kredyt gotówkowy

Wyjątkowa okazja zakupowa albo nieprzewidziany wydatek – to główne powody, dla których większość Polaków korzysta z oferty banków. I ty planujesz zaciągnąć kredyt gotówkowy? Dowiedz się, jak wybrać finansowanie najlepiej wpisujące się w oczekiwania.

Kredyt gotówkowy to dla wielu osób jedyna szansa na zrealizowanie dawno odkładanych planów czy pokrycie bieżących wydatków. Niezależnie od powodu sięgania po wsparcie finansowe, decyzja musi być dokładnie przemyślana, a sam kredyt gotówkowy dopasowany do potrzeb.

1. Sprawdź, ile możesz pożyczyć

Każdy bank udziela kredytów na różne kwoty – zwykle nieprzekraczające kilkudziesięciu tysięcy złotych. Zanim więc złożysz wniosek sprawdź, jaka jest maksymalna kwota finansowania. W niektórych instytucjach możesz otrzymać nawet do 100 000 zł – pod warunkiem odpowiednio wysokiej zdolności kredytowej.

2. Zwróć uwagę na okres finansowania

Kredyty gotówkowe udzielane są zwykle na krótki okres. Co jednak, jeśli potrzebujesz rozłożyć zobowiązanie nawet na kilka lat?

Niektóre banki mają bardzo elastyczne podejście – proponują wsparcie finansowe spłacane w ratach nawet przez 10 lat. Dzięki temu miesięczne zobowiązanie nie będzie wysokie i nie zachwieje płynnością finansową.

Pamiętaj jednak, że im dłuższy okres finansowania, tym wyższa całkowita kwota do spłaty. Musisz więc zdecydować, na czym bardziej ci zależy: na niskich ratach czy niższej sumie zobowiązania.

3. Wybierz kredyt korzystny finansowo

Jeśli zaciągasz kredyt gotówkowy, niech to będzie opcja korzystna finansowo. Dlatego nie decyduj się na przypadkową ofertę, lecz porównaj dostępne rozwiązania. Weź pod uwagę nie tylko oprocentowanie, ale inne koszty kredytowe. Uwzględnij zatem parametr RRSO – rzeczywista roczna stopa oprocentowania zawiera odsetki oraz koszty pozaodsetkowe.

Jeżeli faktycznie porównasz wiele opcji, masz szansę na kredyt gotówkowy z RRSO na poziomie 8,5% – to naprawdę wyjątkowa oferta wśród produktów kredytowych.

4. Zweryfikuj czas oczekiwania na wypłatę środków

Czas oczekiwania na decyzję kredytową i wypłatę pieniędzy to kwestia wewnętrznej polityki konkretnych banków. Warto więc zwrócić uwagę na tę kwestię – szczególnie, jeśli pieniędzy potrzebujesz na przysłowiowe „wczoraj”.

Dobra wiadomość jest taka: w wielu miejscach masz szansę na uzyskanie środków właściwie „od ręki”. Zwykle dotyczy to jednak kredytów na niższe kwoty zaciągane przez wiarygodnych kredytobiorców.

5. Sprawdź wymagania formalne

Kredyty gotówkowe udzielane są na różnych zasadach – w zależności od konkretnego produktu i wytycznych banków. Dlatego warto sprawdzić kwestie formalne – tak, aby można było spełnić je wszystkie. Na co zwrócić uwagę? Znaczenie mają m.in.: akceptowalna forma zatrudnienia, rodzaj dokumentów finansowych.

Pamiętaj! Decyzja o zaciągnięciu kredytu gotówkowego nie powinna być podejmowana pod wpływem chwili. Dokładnie oceń swoją sytuację materialną i faktyczne potrzeby, aby spłata zobowiązania nie stanowiła nadmiernego obciążenia domowych finansów.

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Please enter your comment!
Please enter your name here