Jak wybrać profesjonalne kredki? Czas na zakupy!

0
1231

Wysokiej jakości kredki pozwolą Ci zamienić kartkę papieru w prawdziwe dzieło sztuki. Na rynku znajdziemy jednak wiele dostępnych rozwiązań, a wybór nie zawsze jest prosty. W niniejszym poradniku podpowiadamy, na co zwrócić uwagę przy ich zakupie i czym powinny wyróżniać się wysokiej jakości produkty. Oto kilka cennych wskazówek, które na pewno ułatwią Ci zakup.

Dlaczego warto sięgać po profesjonalne kredki?

Jeżeli budzi się w Tobie talent plastyczny, a Twoje dotychczasowe dzieła są miłe dla oka, z profesjonalnymi kredkami może być tylko lepiej i wygodniej. To doskonałe rozwiązanie dla wszystkich osób, które pragną zadbać o jak najlepsze efekty pracy artystycznej. Oto kilka atutów, które różnią kredki profesjonalne od tańszych artykułów.

  • Intensywna pigmentacja – rysunek wykonany przy pomocy takich kredek będzie wyrazisty oraz odpowiednio nasycony. Ponadto sprawdzą się znakomicie również przy nieco mniejszej sile nacisku i pozwolą na tworzenie gładkich powierzchni.
  • Jakość drewna – drewno nie powinno się strzępić przy ostrzeniu, a grafit nie może być łamliwy. Choć za wysokiej jakości kredki zapłacimy więcej, pamiętaj, że wyróżniają się znakomitą wydajnością.
  • Możliwość wielokrotnego nakładania warstw koloru – dzięki temu stworzysz odcień, jaki tylko chcesz. Atut ten z pewnością wykorzystają prawdziwi mistrzowie. 
  • Światłoodporność – rysunek wykonany za pomocą światłoodpornych kredek możesz z powodzeniem pozostawić na widoku, gdyż na długo zachowa swoje kolory. 

Oczywiście to tylko najważniejsze elementy, na które warto zwracać uwagę podczas zakupów. Warto również pamiętać, aby wybrać fachowy sklep dla artystów. W tym celu wystarczy wejść na stronę Maluje.pl i wybrać najlepsze produkty bez wychodzenia z domu.

Ile kolorów warto mieć pod ręką?

Wszystko zależy od tego, czy dopiero zaczynasz swoją przygodę z rysowaniem, czy masz za sobą wiele wspaniałych prac. Oczywiście więcej kredek to więcej możliwości, choć ich duża liczba początkujących entuzjastów rysunku może nieco przytłoczyć, a wybór tego właściwego koloru to nie zawsze prosta sprawa. Warto więc stopniowo sięgać po większe zestawy. A te największe idealnie sprawdzą się w rękach zawodowców i pozwolą na eksperymentowanie oraz nieograniczone rozwijanie artystycznego hobby. 

Jaki rodzaj kredek wybrać? 

Twarde i średnie kredki pozwolą na łatwiejsze rysowanie detali (np. włosy czy sierść). Z kolei dzięki miękkim uzyskasz gładką powierzchnię. Ponadto sprawdzą się wśród osób, których dotykają problemy z nadgarstkami. Wybór zależy więc od osobistych preferencji oraz rysunków, jakie najczęściej wykonujemy. W sklepie Maluje.pl nie tylko znajdziesz wiele różnego rodzaju produktów, ale również możesz liczyć na profesjonalne doradztwo. Wystarczy skontaktować się z obsługą i zapytać o szczegóły. Nic więc dziwnego, że z oferty korzystają zarówno amatorzy, jak i eksperci.

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Please enter your comment!
Please enter your name here