Osoby bezrobotne bardzo często borykają się z problemem braku gotówki. Nie mają one szans na uzyskanie ewentualnej pożyczki w bankach i coraz częściej biorą pod uwagę instytucje pozabankowe.

Kim jest osoba bezrobotna?

W świetle polskiego prawa, jest to ktoś, kto aktualnie nie posiada zatrudnienia oraz jest zarejestrowany w Urzędzie Pracy. Bardzo ważną kwestią jest także zdolność do podjęcia pracy. Statusu tego nie mogą mieć osoby uczące się, w tym także studenci.

W kilku prostych krokach

Pożyczka dla bezrobotnych nie wymaga wielu formalności. Wystarczy zarejestrować się na danej stronie, wypełnić formularz i czekać na weryfikację. Co więcej, tego typu pożyczki są zazwyczaj niskooprocentowane. Wszystkie te ułatwienia są niezwykle kuszące dla osób bezrobotnych. Muszą one jednak mieć na uwadze, że jakiekolwiek opóźnienia w spłacaniu będą wiązały się z dodatkowymi kosztami, które mogą jeszcze mocniej nadszarpnąć domowy budżet. Najczęściej szybka pożyczka dla bezrobotnych jest przyznawana na 30 dni. Dzięki kalkulatorom znajdujących się na stronach firm pozabankowych możemy dowiedzieć się, jakie będą dodatkowe koszty spłaty.

Stałe źródło dochodu

Biorąc pożyczkę przez Internet najczęściej musimy jedynie posiadać dowód osobisty. Zaświadczenia o zarobkach nie będą potrzebne. W niektórych sytuacjach firmy pożyczające pieniądze mogą jednak o nie poprosić. Warto wtedy wiedzieć, że stałym źródłem dochodu nie jest jedynie praca zarobkowa w pełnym wymiarze godzin, ale także wszelkiego rodzaju umowy zlecenia, zasiłki i alimenty. Co więcej do tej kategorii zaliczamy także pieniądze uzyskane z wynajmu mieszkania.

Każda pożyczka powinna być dokładnie przemyślana. Jeśli istnieje prawdopodobieństwo, że nie spłacimy jej na czas, zastanówmy się nad alternatywnym rozwiązaniem. Być może uda nam się pożyczyć potrzebną kwotę od znajomych lub rodziny? Gdy mimo wszystko podejmiemy decyzję o zaciągnięciu pożyczki w Internecie, dotrzymujmy założonych wcześniej terminów spłaty.

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Please enter your comment!
Please enter your name here