Jak się odbywa finansowanie startupów

Od jakiegoś czasu naprawdę popularne w Polsce, jak również na całym świecie, są tak zwane startupy. Te właśnie biznesy ciągną młodych ludzi, którzy mają na nie naprawdę wiele rozmaitych pomysłów. Jednak to, z czym boryka się wielu młodych ludzi, którzy chcą zainwestować w startupy, to niestety brak pieniędzy na zainwestowanie. Na szczęście obecnie jest wiele różnych sposobów na finansowanie startupów. Jakie są oraz co powinniśmy o nich wiedzieć?

Definicja startupu

Pojęcie startupu jest znane w Polsce tylko od paru lat. Typ tenże znaczy przejściową organizację, przedsiębiorstwo przygotowane w celu szukania właściwego typu biznesowego. Podstawowym zamiarem startupu jest natychmiastowe uzyskanie zysku w związku z wprowadzeniem na rynek własnego innowacyjnego artykułu, nie ponosząc przy tym ogromnych wkładów pieniężnych. Podstawowym zakresem funkcjonowania startupów jest internet, gdyż dzięki temu mamy ogromną szansę na poszerzenie terytorium własnego działania – jest to swego typu gwarancja na efekt finansowy.

Zewnętrzny przedsiębiorca

Pierwszym sposobem na finansowanie startupów może być odnalezienie zewnętrznego, indywidualnego przedsiębiorcy, któremu spodoba się pomysł na startup oraz jaki wyłoży własne kapitały na rozwój interesu. Niestety, nadzieje na odnalezienie takiego przedsiębiorcy nie są duże, natomiast pośród znanych funduszy inwestycyjnych, proponujących wsparcie dla początkujących inwestorów, niezwykle wiele jest takich, jakie nie jedynie nie pomogą, lecz zaszkodzą w rozwoju startupu.

Finansowanie Venture Capital

Finansowanie startupów venture capital polega na objęciu poprzez przedsiębiorcy udziałów w przedsiębiorstwie. Należałoby zaznaczyć, iż fundusze wspierają firmy nie jedynie finansowo, lecz również własnym doświadczeniem oraz wiedzą, zwłaszcza przy podejmowaniu decyzji kluczowych. Nie każda spółka ma natomiast możliwość na dofinansowanie ze strony funduszu. Umiejętności oraz doświadczenie zespołu prowadzącego projektem, są dla funduszu ważnym kryterium przy podejmowaniu decyzji o zaangażowaniu się w dane przedsięwzięcie.

Fundusze z Unii Europejskiej

Młodzi inwestorzy mogą także uzyskać pomoc z Unii Europejskiej. Pierwszą opcją jest skorzystanie z programu JEREMIE, dzięki któremu już na starcie działalności umożliwione jest zaciągnięcie niskooprocentowanego kredytu, np. dzięki zabezpieczeniu. Na stronie programu można ponieważ znaleźć listę inwestorów, jacy są w stanie poręczyć za młodych start-upowców. Należy odnaleźć przedsiębiorcy, pokazać mu biznesplan projektu oraz oczekiwać po prostu na decyzję.

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Please enter your comment!
Please enter your name here