Szybkie pożyczki pozabankowe

Kiedy brakuje nam gotówki, szybka pożyczka pozabankowa może być bardzo dobrym rozwiązaniem. Jest niezwykle pomocna, ponieważ mamy prawo ją wykorzystać w zupełnie dowolnym celu. Pieniądze dotrą na nasze konto bankowe zaledwie w kilkanaście minut. Co warto wiedzieć na ten temat?

Jak działa szybka pożyczka pozabankowa?

Pożyczki pozabankowe są oferowane przez instytucje pożyczkowe lub osoby prywatne. Aktualnie gotówkę bez większego problemu jesteśmy w stanie uzyskać przez internet. Jedyne co musimy zrobić, to poświęcić kilka chwil na wypełnienie odpowiedniego wniosku kredytowego. Warto także wspomnieć, że szybkie pożyczki pozabankowe przyznawane są bez niepotrzebnych formalności.

Wymogi banków wobec potencjalnych pożyczkobiorców są znacznie bardziej restrykcyjne, a warunek przyznania kredytu jest zależny od prawa bankowego. Instytucje pozabankowe nie muszą stosować się do tych samych przepisów co banki, dlatego ich podejście do klientów jest znacznie bardziej elastyczne.

To Kodeks cywilny oraz Ustawa o kredycie konsumenckim definiuje zasady działalności wszystkich instytucji pozabankowych. Odnosi się do jednakowo do krótkoterminowych oraz ratalnych pożyczek. Oczywiście nie ma nic za darmo i za takie podejście do spraw formalnych oraz swobodę będziemy musieli więcej zapłacić.

Dlaczego szybkie pożyczki pozabankowe są łatwo dostępne?

Jest to spowodowane ograniczeniami, jakie odnoszą się do pożyczkobiorców. Firmy pożyczkowe są w stanie rozpatrzyć w zaledwie kilka minut wnioski o kredy wynoszący nawet 15 000 złotych. Jednak kiedy mamy do czynienia z większymi kwotami, bardzo często działają one podobnie do banków. Co to oznacza? Sprawdzają oni swoich klientów w wielu bazach tak zwanego Biura Informacji Kredytowej. Jeśli nie możemy pochwalić się zdolnością kredytową, szybkie pożyczki pozabankowe, które wymagają od nas jedynie dowodu, mogą rozwiązać nasze problemy.

Zasady szybkich pożyczek pozabankowych

Szybkie pożyczki przez internet wymagają od nas jedynie złożenia konkretnego elektronicznego wniosku w wybranej przez nas firmie pożyczkowej. Każda z instytucji, która zajmuje się przyznawaniem pożyczek, ustala swoje własne zasady odnośnie do przyznawania pożyczek. Część z nich sprawdza historię zdolności kredytowej oraz wymagają od klienta zaświadczenia o aktualnych zarobkach. Możemy jednak spotkać się z szybki pożyczkami bez tak restrykcyjnych wymagań.

Wtedy trzeba spełnić minimum formalności. Pożyczkobiorca musi być pełnoletni. Warto jednak wspomnieć, że niektóre firmy udzielają pożyczek jedynie osobom starszym niż 21 lat. Konieczne jest posiadanie konta bankowego oraz dowodu osobistego. We wniosku należy również zawrzeć adres e-mail oraz numer telefonu. Zaświadczenie o zarobkach możemy zastąpić pisemną informacją o ich wysokości.

Szybkie pożyczki bankowe to ciekawe rozwiązanie, jeśli znajdziemy się w tarapatach finansowych, jednak musimy uważać, aby jeszcze bardziej ich nie pogłębić.

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Please enter your comment!
Please enter your name here