miliarderzy

Czy aby twój budżet był w lepszym stanie wystarczy po prostu zarobić więcej pieniędzy? Okazuje się, że tak nie jest. Oczywiście w zarabianiu pieniędzy nie ma przecież nic złego, jest to nawet wskazane. Jednak ci naprawdę wystarczy zarobić po prostu więcej pieniędzy? W czym tkwi problem? Problem ten wyjaśniana Darius Foroux – autor 6 książek poświęconych samo rozwojowi coraz prowadzący blog o podobnej tematyce. Jeżeli jesteście za ten ciekawi, koniecznie przeczytajcie!

Przeczytaj też: https://www.wsb.com.pl/zarobic-pieniadze/

Nie czyść swojego konta bankowego

Prawdą jest to, że zarabianie pochłania bardzo dużą ilość naszego czasu. Z pewnością więcej przeznaczamy na ich zarabianie, niż wydawanie. Siedzimy w pracy po godzinach, przez wiele miesięcy aby potem wykonać jeden przelew i wydać wszystkie pieniądze na samochód, wymarzone wakacje, czy też gadżet o którym śmieliśmy.

Warto jest więc posłuchać starej dobrej rady. Mówi ona, aby pragnąć mniej, a w ten sposób zyskać więcej wolności. Pragnąc mniej, będziemy posiadać więcej pieniędzy, ponieważ nie będziemy ich namiętnie wydawać. Nasze konto bankowe zostanie zabezpieczone. 

Poznaj jak działa gospodarka

Warto jest mieć podstawową wiedzę dotyczącą stóp procentowych, kąt oszczędnościowych, czy cyklicznie powracających recesji.

Dzisiejszych czasach oczywiście wszystko mamy na wyciągnięcie ręki i możemy dowiedzieć się wszystkiego z internetu. Z pewnością dobrze będzie się udać również do księgarni oraz zakupić solidną książkę o tym w jaki sposób działa ekonomia i na czym polega inwestowanie. W ten sposób będziesz wiedzieć na czym stoisz.

Jak zarabiać pieniądze unikanie debetu

Żadna rzecz nie jest w stanie zniszczyć naszych oszczędności czy też budżetu, jak długi. Oczywiście zakładając działalność gospodarczą liczymy się z tym że może my potrzebować pożyczki pieniężnej. Co do tego trzeba być bardzo ostrożnym i stosować się do odpowiednich reguł. Musimy mieć tę świadomość, że bank nie da nam pieniędzy gratis. Jeżeli jesteśmy początkującymi przedsiębiorcami posiadamy prawo do błędu, jednak lepiej dla nas, aby nie był to błąd wynikający z naszej ignorancji.

Oszczędzaj ile wlezie

Dysponując z dużą gotówką, musimy liczyć się z tym, że pieniądze szybko znikają. Dlatego należy je oszczędzić aby uniknąć niespodziewanych wypadków. Oszczędza na gotówka pozwoli nam również zainwestować w opłacalny biznes, który kiedyś z pewnością nam się zwróci. Pamiętajmy o zasadzie Pareto, która mówi jasno że nawet najmniej na duży ta kwota pieniędzy dobrze wydanych, może przynieść bardzo duże zyski.

Zobacz też: http://www.lancuchludzi.pl/sprawdz-co-milionerzy-robia-inaczej-niz-ty/

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Please enter your comment!
Please enter your name here