Nie wyobrażasz sobie urlopu bez wyjazdu do innego kraju? Niestety podróże są dość kosztowne, więc nałogowi turyści muszą dysponować sporymi wolnymi kwotami. Aby można było odbyć jak najwięcej podróży, warto zastanowić się jak zaoszczędzić na wakacjach? Poniżej przedstawiamy sześć sprawdzonych sposobów, by na koncie zostało nieco więcej złotówek po urlopowym wyjeździe.

Dopasuj się do okazji

Jak wszystkie oszczędności, tak i te wakacyjne wymagają pewnych wyrzeczeń. Pierwsze z nich dotyczy terminu podróży. Oczywiście większość ludzi chce wyjeżdżać w środku lata, ewentualnie w wakacje zimowe. Ale to szczyt sezonu, a więc zarówno sama podróż, jak i miejscowe atrakcje będą znacznie droższe! Co powiesz na to, by wybrać się na urlop poza sezonem? Zamiast dopasowywać wakacje do siebie, dopasuje się do wakacji. Wyjazd najlepiej zaplanować dużo wcześniej, by zaoszczędzić na biletach lotniczych. Atrakcyjną finansowo opcją mogą być też wakacje w dni świąteczne, które większość ludzi woli spędzać we własnym domu.

Jadaj poza centrum

Jak zaoszczędzić na wakacjach? Spore oszczędności może przynieść odpowiednie podejście do wyżywienia. Gdy spędzasz czas na urlopie, zapewne najchętniej odwiedzasz centrum miasta. Tam również jadasz w restauracjach i kupujesz desery, przekąski albo piwo. Niestety ścisłe centrum często bywa dużo droższe od odleglejszych dzielnic. Dlatego dobrym pomysłem jest wybranie się na obiad w nieco dalsze rejony. Tam również jesteś w stanie dostać dobre jedzenie. Może nawet lepsze, bo nie przygotowywane w pośpiechu dla nadmiaru gości. Poza tym, przy okazji zobaczysz „prawdziwe” miasto, a nie tylko część pełną turystów.

Śniadanie w cenie

Z podobnych powodów warto zadbać o to, by hostel, w którym się zatrzymasz zapewniał śniadanie. Jedzenie w cenie wynajmu to bardzo duży plus. Często taki posiłek jest znacznie tańszy niż kupowanie zestawu śniadaniowego w okolicznych restauracjach czy fast foodach.

Weź jedzenie na drogę

Jedzenie to także prowiant na drogę – to spore pole do popisu dla liczących każdą złotówkę. Jak zaoszczędzić na wakacjach? Stawiaj na prowiant przygotowany własnoręcznie w domu. Zabierz ze sobą kanapki do autobusu, pociągu czy samolotu, by nie kupować drogiego jedzenia na pokładzie. To samo dotyczy przekąsek podczas zwiedzania. Kanapki wykonane rano przed wyjściem będą znacznie tańsze niż gotowe posiłku kupowane na mieście w ramach drugiego śniadania.

Hostel zamiast hotelu

Dobrym sposobem na to, by zaoszczędzić na wakacje jest oczywiście również wybór wspomnianego wcześniej hostelu zamiast typowego hotelu. Jeśli dobrze poszukasz, możesz znaleźć nawet tani pokój dla pary albo jednoosobowy. A jeśli nie masz nic przeciwko spędzania czasu z innymi urlopowiczami, to możesz postawić na pokój wieloosobowy. W końcu chodzi głównie o to, żeby mieć miejsce do spania i dach nad głową.

Wymień walutę po dobrym kursie

Przed wyjazdem na wycieczkę warto również śledzić kursy walut. Jak zaoszczędzić na wakacjach? Jeżeli termin jest jeszcze odległy, regularnie sprawdzaj notowania, by trafić na dobry moment. Możesz też przeprowadzić mały research, by znaleźć analizy finansowe i przewidywania specjalistów. Prawdopodobnie uda Ci się wyszukać informację na temat tego, kiedy można się spodziewać wzmocnienia lub osłabienia kursu złotego względem waluty kraju, do którego się wybierasz.

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Please enter your comment!
Please enter your name here