medycyna estetyczna
Fot. Pexels.com

Medycyna estetyczna większości osób kojarzy się wyłącznie z botoksem. Niesłusznie. jest to cała gama zabiegów pielęgnacyjnych i upiększających. Czym tak naprawdę jest ta dziedzina medycyny i czym się zajmuje?

Przeczytaj też: http://www.garg.pl/medycyna-estetyczna-co-to-jest/

Medycyna estetyczna – co to takiego?

Zabiegi z zakresu medycyny estetycznej są mało inwazyjne. Skupiają się wyłącznie na skórze i tkance podskórnej. Mają za zadanie poprawić wygląd zewnętrzny. W dużej mierze skupiają się na kondycji skóry.

Najczęściej wykonywanymi zabiegami w tej dziedzinie są te związane z opóźnieniem procesu starzenia się skóry, a także te, które mają skorygować już występujące efekty spowodowane wiekiem.

Najczęściej ta dziedzina medycyny ustawiana jest między chirurgią plastyczną, a zabiegami kosmetycznymi. Tego typu zabiegi są jednak mniej inwazyjne od chirurgii plastycznej. Wykorzystuje się tu wyłącznie znieczulenie miejscowe. A jednocześnie są to zabiegi bardziej inwazyjne od tych kosmetycznych.

Czy zabiegi medycyny estetycznej są dla każdego?

Każdy z tego typu zabiegów posiada pewne przeciwskazania. Każdy zabieg ma indywidualne kryteria związane z przeciwwskazaniami, które dyskwalifikują do zabiegu.

Osoba wykonująca zabieg powinna wcześniej przeprowadzić szczegółowy wywiad. W nim powinny paść wszelkie pytania związane z chorobami przewlekłymi, ostatnio przebytymi chorobami oraz zabiegami, które mogą negatywnie wpłynąć na przeprowadzany zabieg.

Dlatego tak ważna jest szczerość podczas takiego wywiadu. Nie powinniśmy za wszelką cenę chcieć przejść dany zabieg. Pamiętajmy, że zdrowie jest najważniejsze.

Kuracje przygotowawcze

W niektórych wypadkach przed zabiegiem należy wykonać kurację przygotowawczą. Dzięki temu efekt po zabiegu może utrzymać się dłużej bądź być bardziej widoczny. Najczęściej wykonuje się takie rzeczy przed zabiegiem jak oczyszczenie naskórka, poprawa napięcia i odżywienie głębszych partii skóry.

 

Medycyna estetyczna nie jest dla każdego. Niektórzy ze względu na przebyte choroby czy zabiegi medyczne z innych dziedzin powinni się wstrzymać z zabiegami estetycznymi. Jeśli jesteś zdrową osobą, która chce poprawić kondycję skóry warto sprawdzić ofertę klinik z Twojej okolicy.

Zobacz też: http://www.lancuchludzi.pl/jak-napisac-cv/

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Please enter your comment!
Please enter your name here