarantuje uczestnikom prestiż zdobytej kwalifikacji – również z uwagi na małą dostępność szkolenia na terenie Polski.

Autor: Pozycjoneria.pl. Artykuł powstał we współpracy oraz dzięki uprzejmości firmy TeamPrevent Poland z Pszczyny.

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Please enter your comment!
Please enter your name here