Piwo jest sprzedawane w puszkach oraz szklanych butelkach. Szkło jest niestety materiałem dosyć kruchym i podatnym na uszkodzenia, co sprawia, że niewłaściwie transportowane, łatwo ulega rozbiciu. Jednak wielu wielbicieli piwa woli pić je właśnie z butelek szklanych, dlatego wciąż tak pakowany napój cieszy się ogromnym powodzeniem. Bezpieczny transport zapewniają przede wszystkim skrzynie na piwo.

Transport piwa – bezpieczny i estetyczny

Decydując się na transport napojów w skrzyni na butelki piwa, można liczyć na skrzynie zrobione najczęściej z plastiku, a rzadziej z drewna. Zdarza się, że bywają one niejako spersonalizowane, to znaczy występują w kolorach charakterystycznych dla etykiety piwa konkretnego producenta i posiadają jego logo. Nie tylko chronią więc one szklane butelki, ale i stają się też estetycznym opakowaniem na butelki wystawione w sklepie. W ten sposób zwracają uwagę na piwo konkretnego browaru i ułatwiają tym samym znalezienie go jego wielbicielom.

Skrzynie na piwo – różne rozwiązania

Kraty na piwo umożliwiają załadowanie kilkunastu lub kilkudziesięciu butelek w jednej sztuce. Zazwyczaj liczba ta waha się w przedziale od 12 do 30 piw w jednej skrzynce.

Wiele zależy od kształtu samych butelek. Czasem zdarzają się węższe i wyższe, co pozwala na załadowanie ich do bardziej pojemnej skrzynki, na większą ilość opakowań szklanych, niż w przypadku butelek o większej średnicy denka.

Jeśli skrzynka została zamówiona i udostępniona przez konkretny browar, będzie pasowała na butelki piwa tego konkretnego producenta. Zdarza się jednak, że kilku producentów korzysta z butelek o tych samych wymiarach, więc także ich opakowania szklane można transportować w skrzynkach z logo innego producenta piwa.

Skrzynki na piwo – nie tylko do transportu

Jest też rodzaj skrzynek, które można bez problemu wykorzystać dając komuś kilka butelek jego ulubionego rodzaju piwa w prezencie. Oczywiście zawsze można w tym celu wykorzystać firmową kratę na piwo, jednak jeżeli prezent ma się składać np. tylko z sześciu lub trzech butelek, można znaleźć skrzynki drewniane, ozdobne, z odpowiednim uchwytem. Są one estetyczne same w sobie, a ich zawartość prezentuje się w nich naprawdę dobrze. łatwo w nich przenosić butelki i wręczyć np. solenizantowi.

Skrzynie i kraty na piwo – wygoda transportu i skłądowania

Należy też zwrócić uwagę na fakt, że skrzynie i kraty na piwo ułatwiają nie tylko transport, ale także składowanie – zarówno butelek napełnionych, jak i pustych. Zmniejsza się dzięki nim nie tylko ryzyko stłuczenia opakowań, ale i zapewnia sporą oszczędność miejsca.

Artykuł powstał we współpracy ze specjalistami z https://www.schoellerallibert.com/pl/products/beverage/beer-crates/

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Please enter your comment!
Please enter your name here