Plusy i minusy mieszkań z aneksem kuchennym

Mieszkania z aneksem kuchennym są coraz popularniejsze. Taką przestrzeń łatwo zaaranżować i dobrze się prezentuje. Ma jednak również wady.

Na rynku jest coraz więcej mieszkań z aneksem kuchennym. Lubią je kupujący, a dla deweloperów brak konieczności budowania ścian jest dodatkowym plusem. Warto przyjrzeć się ofertom takich mieszkań, biorąc pod uwagę średnie ceny w danym mieście. Sprawdź raport cen ofertowych w Warszawie.

Mieszkanie z aneksem kuchennym – plusy

Mieszkanie z aneksem kuchennym jest nowoczesne, a przez to zwykle łatwiej je sprzedać, niż takie podzielone wieloma ścianami. Świetnie sprawdza się jako mieszkanie na wynajem krótkoterminowy na imprezy czy jako apart-hotel.

To dobre rozwiązanie dla singli, którzy lubią we wnętrzach proste i praktyczne rozwiązania. Takie mieszkania można też wynajmować do programów kulinarnych, bo otwarta kuchnia jest zawsze lepiej oświetlona, niż ta odgrodzona od pozostałej przestrzeni za pomocą murów. Mieszkanie z aneksem wydaje się bardziej przestronne. Często jest zresztą tak w rzeczywistości, bo zamiast grubego na kilkadziesiąt centymetrów muru jest otwarta przestrzeń.

Mieszkanie z aneksem kuchennym – minusy

Są jednak i minusy takiego rozwiązania. Otwarta kuchnia oznacza, że jeśli będzie w niej choćby niewielki rozgardiasz, to osoby wchodzące do domu od razu będą to widzieć. Aneks kuchenny jest świetny w przypadku singli, ale zwykle po powiększeniu rodziny okazuje się problematyczny. Kuchnia i pokój to dwa pomieszczenie, a pokój z aneksem kuchennym jest jednym.

To sprawia, że tak naprawdę w kawalerce tego typu może być mniej prywatności i miejsca, niż w kawalerce, na którą składa się poza pokojem kuchnia. W kuchni jedna z osób może mieć również miejsce do pracy czy inny kącik; w pokoju połączonym z aneksem cały czas obie osoby są skazane na swoją obecność. Dlatego decydując się na mieszkanie z aneksem kuchennym warto sprawdzić, czy w przyszłości w odpowiednim miejscu będzie możliwe postawienie ściany działowej.

Sprawdź: Mieszkania z osobną kuchnią w Warszawie

Źródło: sonarhome.pl

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Please enter your comment!
Please enter your name here