Jak tanio założyć sklep internetowy?

W dzisiejszych czasach tani sklep internetowy znajduje się w zasięgu niemal każdej osoby. Stworzenie działającego sklepu nie wymaga dużego nakładu finansowego. Za ekonomiczność przedsięwzięcia w dużej mierze odpowiadają platformy sklepowe oferujące sklep internetowy na abonament. W przypadku e-sklepów, oprogramowanie to najważniejsze narzędzie biznesowe. Jak założyć tanio sklep internetowy? Poniżej przedstawiono przydatne wskazówki.

Sklep internetowy: gotowy, czy tworzony od postaw?

Stworzenie sklepu internetowego od podstaw jest drogą inwestycją. O ile nie mamy specjalistycznej wiedzy i doświadczenia, musimy się liczyć z kosztami na poziomie kilku, a nawet kilkunastu tysięcy złotych. Dla wielu osób jest to skuteczna przeszkoda przed otwarciem biznesu e-commerce.

Alternatywą jest skorzystanie z gotowego rozwiązania. Zdecydowana większość początkujących przedsiębiorców decyduje się na wykorzystanie platformy e-commerce, czyli otwarcie sklepu internetowego na abonament. Można go założyć za darmo, w zamian za oprogramowanie musimy płacić comiesięczne opłaty za użytkowanie oprogramowania. Wielkim plusem takiego rozwiązania jest to, że nie musimy o nic się martwić. Wszelkie nieprawidłowości rozwiązywane są błyskawicznie przez obsługę techniczną.

Platformy e-commerce proponują nam zwykle zróżnicowane pakiety cenowe, dzięki czemu każdy znajdzie coś dla siebie. Zakładając nowy biznes możemy wykupić podstawowy pakiet, który zwykle kosztuje nie więcej niż kilkadziesiąt złotych miesięcznie. Nie jest to duży wydatek w porównaniu z tym, ile musielibyśmy wydać podczas budowy i utrzymania dedykowanego sklepu od A do Z. Z czasem możemy przejść na bardziej rozbudowany pakiet.

Sklep na abonament: czy możemy modyfikować jego wygląd?

Wielu użytkowników obawia się, że korzystając z gotowego szablonu oferowanego przez wybraną platformę, sklep będzie schematyczny i niewyróżniający się. Grafika sklepu to często czynnik determinujący to czy użytkownik przejrzy nasz asortyment, a także zdecyduje się na zakup. Na szczęście nowoczesne platformy (m.in. Sky Shop) pozwalają nam swobodnie modyfikować wygląd e-sklepu. Możemy go samodzielnie przystosować do naszych potrzeb lub zlecić wykonanie szaty graficznej profesjonalnemu grafikowi. To my decydujemy o szczegółach wyglądu sklepu. Ponadto wszelkie zmiany odbywają się intuicyjnie i bezproblemowo. Poradzimy sobie z tym nawet w przypadku, gdy nie mamy specjalnych umiejętności z zakresu projektowania stron internetowych.

Oprogramowanie na abonament to aktualnie najlepszy sposób na to, aby zmniejszyć koszt stworzenia i prowadzenia sklepu internetowego do minimum. Gdyby nie one, to wiele świetnie prosperujących przedsiębiorstw dzisiaj by nie istniało.

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Please enter your comment!
Please enter your name here