Sport w mieście

Mieszkańcy dużych miast nie mogą narzekać na brak możliwości uprawiania dowolnego sportu. Mogą oni bowiem korzystać z ofert klubów fitness i siłowni czy innych ośrodków sportowych, a także uprawiać sport na świeżym powietrzu.  Jakie aktywności warto rozważyć mieszkając w mieście? Oto nasze propozycje.

Sport na świeżym powietrzu

Sport na zewnątrz niesie ze sobą wiele korzyści. Przede wszystkim doskonale dotlenia, pod warunkiem, że nie uprawiamy go w miejscu, gdzie istnieje duże zanieczyszczenie powietrza spowodowane na przykład smogiem.  W takich sytuacjach należy wybierać lokalizacje, które oddalonego są od ruchu ulicznego, a więc parki, lasy lub peryferie miasta.

Jeśli chodzi o dyscypliny na świeżym powietrzu, które z powodzeniem możemy uprawiać w mieście, to będzie to na pewno jogging. W dużych miastach znajdziemy bowiem mnóstwo ścieżek dla biegaczy, które pozwalają na uprawianie tego sportu w komfortowych i bezpiecznych warunkach. Alternatywą dla joggingu, polecaną osobom starszym lub początkującym, będzie nordic walking, czyli szybki spacer ze specjalnymi kijkami. Taką aktywność możemy uprawiać w parku, w lesie czy w dowolnym miejscu, gdzie mamy możliwość poruszania się pieszo.

W miastach znajdziemy również odkryte siłownie, czyli specjalnie wydzielone miejsca w parku czy na polanie przy osiedlu, wyposażone w sprzęty sportowe umożliwiające przeprowadzenie bardzo efektywnego treningu. To doskonałe rozwiązanie dla osób, które pragną wzmocnić swoje ciało, lecz z jakiegoś powodu nie chcą korzystać z siłowni pod dachem.

Innym rodzajem aktywności sportowej na zewnątrz, którą możemy uprawiać w mieście, jest jazda rowerowa. Obecnie już nie tylko duże miasta, ale również mniejsze miejscowości inwestują w budowę ścieżek rowerowych, dzięki czemu rowerzyści mogą bezpiecznie przejechać spory kawałek trasy bez konieczności korzystania z jezdni dla samochodów.

Sport pod dachem

Wspomnieliśmy już wcześniej o tym, że w każdym mieście możemy znaleźć przynajmniej jeden klub fitness lub siłownię. Takie miejsce to doskonały sposób na to, aby zadbać o swoją formę korzystając z lokalnych udogodnień. Kluby fitness oferują zwykle szeroki wybór zajęć grupowych, od tych wzmacniających, przez wytrzymałościowe aż po mentalne. Zaletą korzystania z tego rodzaju ćwiczeń jest fakt, że nie nie musimy inwestować w żaden sprzęt ani przybory sportowe, gdyż wszystko, czego potrzebujemy, aby uczestniczyć w zajęciach, to wygodny strój sportowy, buty do fitnessu oraz ręcznik i butelka wody. Dla lepszej motywacji warto wykupić miesięczny karnet na zajęcia, dzięki czemu będziemy mogli regularnie uczestniczyć w aktywności. Koszt takiego karnetu może wahać się od 50 do 150zł w zależności od pakietu, jaki będzie on obejmował. Z reguły karnety na zajęcia poranne są tańsze, a studenci i seniorzy mogą również liczyć na dodatkowe zniżki.

Aktywność fizyczna w mieście? Możliwości jest naprawdę wiele. Wystarczy wybrać swoją ulubioną dyscyplinę sportu i zacząć trenować, aby cieszyć się nie tylko doskonałą formą, ale również świetnym samopoczuciem.

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Please enter your comment!
Please enter your name here