Jaka karta pamięci do aparatu

Wybierając kartę pamięci, należy zwrócić uwagę na szereg czynników, które odpowiadają za to, że dany egzemplarz sprosta naszym oczekiwaniom. Wśród nich ważna jest pojemność, klasa zapisu oraz niezawodność.

Karta microSD – czym różni się od standardowego rozwiązania?

Jeżeli chodzi o to, jaka karta pamięci do aparatu jest najlepsza, warto zwrócić uwagę na to, czym tak naprawdę charakteryzują się dwie, prawdopodobnie najpopularniejsze odmiany produktu, czyli karty microSD i SD. To między innymi od rozmiaru zależy to, czy dany element sprawdzi się w przypadku posiadanego aparatu.

Sposób, w jaki działa karta pamięci microSD, jest podobny do charakterystyki funkcjonowania standardowej odmiany. Postępująca cyfryzacja, a także dynamiczny rozwój sektora technologicznego sprawiły, że coraz więcej urządzeń potrzebowało dodatkowej pamięci zawartej w elementach o nieco mniejszych wymiarach. Dlatego właśnie stworzono odmianę microSD.

Funkcjonowanie zarówno kart SD, jak i microSD opiera się na pamięci flash. To właśnie dzięki niej użytkownik może korzystać z podstawowych funkcji, czyli zapisu oraz odczytu danych. Jeżeli ktoś ma kartę microSD, a chce ją wykorzystać w urządzeniach ze standardowym wejściem, może użyć dodatkowych akcesoriów, na przykład adaptera.

Karta pamięci 128 GB, 64 GB czy 248 GB – co oznaczają pojemności karty?

To, jaką pojemność zapewni karta pamięci, można sprawdzić nie tylko za sprawą oznaczenia liczbami i skrótem „GB”, ale także specjalnym symbolem. Takimi oznaczeniami są m.in. skróty SD, SDHC oraz SDXC. Co oferują karty pamięci z takimi symbolami?

Jeżeli chodzi o pojemność, są to konkretne parametry. Na przykład karta pamięci 128 GB będzie oznaczona symbolem SDXC. Natomiast odmiany SD i SDHC proponują pojemność na poziomie kolejno do 2 GB, i od 4 do 32 GB. Warto zaznaczyć, że karta pamięci SDXC oferuje ilość miejsca nie tylko w wymiarze 128 GB, ale może maksymalnie pomieścić informacje i dane o objętości od 64 GB do 2 T.

Szybkość zapisu i niezawodność

Karta pamięci 128 GB oferuje użytkownikowi bardzo dużo miejsca. Jest to odpowiedni wybór dla prawdziwych profesjonalistów. Jednak oprócz pojemności, ważna jest także szybkość zapisu i odczytu danych. Na przykład seria kart pamięci PRO Plus od Samsunga pozwala na zawrotnie szybki zapis danych na poziomie 100 MB/s oraz odczyt z prędkością 90 MB/s. Jest to wynik pozwalający na rejestrowanie płynnego nagrania w rozdzielczości 4K lub dynamicznego wykonywania zdjęć. Im szybkość zapisu będzie niższa, tym bardziej może być uporczywa szczególnie w pracy profesjonalistów.

Ważna jest także niezawodność, czyli odporność karty na wszelkie upadki, działanie ekstremalnych temperatur oraz np. oddziaływanie magnesów czy promieniowania rentgenowskiego. Siedmioelementową ochronę karty pamięci zapewnia firma Samsung.

Na to, jaka karta pamięci do aparatu będzie dla nas najlepsza, wpływ ma również producent komponentu. Wybierając zaufane marki, mamy pewność, że nasz sprzęt nigdy nas nie zawiedzie.

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Please enter your comment!
Please enter your name here