Wózki widłowe służą do transportu towarów na bliskie odległości. Są one niezbędne w magazynach, sortowniach, centrach logistycznych oraz halach produkcyjnych. Naturalną konsekwencją częstej eksploatacji sprzętu są usterki, które należy naprawiać w profesjonalnych serwisach.

Od 18 sierpnia 2003 r. wszystkie wózki jezdniowe podnośnikowe wyposażone w mechaniczny system podnoszenia, podlegają obowiązkowemu dozorowi technicznemu. W praktyce oznacza to, że każde tego typu urządzenie powinno mieć osobny dziennik konserwacji, w którym dokumentowane są wszystkie usterki i naprawy.

Usługi serwisowe wózków widłowych

Naprawa wózków widłowych jest częstym zjawiskiem przy codziennej eksploatacji sprzętu. Wszystkie usterki i nieprawidłowości w funkcjonowaniu widlaków należy niezwłocznie naprawiać, ponieważ mogą one zagrażać życiu, a nawet zdrowiu pracowników. W tym celu zaleca się wybór renomowanego serwisu – przed zdecydowaniem się na konkretny punkt naprawczy warto poczytać opinie w Internecie na temat poziomu oferowanych usług. Ważnym wyznacznikiem poziomu danego serwisu jest również jakość używanych części zamiennych. Wiele punktów naprawczych wykorzystuje nieoryginalne części, w celu zminimalizowania kosztów własnych, co niekoniecznie znajduje odzwierciedlenie w cenie usługi.

System diagnostyczny

Ważnym wyznacznikiem jakości oferowanych usług serwisu wózków widłowych jest system diagnostyczny, który szybko wykrywa usterki. Każdy z takich systemów powinien być wyposażony w oprogramowanie, które może różnić się w zależności od producenta wózków widłowych. W takiej sytuacji najlepszym rozwiązaniem jest powierzenie naprawy widlaków widłowych producentowi, np. sprzęt marki Still należy naprawiać w serwisie Still. Zaletą takiego rozwiązania jest kilkumiesięczna gwarancja.

Części zamienne

Wybór części zamiennych dla wielu osób jest kłopotliwy, ponieważ występują duże dysproporcje cenowe pomiędzy częściami oryginalnymi a ich zamiennikami. W takiej sytuacji najlepiej postawić na części oryginalne, które są dopasowane do konkretnego modelu wózka widłowego. Odznaczają się one wysoką jakością seryjną oraz małym prawdopodobieństwem szkód, powstałych w związku z wadliwością części zamiennej.

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Please enter your comment!
Please enter your name here