Jak przygotować CV dla przedstawiciela handlowego

Treść CV przedstawiciela handlowego składa się z kilku bloków tematycznych. Bezpośrednio po danych osobowych (imię i nazwisko, data urodzenia, miasto zamieszkania itp.) następuje sekcja „doświadczenie zawodowe”. Dla potencjalnych pracodawców jest to najbardziej interesujące. Podaje okresy rozpoczęcia i zakończenia pracy, stanowisko, informacje o firmie pracodawcy, a także krótką listę podstawowych obowiązków i osiągnięć. Nie zagłębiaj się w przeszłość: wystarczy 3-4 miejsca pracy lub doświadczenie w ciągu ostatnich 10 lat. Dla każdego miejsca pracy musisz użyć osobnego bloku.

Przygotowujemy CV dla przedstawiciela handlowego

Oto dobry przykład opisu obowiązków przedstawiciela handlowego.

  • Współpracuje z aktualną bazą klientów (55 punktów): śledzenie, analiza i planowanie zapasów, zabezpieczanie punktów sprzedaży materiałami reklamowymi. W 70% placówek udało się samodzielnie wynegocjować priorytetowe miejsca sprzedaży — w rezultacie sprzedaż wzrosła o 13%.
  • Szukałem nowych klientów — w okresie pracy zwiększyłem bazę klientów z 55 do 80 punktów.
  • Kontrolował należności, w rezultacie obniżył je z 80% do 20%.
  • W czasie pracy przeszkolił 4 nowych pracowników (wprowadzenie do zawodu, merchandising, 5 etapów wizyty biznesowej) – wszyscy przeszli okres próbny.

W blokach CV „kluczowe umiejętności” i „osiągnięcia” możesz podkreślić swój profesjonalizm, tworząc listę swoich podstawowych kompetencji. Dla przedstawiciela handlowego mogą to być na przykład:

– doświadczenie w sprzedaży osobistej;
– znajomość podstawowych dokumentów finansowych;
– znajomość technik sprzedaży;
– umiejętność przekonywania i pracy z zastrzeżeniami;
– znajomość podstaw merchandisingu;
– umiejętność prowadzenia negocjacji i prezentacji;
– posiadanie nawiązanych kontaktów z punktami sprzedaży.

Oferty pracy dla przedstawicieli handlowych

Poszukując idealnej oferty pracy na portalu https://www.gowork.pl/praca/przedstawiciel-handlowy;st pamiętaj i opisując swoje osiągnięcia w CV, staraj się być jak najbardziej konkretny i podaj takie przykłady, w których jakość twojej pracy można zmierzyć – w rublach, w procentach, w liczbie klientów itp. ” w ciągu roku mojej pracy poziom sprzedaży w regionie wzrósł o 55%”; „W ciągu roku każdego dnia odbywał 3 spotkania z potencjalnymi klientami, w wyniku czego liczba klientów firmy wzrosła 3 razy”.

Jeśli chodzi o sekcję „Więcej informacji”, możesz tutaj wprowadzić inne informacje ważne dla pożądanego stanowiska. „Energiczność i komunikatywność pomagają mi prowadzić skuteczne prezentacje produktów — przykład tego, jak osobiste cechy pomagają Ci w pracy, może wyróżnić Cię spośród innych kandydatów. Dla przedstawiciela handlowego ważne są takie cechy, jak skupienie się na wynikach, zdolność do zainteresowania słuchaczy, aktywność, wytrwałość, cierpliwość, odporność na stres, inicjatywa, kompetentna mowa. Wprowadź do CV te, które są dla ciebie nieodłączne.

Wszystkie informacje w CV powinny być wiarygodne — nie oszukuj potencjalnych pracodawców. Pamiętaj: dobre CV nie jest przytłoczone szczegółami i łatwe do przyjęcia. Życzymy powodzenia w poszukiwaniu pracy!

Przeczytaj też: www.echos.pl/jak-wyslac-cv-mailem/

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Please enter your comment!
Please enter your name here