Rządowy program Mój Prąd

Mój Prąd to rządowy program dofinansowania budowy instalacji fotowoltaicznych. Nie należą one do najtańszych, ale są dobre dla środowiska i, na dłuższą metę, ekonomiczne. Warto więc złożyć wniosek, jeśli jesteśmy zainteresowani taką pomocą. Rządowy program Mój Prąd, składanie wniosku osobiste, elektroniczne, pełnomocnik – które wybrać i jakie są wymagania?

Rządowy program Mój Prąd – składanie wniosku przez pełnomocnika

Obecnie są możliwe dwie możliwości prawidłowego złożenia wniosku w przez pełnomocnika. Pierwszą jest złożenie e-wniosku przez Pełnomocnika, który w tym celu musi mieć udzielone pełnomocnictwo. Wzór zgody umieszczony jest na stronie internetowej programu Mój Prąd, szukać go należy w zakładce „o Programie”.

Należy podać dane osobiste pełnomocnika – imię, nazwisko i numer PESEL. Zostaną one zweryfikowane w celu potwierdzenia tożsamości. Pełnomocnik złoży wniosek przy użyciu własnego profilu zaufanego bądź e-dowodu.

Drugim sposobem na pełnomocnictwo jest złożenie wniosku przez firmę, która współpracuje w programie i ma zawarte porozumienie z Narodowym Funduszem Ochrony Środowiska i Gospodarki Wodnej (NFOŚiGW). Musi mieć ona też możliwość złożenia wniosku papierowego po wypełnieniu zapisów z porozumienia.

Firmy współpracujące przy realizacji programu mają zawarte porozumienia z NFOŚiGW – musi być potwierdzone to, że znają zasady funkcjonowania rządowego programu Mój Prąd. To na nich spoczną obowiązki prawidłowego wypełniania stosownego zestawienia oraz przesyłania elektronicznej formy wniosku (skan).

Rządowy program Mój Prąd – samodzielne składanie wniosku

Wniosek o udział w programie Mój Prąd najprościej będzie złożyć przez rządową stronę internetową. Wystarczy wypełnić ankietę (dane osobiste, szczegóły, adresy) i zostanie ona wysłana oraz rozpatrzona przez NFOŚiGW za darmo, najszybciej i najsprawniej.

Jeśli ktoś nie chce składać wniosku przez internet (np. nie ma dostępu do komputera, obawia się), może to zrobić w wersji papierowej. Formularz należy wydrukować i wypełnić, najlepiej drukowanymi literami i czytelnie, by komisja była w stanie go rozszyfrować. Wysłać bądź przynieść wniosek trzeba na adres NFOŚiGW (ul. Konstruktorska 3A, 02-673 Warszawa). Pamiętać trzeba o tym, by zrobić to dostatecznie wcześnie!

Artykuł powstał we współpracy ze specjalistami z firmy Hymon Fotowoltaika Sp. z o.o.

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Please enter your comment!
Please enter your name here