Przepis na kuchnię pełną kolorów

Podczas urządzenia kuchni niemal zawsze na pierwszym miejscu stawiamy jej funkcjonalność. W tym wnętrzu każdy metr kwadratowy powierzchni ma bowiem znaczenie dla ogólnego komfortu użytkowania przestrzeni. Takie podejście nie umożliwia nam jednak uatrakcyjnienia wyglądu kuchni za pomocą ciekawych i oryginalnych ozdób. Musimy tylko sięgnąć po odpowiedni ich rodzaj. W opinii zaproszonego przez nas eksperta taką dekoracją jest na przykład fototapeta. Do kuchni pasuje większość wzorów inspirowanych potrawami czy ogólnie tematyką kulinarną, ale z powodzeniem możemy wykorzystać i inne ozdoby – mówi specjalista z firmy Redro. Przekonajcie się co jeszcze doradza osobom zainteresowanym tym rozwiązaniem.

Kolorowe fototapety do kuchni – kwiaty, potrawy i inne barwne motywy

Kolorowe fototapety do kuchni

https://redro.pl/fototapety/przeznaczenia/do-kuchni/

Od lat nieprzerwanie największą popularnością cieszą się kuchnie jasne, utrzymane w spokojnych i stonowanych barwach, pośród których króluje biel. Moda jednak się zmienia. Coraz więcej osób docenia kuchnie urządzone pomysłowo i odważnie. Dlatego też częściej zauważamy zalety wykorzystania w tym pomieszczeniu fototapet. Zaproszony ekspert wyjaśnił nam dlaczego warto wprowadzić do kuchni intensywne, pogodne barwy (i za pomocą jakich wzorów najlepiej to zrobić).

Istnieje wiele powodów, dla których kolorowe fototapety w kuchni to dobry pomysł Przede wszystkim ich obecność ożywi całe otoczenie, równocześnie nadając wnętrzu wyrazistego charakteru. Dodatkowo dzięki nim podkreślić możemy inne, obecne już w kuchni barwy – na przykład te wniesione przez inne ozdoby, meble czy blaty. Pojawia się jednak pytanie, co mogą przedstawiać wzory przeznaczone właśnie do tego pomieszczenia. Jeden z najbardziej oczywistych wyborów stanowią fototapety nawiązujące do tematyki kulinarnej. Zwykle są one pełne kolorów. Przykładowo lekką, pogodną i wesołą atmosferę wprowadzić możemy za pomocą fototapet z owocami – zarówno tymi tropikalnymi, jak i tymi znanymi z przydomowych sadów. W klasycznej kuchni, utrzymanej w tonacjach drewna, świetnie sprawdzi się wzór ukazujący letnie i jesienne zbiory – dynie, marchew, kłosy zboża, grzyby, dojrzałe wiśnie lub śliwki. Celując w klimaty śródziemnomorskie warto natomiast sięgnąć po fototapetę z oliwkami, kiścią winogron, butelką wina czy ułożonymi na desce serami. Niezwykle kolorowe są także wzory inspirowane kuchnią orientalną i egzotyczną – czy to z różnymi rodzajami suszonych przypraw, czy specjałami takimi jak sushi. Jeżeli jednak wolelibyśmy wyjść poza kulinarne tematy świetną alternatywną są fototapety z kwiatami. Szczególnie malowniczo w kuchni prezentować się będą zwłaszcza wizerunki takich gatunków jak lawenda, wrzosy, chabry, słoneczniki czy maki. Osobom które wciąż czują niedosyt, poleciłbym jeszcze fototapety z kolorowymi pejzażami – najlepiej pochodzącymi z regionów, kojarzących się z długi tradycjami kulinarnymi!

Mała przestrzeń – duże możliwości

Mała przestrzeń

https://redro.pl/

Dla większości osób ideałem jest kuchnia, w której każda potrzeba rzecz znajduje się zawsze pod ręką. Dlatego podczas urządzania tego wnętrza szukamy dodatkowych miejsc na szafki, regały, półki, blaty. W praktyce na dekoracje zwykle nie zostaje wiele miejsca. Rozwiązaniem tego problemu zdaniem zaproszonego eksperta są właśnie fototapety.

Możliwość elastycznego dopasowania rozmiaru ozdoby do każdej przestrzeni to kolejny z powodów dlaczego tak dobrym wyborem jest fototapeta do kuchni. Między szafkami często zostaje nam wolne miejsce, na wykorzystanie którego zwyczajnie brakuje nam pomysłu. Dzięki atrakcyjnej fototapecie zagospodarujemy je bez trudu. Warto jednak zauważyć, iż na małej przestrzeni znacznie lepiej sprawdzą się wzory przedstawiające pojedyncze motywy. Może mieć to kluczowe znaczenie podczas wybierania ozdób. Osobiście osobom pragnącym „wypełnić” przestrzeń pomiędzy szafkami polecam fototapety o stonowanej, spokojnej estetyce. W takim otoczeniu znakomicie prezentują się na przykład czarno-białe grafiki przypominające stylem odręczne szkice lub grafiki wykonane węglem.

Oryginalne rozwiązanie: fototapeta do kuchni zamiast płytek

 fototapeta do kuchni

Nowoczesne dekoracje wprowadzające do kuchni kontrastowe kolory i efektowne motywy mogą nie przypaść do gustu zwolennikom rozwiązań tradycyjnych. Postanowiliśmy więc zapytać eksperta czy jego zdaniem takie osoby powinny całkowicie zrezygnować z fototapet w tym wnętrzu. Okazało się jednak, że również dla nich ma ciekawą propozycję.

– Osoby pragnące zachować klasyczny wygląd kuchni absolutnie nie powinny pomijać fototapet. Z pewnością docenią bowiem wzory, które swoją estetyką przypominają różnego typu materiały – kafelki, deski, cegłę czy kamień. Dekoracje tego rodzaju mogą rewelacyjnie spisać się zamiast płytek. Musimy tylko pamiętać o tym, aby wybrać ozdoby posiadające dodatkowe zabezpieczenie przed działaniem wody oraz wilgoci.

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Please enter your comment!
Please enter your name here