Kupowanie online jest wygodne i łatwe, więc coraz więcej osób wybiera tę metodę zamiast tradycyjnego odwiedzania sklepów. Nabywanie towarów w sieci ma sens zwłaszcza wtedy, gdy opiekujesz się małym dzieckiem, dużo pracujesz albo z innych powodów nie masz czasu wyjść na „normalne” zakupy. Odwiedzanie internetowych sklepów jest nie tylko komfortowe, ale też korzystne. O ile tylko potrafimy dobrze odnaleźć się w gąszczu ofert. Co robić, aby tanie kupowanie przez internet było możliwe?

Zawsze sprawdzaj u konkurencji

Sieć www daje przewagę nad klasycznymi sklepami, ponieważ łatwo można sprawdzić oferty konkurencji. Niezależnie od tego, czy kupujesz telefon czy buty, pamiętaj, by zawsze dobrze prześwietlić propozycje innych sklepów. Możesz łatwo wyszukać dokładny model, podając nazwę w Google zapisaną w cudzysłowie, np. „Huawei P8 lite”. To samo dotyczy ofert Allegro.

Pamiętaj, że na górze listy zazwyczaj są oferty promowane, czyli opłacone. Naturalne wyniki znajdują się pod nimi.

Pamiętaj o kosztach dostawy

Kilka złotych oszczędzonych na produkcie można łatwo stracić przepłacając za dostawę. Zawsze porównuj ceny z wliczoną dostawą. Dotyczy to zarówno aukcji, jak i sklepów internetowych.

Tanie kupowanie przez internet będzie łatwiejsze, gdy uda Ci się znaleźć darmową dostawę. Niektóre sklepy same opłacają kuriera, gdy Twoje zamówienie przekroczy określoną kwotę. W takim wypadku najpewniej będzie opłacało się zamówić kilka potrzebnych przedmiotów u jednego sprzedawcy.

Porównywarki są dobre, ale…

Stałym pomocnikiem każdego, kto szuka sposobów na tanie kupowanie przez internet są porównywarki cen. To bardzo praktyczne narzędzia, ale niestety nie są doskonałe. Warto wykorzystać porównywarki jako punkt wyjścia, ale nie zaszkodzi dodatkowy research za pomocą Google. Może się zdarzyć, że Twój wymarzony tablet jest dostępny w nowym sklepie albo w promocyjnej cenie w znanej sieci. Porównywarka nie zawsze ma najświeższe info.

Sprawdź towar za granicą

Świat nie jest sprawiedliwy, czego najlepiej dowodzą ceny urządzeń elektronicznych w krajach lepiej rozwiniętych od Polski. Mimo że Niemcy czy Amerykanie zarabiają lepiej od nas, to jeszcze iPhony i wiele innych sprzętów mają u nich niższe ceny. Co można na to zaradzić? Czasem w ramach taniego kupowania przez internet opłaca się zajrzeć do zagranicznych sklepów i portali aukcyjnych. Zwłaszcza zlokalizowanych w krajach UE. Warto sprawdzić eBay i Amazona. Zdarza się, że telewizor, komputer czy sukienka są na tyle tanie na obczyźnie, że opłaca się je kupić pomimo wyższych kosztów dostawy.

Minusem tego scenariusza są większe kłopoty w razie reklamacji albo oszustwa ze strony sprzedającego.

Kilka sztuk do wyboru?

Jeżeli nagminnie kupujesz ubrania przez internet, zapewne nieraz zdarzyło Ci się odsyłać towar, który okazał się za mały albo za duży. Koszt odsyłania paczki niepotrzebnie nadwyręża portfel. Można temu zaradzić na kilka prostych sposobów:

  • Kupuj tylko na aukcjach/w sklepach gdzie podane są dokładne wymiary, np. długość nogawki i obwód w pasie. Wymiary powinny być podane w centymetrach. Będziesz się mógł pomierzyć i szanse na kupno odpowiedniego egzemplarza rosną.
  • Druga opcja to kupowanie ubrań 1-2 ulubionych marek. Wówczas znasz rozmiarówki i wiesz, że buty nr 45 tego producenta są na Ciebie dobre. Niestety rozmiary różnych marek mogą być nieco odmienne.
  • Trzecia możliwość na tanie kupowanie przez internet to… wkalkulowanie pomyłki. Niektórzy konsumenci zamawiają online od razu kilka par butów – ten sam model, różne rozmiary. W domu można wszystko wygodnie przymierzyć, a potem odesłać jedną paczką niepotrzebne egzemplarze. Wówczas zapłacisz za dodatkową przesyłkę, ale na pewno nie pomylisz się więcej niż raz!

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Please enter your comment!
Please enter your name here