Chcesz kupić samochód na raty? Sprawdź, jaka rata będzie dla Ciebie optymalna

Przymierzasz się do zaciągnięcia kredytu samochodowego? Chociaż bank dokładnie wyliczy zdolność kredytową, warto przed złożeniem wniosku oszacować wysokość raty, z którą poradzą sobie Twoje domowe finanse. Skorzystaj z wygodnego narzędzia i sprawdź, jak duże może być miesięczne zobowiązanie wobec banku.

Określenie wysokości raty jeszcze przed złożeniem wniosku o kredyt pozwoli uniknąć przykrych niespodzianek, m.in. z uzyskaniem decyzji odmownej. Czasami trzeba rozważyć zakup nieco tańszego pojazdu, uregulować wyższy wkład własny lub wydłużyć okres kredytowania. Z tego powodu warto skorzystać z narzędzia, jakim jest kalkulator kredytu samochodowego.

Ile kosztuje kredyt samochodowy? Kalkulator oszacuje wydatek

Kalkulator kredytu samochodowego jest praktycznym narzędziem, które pozwala na szybkie oszacowanie wysokości miesięcznej raty. Chociaż bazuje na skomplikowanych algorytmach, jego obsługa jest prosta. Wystarczy wpisać kwotę kredytu (cenę pojazdu), zaznaczyć konkretne parametry kredytu i… gotowe.

Na nieco innej zasadzie działa kalkulator szacujący koszty Kredytu SMARTPLAN na nowe samochody dostępny w ofercie Toyota Banku (RRSO 8,41%). W tym przypadku kredytobiorca musi ustalić optymalna wysokość raty, a następnie określić deklarowaną wpłatę własną oraz okres kredytowania. Na podstawie tych parametrów wyświetlą się konkretne modele pojazdów, które można sfinansować kredytem samochodowym.

Przykład. Zakładasz, że miesięczna rata nie może przekroczyć 900 zł, a okres kredytowania ma wynosić 48 miesięcy. Spośród dostępnych modeli, np. wybierasz Toyotę Corollę Hatchback Active w cenie 75 900 zł. Wpłatę własną ustalasz na poziomie 22 700 zł. Rata wyniesie w tym przypadku jedynie 718 zł/mc, umowa zawierana jest na 3 lata, a oprocentowanie kredytu to 5,99% (RRSO 8,41% dla reprezentatywnego przykładu). Po trzech latach masz opcję wymiany auta na nowe.

Wybór dobrego kredytu samochodowego to podstawa

Jeżeli chodzi o kredyt samochodowy, kalkulator to przydatne narzędzie pozwalające na oszacowanie wysokości raty. Aspekt ten – choć ważny – nie powinien być jedynym kryterium wyboru oferty kredytowej. Warto zwrócić uwagę także na inne kwestie, m.in.:

  • wymagane formalności,
  • minimalna wysokość wkładu własnego,
  • stosowane formy zabezpieczenia,
  • możliwość wymiany pojazdu po 3-4 latach użytkowania.

Im więcej parametrów porównasz, tym kredyt samochodowy lepiej wpisze się w Twoje oczekiwania i możliwości finansowe.

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Please enter your comment!
Please enter your name here