ślusarz

Praca w takiej branży polega przede wszystkim na włączony ze sobą elementów, za pomocą spawania. Wymagana jest to wówczas odpowiednia kwalifikacja spawalnicza. Najczęściej jest to umiejętność, którą możemy uzyskać z kursów czy też edukacji w szkole ponadgimnazjalnej. Najczęściej wybierają metodą jest umiejętność spawania blach oraz rur. Zatrudnienie jako ślusarz konstrukcji stalowych będą mogły znaleźć osoby, które chcą w podbić rynek pracy na tym stanowisku. Bardzo dużo jest ofert pracy, dla osób z doświadczeniem w branży konstrukcji stalowych. Jest to bowiem jedna ze specjalizacji ślusarskich. Dodatkowo ważne jest to, aby rozważać zadania rysunku technicznego oraz poszerzyć umiejętność obsługi palnika acetylenowego. Jesteście ciekawi w jaki sposób wygląda praca ślusarza konstrukcji stalowych to? Sprawdźcie to sam!

Przeczytaj też: https://www.zlecenia.pl/blog/slusarz-konstrukcji-stalowych/

Na czym polega praca ślusarza konstrukcji stalowych? 

Z pewnością będzie to praca wymagająca od nas samodzielności składanie konstrukcji stalowych. Jeżeli jesteśmy osobami na tym stanowisku, to ważna jest znajomość rysunku technicznego, która nie powinna stanowić u nas najmniejszego problemu. W pracy ślusarza ważne jest również umiejętność posługiwania się narzędziami oraz przyrządami ślusarskim i spawalniczymi. Ślusarz, czy może jak kto woli monter konstrukcji stalowych przygotowuje także elementy do konstrukcji stalowych. Będą to różnego rodzaju słupy, belki , drzwi, elementy dachu oraz bramy. Doświadczeni i więksi stażowo ślusarze będą mogli znaleźć pracę także w konstrukcjach lądowych, takich jak mosty czy morskie platformy. 

Jak zostać ślusarzem?

Do tego potrzebne nam będzie przede wszystkim odpowiednia wiedza oraz wykształcenie z zakresu ślusarstwa. Jeżeli zależy nam na pracy, to możemy zdobyć ją poprzez poruszanie się po zawodzie. Obecnie w Polsce panuje deficyt związany z tym, że pracownicy bardzo często proponują emigrować z kraju i posiąść możliwość zatrudnienia się bez doświadczenia za granicą. Jeżeli już w młodych latach decydujemy się na zostanie ślusarzem, najlepiej jest wybrać się do szkoły zawodowej. Możemy kończyć kształcenie zawodowe na profilu mechanicznym, bądź na profilach pokrewnym. Świetnym rozwiązaniem będzie również udział w konkursie dodatkowych z zakresu wiedzy jaką powinien mieć ślusarz konstrukcji stalowych.

Zobacz też: http://www.e-komers.pl/monitor-dla-grafika-komputerowego-jakie-modele-wybrac/

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Please enter your comment!
Please enter your name here