Czym powinny wyróżniać się usługi notarialne dla firm?

Nie każda kancelaria notarialna kieruje swoje usługi do podmiotów gospodarczych. Niektórzy fachowcy specjalizują się wyłącznie w sprawach powierzonych przez osoby prywatne. Warto jest to sprawdzić przed umówieniem się na konsultację. Bez większych trudności znajdziemy dobrego notariusza, który kieruje swoją ofertę do przedsiębiorców.

Wysoka elastyczność

Kancelaria notarialna ukierunkowana na sprawy biznesowe powinna zapewniać wysoki poziom elastyczności. Wszystko po to, aby współpraca przebiegała sprawnie i bezproblemowo. W niektórych przypadkach istnieje możliwość odroczenia płatności. Jest to najlepszą opcją, jeśli posiadamy ograniczone możliwości płatnicze. To problem wielu firm.

Warunki współpracy powinny być ustalane w sposób indywidualny. Ważne jest, aby potrzeby oraz wymagania klienta zostały postawione na pierwszym miejscu. Sprawdźmy, czy dana kancelaria notarialna posiada wiedzę z zakresu naszej działalności. Duże znaczenie ma tutaj branża oraz specyfikacja przedsiębiorstwa. Najlepiej skontaktować się z notariuszem drogą telefoniczną lub mailową. W ten sposób rozwiejmy wszelkie wątpliwości.

Sprawny kontakt

Zaangażowany notariusz będzie gwarantować wysoką dostępność. Skontaktowanie się z specjalistą zajmującym się naszą sprawą nie będzie stanowić wyzwania. Unikajmy notariuszów, którzy nie odbierają telefonów lub nie odpowiadają na wiadomości. Negatywnie wpływa to na przebieg danej sprawy. Wszystko trwa o wiele dłużej, niż powinno.

Oczywiście przez podjęciem ostatecznej decyzji o współpracy sprawdźmy również, gdzie znajduje się siedziba wybranej kancelarii notarialnej. Warto także dowiedzieć się, czy notariusz uwzględnia spotkania poza siedzibą kancelarii. W wielu przypadkach stanowi to spore udogodnienie. Warto za nie dodatkowo zapłacić, szczególnie jeśli zależy nam na czasie.

Neutralne podejście

W pełni kompetentny notariusz powinien być neutralny. Nie powinien on wstawiać się za żadną stroną postępowania. Duże znaczenie ma również to, aby nie narzucał on swoich osobistych poglądów. Oczywiście może udzielać nam praktycznych wskazówek, jednak nie powinny być one sugerujące.

Wiadomym jest, że notariusz powinien być także dyskretny oraz godny zaufania. Przekazujemy mu szczegółowe informacje na temat naszej działalności.

Artykuł powstał w oparciu o materiały znalezione na notariuszadamrobak.pl

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Please enter your comment!
Please enter your name here