EKOkredyt czyli kredyt ekologiczny

Ekologiczne źródła ciepła, domy pasywne, panele fotowoltaiczne – to jedne z najbardziej interesujących zagadnień dla osób, które budują własny dom i chcą zaoszczędzić. Jednocześnie oszczędności finansowe mieszkańców domów jednorodzinnych wpływają pozytywnie na stan środowiska naturalnego. Zastosowanie czystej energii i ograniczenie emisji dwutlenku węgla sprawia, że dba się o wspólne dobro, jakim jest planeta. Jeśli interesuje Cię inwestycja w odnawialną energię lub ekologiczne źródła ogrzewania domu, sprawdź, czym jest ekokredyt.

Ekokredyt – co to takiego?

Ekokredyt jest formą finansowania rozwiązań, które pozytywnie wpływają na stan wód, powietrza i gleby. Dzięki niemu można kupić i zamontować pompę ciepła lub panele fotowoltaiczne. Równie dobrze można wydać kredyt ekologiczny na ocieplenie budynku i wymianę nieszczelnej stolarki okiennej lub drzwiowej.

Zaciągnięcie kredytu ekologicznego może uzupełniać kredyt hipoteczny na budowę lub zakup domu. Jeśli budynek wymaga remontu lub inwestor potrzebuje dodatkowych pieniędzy na zastosowanie ekologicznych rozwiązań, nie musi korzystać wyłącznie ze standardowego kredytu hipotecznego. Ekokredyt cechuje niska rzeczywista roczna stopa oprocentowania, dlatego warto o nim pomyśleć.

Przeczytaj więcej na http://recenzjepozyczek.pl/ekokredyt-na-czym-polega-i-czym-sie-rozni-od-pozostalych-kredytow/

Ekologiczny kredyt gotówkowy na modernizację ogrzewania

Całkowita kwota kredytu w przypadku zwykłego kredytu gotówkowego jest wysoka. Podpisanie umowy kredytu tego typu często wiąże się z koniecznością zapłacenia odsetek na poziomie ponad 20% rocznie. Problematyczne jest nie tylko oprocentowanie, ale i wysokość kredytowanych kosztów, takich jak prowizja banku.

Jeśli chce się tanio pożyczyć pieniądze na cel taki jak modernizację ogrzewania, warto postawić na ekologiczny kredyt. Przeprowadzenie wstępnego audytu energetycznego np. przez Gospodarczy Bank Spółdzielczy umożliwia rozpoczęcie procedury udzielania kredytu na ekoinwestycje. Dzięki temu można niedrogo wybudować dom z wykorzystaniem nowoczesnych technologii grzewczych i izolacyjnych.

Chcesz dokonać konkretnej inwestycji? Wejdź na recenzjepozyczek.pl. Znajdziesz ekologiczny kredyt i dostosujesz okres kredytowania oraz wysokość pożyczki do swoich potrzeb.

Wojewódzki Fundusz Ochrony Środowiska i Gospodarki Wodnej a dotacje

Korzystanie z odnawialnych źródeł energii jest coraz popularniejsze ze względu na oszczędności finansowe. Instalacja fotowoltaiczna pozwala zniwelować rachunki za prąd niemalże do zera, a współdziałająca z nią pompa ciepła zapewnia optymalną temperaturę w całym domu bez ponoszenia dużych kosztów. Zainteresowanie inwestycjami ekologicznymi zwiększają również dotacje, które wypłaca Wojewódzki Fundusz Ochrony Środowiska. Dotacje są udzielane na podstawie szczegółowych kryteriów, dlatego warto zainteresować się ich spełnieniem już wcześniej. Dzięki temu bank spółdzielczy lub inny udzieli pożyczki na ekoinwestycję bez większych problemów.

Korzystanie z dotacji i preferencyjnych pożyczek na ekologiczne inwestycje w domu jednorodzinnym jest atrakcyjne dla wszystkich osób, którym zależy na obniżeniu rachunków za prąd i ogrzewanie. Ekologiczne źródła ciepła sprawiają też, że powietrze w okolicy jest o wiele czystsze ze względu na ograniczenie ilości pyłów, które powstają w czasie spalania paliw kopalnych. Dzięki temu zyskuje nie tylko sam inwestor, ale i wszyscy ludzie, którzy żyją w pobliżu i chcą cieszyć się czystym, świeżym powietrzem na co dzień.

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Please enter your comment!
Please enter your name here