Wyjeżdżając na wakacje za granicę, ale również decydując się na wypoczynek w Polsce, trzeba pamiętać o odpowiednim zabezpieczeniu siebie i swoich bliskich na wypadek nieszczęśliwych wypadków. Ubezpieczenie podróżne to gwarancja wsparcia w przypadku ewentualnego zachorowania lub zdarzenia, które wymaga interwencji lekarza i specjalistycznego leczenia.

Ubezpieczenie podróżne – ochrona podczas podróży

Dzięki ubezpieczeniu podróżnemu możemy w spokoju i poczuciu bezpieczeństwa spędzać wakacje w kraju i za granicą. Ubezpieczenie podróżne można wykupić zarówno na wakacje za granicą, jak też w Polsce, o czym warto pamiętać za każdym razem, kiedy planujemy wypoczynek. Istnieje możliwość jego personalizacji czyli dopasowania do indywidualnych potrzeb, charakteru wyjazdu, ale też kraju i jego specyfiki. Inne ubezpieczenie podróżne powinniśmy wybrać przy wyjeździe do tropikalnych zakątków świata, a inne na zwiedzenia Paryża czy Barcelony.

Przy wyborze ubezpieczenia koniecznie zapoznaj się z zakresem, jaki obejmuje, aby wiedzieć, co możesz otrzymać w razie nieszczęśliwego wypadku. Zakres ubezpieczenia warunkuje też cenę, jaką musimy za nie zapłacić. Im jest on szerszy, tym koszty z tym związane będą wyższe. To jednak inwestycja w nasze zdrowie, bezpieczeństwo i ochronę.

Co zawiera przykładowe ubezpieczenie podróżne?

Ubezpieczenie podróżne gwarantuje pokrycie kosztów leczenia nawet do 500 tys. złotych. Kwota ta zależy od firmy ubezpieczeniowej i jej oferty, a także naszego wyboru. W przypadku pobytu za granicą z polisy pokrywane są koszty transportu do Polski. Jeżeli wybieramy się w góry lub nad morze, możemy liczyć na akcje poszukiwawczą, której koszty również obejmuje ubezpieczenie podróżne. Ponadto można liczyć na leczenie stomatologiczne, pokrycie szkód związanych z kradzieżą i szkód wyrządzonych osobie trzeciej.

Należy jednak mieć na uwadze, że ubezpieczenie podróżne nie działa w momencie, kiedy szkody wyrządzimy pod wpływem alkoholu i wyjedziemy w rejon objęty wojną.

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Please enter your comment!
Please enter your name here