Ekogroszek na hurt – poradnik kupującego

0
1256

Hurtowa sprzedaż ekogroszku jest obecnie w rozkwicie. Nie powinno to zresztą dziwić – zainteresowanie hurtowymi ilościami ekogroszku jest odzwierciedleniem rosnącego popytu detalicznego na to paliwo. W rezultacie – wielu przedsiębiorców (na przykład prowadzących składy opałowe) pragnie zakupić duże ilości ekogroszku, by potem odsprzedawać go po marży atrakcyjnej dla obu stron transakcji. Poniżej podpowiemy więcej na temat zakupu hurtowych ilości ekogroszku.  

Hurtowa sprzedaż ekogroszku – gdzie szukać pomocy?

Zacznijmy od tego, że oferta paliw opałowych zwiększa się z roku na rok. Dotyczy to zarówno pojawiających się nowych typów paliw, jak i rosnącej ilości odmian w obrębie tych już używanych. Nie inaczej sprawa wygląda w przypadku ekogroszku, który występuje w coraz większej ilości wersji. Znajdziemy zarówno ekogroszek budżetowy – o przeciętnej/dobrej sile grzewczej – jak i ekskluzywne wersje tego paliwa, o najwyższej wartości opałowej.

Poszukując dostawcy hurtowego warto więc w pierwszej kolejności zwrócić uwagę na ilość oferowanych typów ekogroszku, a także – na ich różnorodność i moc opałową. Najlepiej będzie zamówić przynajmniej jeden rodzaj ekogroszku budżetowego, jeden o stosunkowo dobrych parametrach i jeden dedykowany dla odbiorców najbardziej wymagających.

Warto też upewnić się, skąd dostawca czerpie swój ekogroszek. Znajdziemy przedsiębiorców zaopatrujących się przede wszystkim w polskich i czeskich kopalniach węglowych. To właśnie z ich pomocy należy sięgać w pierwszej kolejności.

Dobry sprzedawca ekogroszku hurtowego – czyli jaki?

Dodatkowe usługi również mogą przemawiać na korzyść potencjalnego kontrahenta. Jeśli więc dostawca ekogroszku oferuje choćby: jego transport, rozładunek, a w wielu sytuacjach – także pomoc w handlu – wówczas warto rozważyć skorzystanie z jego pomocy.

Wbrew pozorom – pomoc w handlu jest bardzo ważna i obejmuje ona przede wszystkim: dostarczenie bannerów reklamowych (które można eksponować na barierkach, ogrodzeniu) oraz uruchomienie reklamy w internecie. Oczywiście, ma to olbrzymi wpływ na uzyskiwane efekty, w myśl podstawowej zasady – marketing dźwignią handlu.

Warto też zwrócić uwagę na te przedsiębiorstwa, które oferują możliwość nie tylko dostarczenia ekogroszku, ale również – gwarantują wyłączność handlu na danym terenie. Dzięki temu, jeśli uda nam się odnaleźć przedsiębiorcę uczciwego, dostarczającego ekogroszek wysokiej klasy, możemy nawiązać z nim swoistą współpracę na zasadzie lokalnego monopolu.

Jeśli nie masz pewności co do potencjalnego kontrahenta, wówczas polecamy zamówić u niego kilka worków różnych ekogroszków „na próbę”. Po ich dostarczeniu, warto je rozpakować i dokładnie obejrzeć znajdujące się wewnątrz granulki węglowe. Hurtowa sprzedaż ekogroszku to co prawda usługa, z której chętnie korzystają właściciele składów opałowych, jednak radzimy zabezpieczyć się przed potencjalnymi, nieuczciwymi dostawcami.

Po rozpakowaniu, warto obejrzeć kształt, wielkość i kolor ekogroszku. Poszczególne granulki powinny być podobnych rozmiarów, koloru oraz zawierać minimalne ilości związków siarki. Jeśli zamówione paliwo przypomina bardziej miał węglowy, niż prawdziwy ekogroszek, wówczas warto nabrać podejrzeń i zrezygnować z dalszej współpracy z danym kontrahentem. 

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Please enter your comment!
Please enter your name here