Do kiedy złożyć PIT za rok 2019

Mamy luty, a więc okres, w którym większość firm zaczyna przesyłać swoim pracownikom PIT 2019. Jeśli idzie o same formy przesyłania PIT-u są one przeróżne, zaczynając od tradycyjnych, czyli wysyłając go listem poleconym, bądź tych bardziej współczesnych, czyli do pobrania z odpowiedniej strony.

Jeśli idzie o samo rozliczanie się za rok 2019. Do kiedy złożyć PIT za 2019? Termin, który nas obowiązuje, to 30 kwietnia. Do tego dnia każdy powinien się rozliczyć z Urzędem Skarbowym. Jeżeli komuś zapomni się i nie rozliczy się w czasie, wtedy pozostaje mu zgłoszenie się do Urzędu Skarbowego i po prostu przyznanie się. Niestety ze spóźnieniem wiążą się dotkliwe kary finansowe, które lepiej jest ominąć pilnując terminu. Oczywiście istnieją pewne uchylenia od rozliczenia się w terminie, między innymi, kiedy pod koniec kwietnia przebywamy w szpitalu. Jeżeli wyjdziemy z niego i otrzymamy wypis ze szpitala istnieje bardzo duże prawdopodobieństwo, że urzędnik je uwzględni i nie będziemy musieli zapłacić kary.

Zawsze pomocy możemy szukać u dobrego doradcy podatkowego. Kolejne pytanie, które nasuwa się na myśl, to w jaki sposób się rozliczyć. Możemy zrobić to sami w domu wypełniając odpowiedni formularz, który jest do pobrania w naszym Urzędzie Skarbowym, albo przez internet. Ta forma rozliczania staje się z roku na rok coraz bardziej popularna, ponieważ istnieją różnorakie programy, dzięki którym nie mając specjalistycznej wiedzy na temat podatków itd. jesteśmy w stanie wypełnić swoje zeznanie podatkowe. I co najlepsze za darmo. Z tego, co pamiętam, niegdyś biura rachunkowe za taką usługę liczyły sobie około 30 zł przyjmując, że dana osoba nie pracowała i nie miała dostępu do żadnych ulg podatkowych.

Przekładem programu do rozliczeń jest PIT 2020. Dosłownie w ciągu kilku minut jesteśmy w stanie nie tylko się rozliczyć z Urzędem Skarbowym, ale i również przesłać potwierdzenie do US. Absolutnie nie musimy nigdzie wychodzić. Wszystko działa szybko i bez zarzutu. Na koniec drukujemy potwierdzenie albo przechowujemy je w chmurze. Przy rozliczeniach zwracajmy uwagę na to, aby nie popełnić błędu. Oczywiście jesteśmy tylko ludźmi i może nam się zdarzyć, że się pomylimy, ale lepiej dopilnować tego, aby tak nie było. Jeśli już do pomyłki dojdzie – zwykle składa się odpowiednią korektę i dokonuje wpłaty, jeśli takowej trzeba – mamy tutaj na myśli opłatę za podatek. Inne sankcje nam nie grożą. Na sam koniec zachęcamy wszystkich do skorzystania z nowoczesnych rozwiązań. Myślimy, że nie ma większego sensu stać w kolejce w Urzędzie Skarbowym w celu złożenia swojego PIT-u skoro można to zrobić przez internet.

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Please enter your comment!
Please enter your name here