serwer dedykowany

Posiadanie własnej strony internetowej to dziś dla firmy obowiązek. Internet stał się ważnym kanałem kontaktu z klientem. Dlatego warto jak najszybciej uruchomić własny serwis WWW. Podpowiadamy, co jest do tego potrzebne.

Coraz więcej Polaków robi zakupy przez internet. To szansa dla firm, żeby zdobyć nowych klientów. Kanał online służy także coraz częściej do zamawiania różnych usług i do zapoznawania się z ofertą przedsiębiorstw. W tej sytuacji każda firma powinna jak najszybciej uruchomić własną stronę www (jeśli oczywiście jeszcze tego nie zrobiła). Aby uruchomić witrynę internetową, konieczne będzie skorzystanie z różnych usług. 

Domena

Każda strona internetowa potrzebuje własnego adresu, po wpisaniu którego użytkownik będzie mógł ją odnaleźć. Chodzi o domenę internetową. Jej nazwa powinna zależeć od charakteru prowadzonej przez firmę działalności. Czasami wystarczy wykorzystać w domenie nazwę przedsiębiorstwa, innym razem konieczne będzie wymyślenie specjalnej marki do działalności online (np. w przypadku sklepu internetowego). Domenę można znaleźć na stronach rejestratorów. Warto zadbać, żeby jej nazwa była jak najkrótsza. Domenę wykupuje się na pewien okres, a potem abonament trzeba odnowić.

Serwer

Strona internetowa potrzebuje również miejsca, w którym będzie można umieścić jej pliki i które pozwoli udostępnić witrynę użytkowników. To oznacza, że konieczne będzie wykupienie miejsca na serwerze. Ten należy dobrać do potrzeb danej strony WWW. W przypadku internetowych wizytówek czy małych witryn firmowych wystarczy dobry hosting współdzielony. Jednak sklepy internetowe i duże serwisy wymagają już bardziej wydajnego rozwiązania. Warto wtedy wziąć pod uwagę skorzystanie z serwera VPS. Dla najbardziej wymagających i największych projektów internetowych najlepszy będzie jednak serwer dedykowany, który oferuje wielu renomowanych dostawców usług internetowych (np. Domeny.pl).

Technologia strony WWW

Różne serwisy internetowe korzystają z różnych technologii, które pozwalają nie tylko generować witrynę w przeglądarce użytkownika, ale także umożliwiają wypełnianie serwisu treściami i grafikami. Najłatwiejszy i najszybszy sposób na uruchomienie własnej strony internetowej to skorzystanie z CMS-u. To kompletna witryna www, która pozwala z panelu administratora dokonywać różnych zmian na stronie internetowej bez znajomości programowania. Najpopularniejszy CMS to WordPress, ale na rynku są również inne. Można także zamówić u specjalisty zaprojektowanie witryny (co jest oczywiście droższe) lub skorzystać z wygodnego rozwiązania, jakim jest kreator stron.

Certyfikat SSL

Nie można zapomnieć również o certyfikacie SSL, szczególnie gdy na naszej stronie internetowej będzie znajdował się formularz kontaktowy albo system płatności. Taki certyfikat szyfruje transmisję między przeglądarką użytkownika a serwerem, na którym znajduje się strona WWW. W ten sposób można zabezpieczyć się przed kradzieżą danych klientów.

Uruchomienie własnej strony internetowej nie jest skomplikowanym procesem, chociaż czasami warto skorzystać ze wsparcia specjalisty. Jednak posiadanie własnej witryny na pewno się opłaci.

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Please enter your comment!
Please enter your name here