Własny biznes to wolność, niezależność i praca na swój rachunek – przekonują osoby, które decydują się na założenie działalności gospodarczej. Tym, co staje przedsiębiorcom na przeszkodzie, często jest brak środków na rozpoczęcie i rozkręcenie biznesu. Jak można pozyskać pieniądze? Gdzie szukać oszczędności? Jak znaleźć źródło finansowania, które pozwoli na bezpieczny start? Poniżej przydatne wskazówki!

Inkubator przedsiębiorczości

By pracować na własny rachunek, nie musisz od razu zakładać działalności gospodarczej. Możesz skorzystać z szerokiej oferty i wsparcia inkubatorów przedsiębiorczości. Jeśli ukończyłeś studia wyższe, sprawdź, czy przy Twojej uczelni nie funkcjonuje akademicki inkubator, który wspiera swych absolwentów, udostępniając im powierzchnię biurową, osobowość prawną, usługi prawne oraz księgowe. W ten sposób będziesz w stanie uniknąć opłat związanych z prowadzeniem swojego biznesu, m.in. części państwowych danin. Korzystanie z inkubatorów przedsiębiorczości zwykle wiąże się z niewielką opłatą.

Dotacje z funduszy unijnych

Wiele instytucji oferuje możliwość pozyskania funduszy na otwarcie działalności gospodarczej. Zwykle jednak, by móc z takiego wsparcia skorzystać, musisz spełnić różnego rodzaju kryteria. Może to być konieczność rejestracji jako osoba bezrobotna w urzędzie pracy, stworzenia miejsca pracy lub zamieszkanie w określonym województwie i spełnienie wymogów dotyczących wieku i sytuacji zawodowej. Sprawdź ofertę miejscowego urzędu pracy, lokalnej grupy działania lub odwiedź punkt informacyjny Europejskiego Funduszu Społecznego.

Kredyt na start

Banki i instytucje finansowe często mają w swojej ofercie specjalną propozycję dla młodych przedsiębiorców. Jeśli dopiero rozpoczynasz swoją działalność i brakuje Ci środków na start, nisko oprocentowany kredyt pozwoli Ci na zakup niezbędnego sprzętu i asortymentu. Niektóre instytucje oferują również pożyczki na krótki okres, z zachowaniem minimum formalności. Pożyczka bez sprawdzania w BIK? Czy to możliwe? Czy można uzyskać kredyt od ręki? Jakie trzeba spełnić warunki i wreszcie – którą ofertę wybrać? Jeśli zadajesz sobie te pytania, koniecznie sprawdź informacje zamieszczone na stronie pozyczkowy-portal.pl. Z pewnością pomogą Ci dokonać najlepszego wyboru!

Inwestorzy

Masz świetny pomysł na biznes, ale brakuje Ci środków na zakup sprzętu i asortymentu? Znajdź kogoś, kto w niego zainwestuje! Istnieje wiele organizacji zrzeszających przedsiębiorców, tzw. aniołów biznesu, którzy wspierają młode firmy i inwestują środki w ich rozwój.

Własny biznes to nie tylko wolność i niezależność, ale także wielka odpowiedzialność i konieczność podejmowania racjonalnych decyzji finansowych. Przeanalizuj więc dokładnie dostępne możliwości i wybierz tę, która ułatwi Twojej firmie bezpieczny start.

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Please enter your comment!
Please enter your name here