Coraz częściej mówi się o tym, jakie zagrożenie niesie za dobą zaciąganie pożyczek. Oczywiście, mowa tu o sytuacjach, w których klient korzysta z kilku pożyczek na raz, najczęściej zaciągając je przez Internet. Dla takich osób zagrożeniem mogą okazać się przede wszystkim pożyczki bez BIK.

Jak powstaje takie zadłużenie niebezpieczne dla pożyczkobiorcy?

Przede wszystkim, wynika z tego, że kiedy tylko brakuje gotówki, wiele osób decyduje się na chwilówki online, ponieważ są one dostępne od ręki i praktycznie dla każdego. Z czasem trzeba jednak takie zadłużenie spłacić, najczęściej w całości i wtedy pojawia się problem. Klienci coraz częściej zaciągają kolejne pożyczki na spłatę poprzednich. Nie są w stanie wszystkiego spłacać w terminie i pojawiają się negatywne wpisy na ich temat w bazach dłużników. Wówczas jedynym rozwiązaniem pozostają wspomniane pożyczki bez BIK.

Jak mądrze pożyczać, aby nie wpaść w spiralę długów?

  • Przede wszystkim, należy pożyczać jedynie w sytuacji bez wyjścia. Nie powinno się korzystać z chwilówek na zakup nowego telewizora, czy egzotycznej wycieczki.
  • Warto pożyczać jedynie takie kwoty, które można będzie później spłacić. Często pożyczkodawcy zachęcają do dobranie gotówki na bieżące wydatki, co jest błędem.
  • Należy wybierać jedynie uczciwych pożyczkodawców, którzy dają swoim klientom dobre warunki.

Najlepiej jest oczywiście zacząć od porównania ze sobą dostępnych ofert pożyczkowych. Można to zrobić samodzielnie, lub za pomocą bardzo wygodnej wyszukiwarki pożyczkowej, jak https://ocenbank.pl/chwilowki-bez-erif-big-i-krd/. Tam, za pomocą wygodnych suwaków wybiera się odpowiednie dla siebie kryteria pożyczki i system wskazuje najkorzystniejsze opcje. Można tam też znaleźć ranking pożyczek oraz ranking kredytów gotówkowych. Taka wyszukiwarka pozwala na zaoszczędzenie sporej ilości czasu. Nie trzeba na piechotę odwiedzać witryn internetowych wszystkich pożyczkodawców, ponieważ wszystkie oferty znajdują się w jednym miejscu i dodatkowo są już porównane.

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Please enter your comment!
Please enter your name here