Pożyczka ratalna jest spłacana w równych ratach, których wysokość pożyczkobiorca wybiera samodzielnie. Aby uregulować swoje zobowiązanie, może on skorzystać z opcji szybkiego przelewu po zalogowaniu się do profilu użytkownika na stronie internetowej instytucji pozabankowej. Drugi sposób to wykonanie tradycyjnego przelewu bankowego.

Pożyczka ratalna – dla kogo?

Pożyczkę ratalną może otrzymać każdy polski obywatel mający pełną zdolność do czynności prawnych. Osiąga się ją po ukończeniu 18 lat. Wiele firm umożliwia jednak skorzystanie ze swojej oferty nieco starszym osobom, w wieku 19 lub 21 lat. Maksymalna granica wiekowa to 70-73 lata. Przy ubieganiu się o dodatkowe środki od instytucji pozabankowej należy mieć aktywny numer telefonu komórkowego, adres e-mail, a także osobisty rachunek bankowy. Pożyczka ratalna jest skierowana do osób mających regularne dochody, co zabezpiecza interesy pożyczkodawcy. Jest on bowiem pewny, że otrzyma pożyczone środki z powrotem. W pewnym sensie jest to też dobre rozwiązanie dla pożyczkobiorcy, gdyż będzie w stanie spłacić swoje zobowiązanie. W przypadku promocyjnych ofert dla osób bez stałego źródła dochodu decyzja o wzięciu pożyczki może być zgubna.

Wybór wysokości pożyczki

Szybkie pożyczki umożliwiają zwiększenie budżetu o kwotę od kilkuset złotych nawet do 10 tysięcy złotych. Tak duża rozpiętość pozwala na wybór zobowiązania pod kątem aktualnych potrzeb finansowych. Nowi klienci mają nieco mniejsze sumy pieniędzy do dyspozycji, jednakże w zamian za to skierowane są do nich różne promocje. Może to być np. pierwsza rata wolna od wszelkich dodatkowych kosztów. Warto pamiętać, że wszelkie okazyjne oferty są przeznaczone jedynie dla tych osób, które spłacają swoje zobowiązania terminowo.

Wysokość raty – od czego zależy?

Dużą zaletę pożyczek ratalnych stanowi możliwość samodzielnego wyboru wysokości raty. Dzięki temu comiesięczne przelewy na konto pożyczkodawcy nie obciążają zanadto domowego budżetu. To idealny sposób dla osób, które kontrolują swoje finanse, ale nie chcą by to one kontrolowały ich.

Wygodna spłata pożyczki ratalnej

Spłata pożyczki ratalnej zazwyczaj jest możliwa w dwóch opcjach. Pierwszą z nich jest szybki przelew elektroniczny, dzięki któremu pieniądze znajdą się na koncie pożyczkodawcy praktycznie natychmiast. Aby uregulować swoje zobowiązanie w ten sposób, wystarczy zalogować się do profilu użytkownika na stronie instytucji pozabankowej, która udzieliła pożyczki. Następnie należy podążać za instrukcją spłacania rat. Drugim sposobem na uregulowanie swojego zobowiązania jest wykonanie tradycyjnego przelewu bankowego. W tym celu trzeba przygotować numer rachunku pożyczkodawcy, numer umowy pożyczkowej lub pożyczki.

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Please enter your comment!
Please enter your name here