barman

Wiele osób, kiedy ma styczność z barmanem pierwszy raz jest pod wrażeniem jego umiejętności zawodowych. Dobrym startem do rozpoczęcia kariery jest ukończenie odpowiedniej szkoły średniej. Potencjalny pracodawca zwraca uwagę na to, czy barman jest po szkole branżowej związanej z gastronomią. Może to być na przykład kucharz, kelner, organizator usług gastronomicznych i tym podobne. Inną drogą jest 5-letnie technikum oparte na gastronomii, hotelarstwie lub usługach kelnerski. szkoła branżowa Zdecydowanie więcej czasu poświęci czas na praktykę zawodową w wybranym przez nas lokalu.

Przeczytaj też: https://www.zawody.pl/jak-zostac-barmanem/

Warsztaty oraz kursy barmańskie – jak zostać barmanem?

Wykształcenie zawodowe daje pewne podstawy, aby móc pracować w gastronomii. Są one jednak dosyć uogólnione. Większość pracodawców zwraca uwagę na przygotowanie merytoryczne pod kątem pracy związanej z przyszłem zawodem. Jeżeli zależy nam na czymś więcej, niż tylko sezonowym podawaniu piwa w barze, powinniśmy zastanowić się nad specjalnym kursem zawodowym dla barmana. Jest on organizowany przez podmioty branżowe taki jak Ogólnopolska, Krajowa lub Poznańska Szkoła Barmanów. Istnieje możliwość ukończenia takiego kursu również w Galicyjskiej Szkole Smaku lub Bar Work Academy w Warszawie.

Ceny takich kursów bywają zróżnicowane. Znajdują się one w granicach między 100 zł, a 1500 zł w zależności od szkoły oraz czasu trwania. Mają one wymiary teoretyczny, oparty na łączeniu ze sobą alkoholi oraz napoi, rodzaju napojów oraz bezpiecznym ich mieszaniny. Dodatkowo dotyczą techniki i sprzedaży, a także zarządzania w gastronomii. Bardzo dużo zajęć odbywa się w charakterze praktycznym.

Stopnie kwalifikacji barmanów

Kursy są zestawienie lekcji, ale nie podlegają jedynie na słuchaniu. Są to zajęcia, które zakończone są egzaminem praktycznym oraz teoretycznym. Zaliczenie takich zajęć, pozwala na uzyskanie specjalnego certyfikatu. Dzięki niemu będziemy mogli nie tylko potwierdzić swoją wiedzę, ale również nasze zdolności. Wpływają one również na nasze szanse na rynku pracy. Dodatkowo możemy rozwijać swój warsztat przez uczestnictwo w kolejnych szczeblach kursu. Ostatecznie możemy wybrać jeden z trzech stopni zawodowych barmana. Będą to:

  • Barman I stopnia ( SPB Level A)
  • Barman II stopnia – Mixer ( SPB Level Professional) 
  • Barman ( Bartender) – Master 

Zobacz też: http://www.lancuchludzi.pl/jak-wyglada-praca-barmana/

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Please enter your comment!
Please enter your name here