Różnice między inwestowaniem w metale przemysłowe a szlachetne

Rynek gospodarczy daje nam wiele możliwości inwestycyjnych, ale na zrealizowanie niektórych z nich możemy sobie pozwolić dysponując tylko dużymi środkami finansowymi (np. specyfika rynku nieruchomości). Osoby posiadające mniejszy kapitał powinny pomyśleć o ulokowaniu go w metalach. Co jednak będzie w takim przypadku korzystniejsze? Inwestycja w metale przemysłowe czy szlachetne?

Inwestowanie w metale przemysłowe dobrą opcją dla spółek

Inwestowanie w metale przemysłowe, do których zalicza się m. in. miedź i aluminium, jest czynnością zdecydowanie bardziej skomplikowaną niż ma to miejsce odnośnie ich szlachetnej odmiany. W przypadku metali przemysłowych najlepiej jest uzyskać dostęp do rynku surowcowego bez konieczności zakupu ich fizycznej formy. Można tego dokonać głównie za pośrednictwem instytucji bankowych lub domów maklerskich. Cała procedura wiąże się z zakupywaniem akcji, których cena w wielu przypadkach sięga kilku tysięcy złotych. Decydując się na taki rodzaj inwestycji warto jest mieć kontakt z brokerem, który będzie nam doradzał, w który metal najlepiej jest ulokować swój kapitał w danym czasie i jakie możemy osiągnąć z niego zyski.

Inwestowanie w metale

Metale szlachetne inwestycją dla każdego

Na rynku metali szlachetnych sytuacja ma się zdecydowanie inaczej. W tym przypadku w dużej mierze wystarczy czytanie prognoz oraz analizowanie cen kruszców np. na przestrzeni kilku miesięcy. Decydując się na ulokowanie swoich pieniędzy w metalach szlachetnych, musimy brać pod uwagę cztery główne kruszce, którymi są złoto, srebro, platyna i pallad. Każdy z wyżej wymienionych surowców występuje dla inwestorów w dwóch formach fizycznych – jako sztabki i monety bulionowe. Z uwagi na zdecydowanie wyższą wartość każdego z tych kruszców, a przede wszystkim stosunek ich ceny do wielkości fizycznej, są one najlepszym rozwiązaniem dla indywidualnych inwestorów. W odróżnieniu do metali przemysłowych, można je bez większych problemów przechowywać nawet we własnej posiadłości (np. w domowym sejfie). Ważnym jest również fakt, że żaden z metali szlachetnych nie będzie obciążał nad wyraz portfela nabywcy z uwagi na możliwość wybrania konkretnych kategorii wagowych. Przykładowo, sztabki złota dostępne są już w wadze zaledwie jednego grama, natomiast monety inwestycyjne zawierające 1/10 uncji złota ważą 3,11 g. Takie wartości pozwalają na przeprowadzanie każdorazowych inwestycji małymi krokami. W poszukiwaniu monet inwestycyjnych i sztabek warto jest odwiedzić strony internetowe instytucji mających jak największą ofertę produktową (np. https://79element.pl/sztabki-zlota/).

Metale szlachetne

Monety bulionowe dla mniejszych inwestorów

Osoby poważnie zainteresowane inwestowaniem swojego kapitału w metale szlachetne, powinny szczególnie wziąć pod uwagę zakup monet inwestycyjnych. Decydując się na taki krok należy znaleźć cieszącego się dobrą opinią wśród klientów dilera (jak np. 79th Element), który ma w swojej ofercie monety pochodzące z największych światowych mennic funkcjonujących od wielu lat. Ponadto najlepiej jest wybierać spośród tych monet, które cieszą się największą popularnością i z czasem będą coraz bardziej pożądane na rynku. Jednym z takich egzemplarzy jest z pewnością złoty Philharmoniker. Produkt ten jest uznawany za jeden z najpiękniejszych wyrobów numizmatycznych dostępnych na rynku. Filharmonicy Wiedeńscy to moneta wybijana przez renomowaną Mennicę Austriacką, która funkcjonuje na rynku już od ponad ośmiuset lat. Philharmoniker jest również wytwarzany w wadze 1/10 uncji, co z pewnością jest dobrą informacją dla osób chcących nabyć niepowtarzalny produkt za niewygórowaną cenę.

Inwestycja w każdy metal jest opłacalna, jeśli wnikliwie obserwujemy spadki oraz wzrosty ich cen. Jednak to co jest rentowne dla dużych spółek, nie zawsze może być tak samo korzystne dla inwestorów indywidualnych posiadających ograniczony budżet. Takie osoby powinny zainteresować się metalami szlachetnymi, które dają zdecydowanie większe możliwości przy mniejszych nakładach finansowych.

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Please enter your comment!
Please enter your name here