Import z Chin

Import towarów z krajów Azji, a w szczególności z Chin, staje się coraz popularniejszy. Wszystko za sprawą różnicy w kosztach produkcji i transportu. Polacy chętnie kupują również tańsze urządzenia elektroniczne chińskich producentów. 

Dlaczego Polacy inwestują w import z Azji?

Różnica pomiędzy kosztami produkcji w Azji a w Unii Europejskiej skłania do podjęcia działań mających na celu import towarów z Chin do Polski. Sprowadzając towary z Azji można zaproponować na rynku dużo niższą cenę niż konkurencja. Wpływa to bezpośrednio na zyski uzyskiwane na polskim rynku. Kluczem do sukcesu jest odnalezienie partnera biznesowego, który będzie terminowo wywiązywał się z zobowiązań. Istotne jest również kontrolowanie produkcji i kontrolowanie czasu zamówienia.

Przed rozpoczęciem działań związanych z importem, konieczne będzie zapoznanie się ze specyfiką transportu lotniczego oraz morskiego i wybranie odpowiedniej opcji. Nie można zapomnieć również o dokumencie, którym jest packing list. Stanowi on opis fizycznych produktów i uwzględnia nie tylko liczbę sztuk i wagę jednostkową, ale również dane nadawcy i odbiorcy towaru. Dokumentacja, jak również faktury są podstawą działalności, dlatego warto zawsze przykładać dużą wagę do informacji na nich zawartych. Rekomendowane jest również zapoznanie się z przepisami dotyczącymi odpraw celnych na granicy kraju.

Co warto sprowadzać ze Wschodniej Azji i sprzedawać w Polsce?

Biorąc pod uwagę wiele badań rynkowych, najbardziej opłacalnymi towarami są artykuły RTV i AGD, ze szczególnym uwzględnieniem inteligentnych opasek monitorujących funkcje życiowe, kamer, głośników Bluetooth, smartfonów oraz odtwarzaczy muzyki. Warto zwrócić uwagę na drobne akcesoria, które sprzedawane są dużo drożej. Przede wszystkim różnego rodzaju kable, wtyczki i przejściówki. Wykorzystując efekt skali można zarobić na nich spore sumy, regularnie sprowadzając i sprzedając na terenie Polski.

Rynek odkurzaczy w Polsce został zdominowany przez inteligentne roboty sprzątające. Niestety takie urządzenia produkowane na europejski rynek są ciągle drogie, więc niewiele osób może pozwolić sobie na ich zakup. Chińskie odpowiedniki sterowane aplikacją ze smartfona są dużo tańsze, kosztują nawet o 50-80% mniej. Dzięki temu można sporo zarobić na sprowadzaniu elektroniki domowej, która zyskuje coraz większą popularność w Polsce. Nie można zapominać również o ubraniach oraz akcesoriach dla zwierząt domowych. To produkty najchętniej kupowane przez Polaków na chińskich portalach sprzedażowych.

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Please enter your comment!
Please enter your name here