Jak zabezpieczyć przesyłkę na czas transportu

Epidemia koronowirusa sprawiła, że coraz więcej osób rezygnuje z zakupów stacjonarnych i nabywa towary online. Przed e-sprzedawcami stoi teraz trudne zadanie. Sprostać większej ilości zleceń i poradzić sobie z bezpiecznym dostarczeniem przesyłki do każdego adresata. To może być szczególnie trudne, jeśli sprzedawane produkty odznaczają się dużą wrażliwością na uszkodzenia. A ponieważ w obecnych czasach zdalnie sprzedaje się niemal wszystko, w sklepach internetowych nie brakuje też delikatnej porcelany, czy wrażliwej na wstrząsy elektroniki.

Jednym z najważniejszych zadań e-sprzedawcy jest wybór właściwego opakowania, które pozwoli odpowiednio zabezpieczyć przesyłkę. Szeroki wybór produktów opakowaniowych dostępny pod adresem https://e-hurtownia-opakowan.pl daje możliwość pakowania przedmiotów różniących się pod względem masy, rozmiarów oraz innych cech, które mogą wpływać na ich bezpieczeństwo w czasie transportu.

Kartony tekturowe

Najczęściej wybieranym i powszechnie stosowanym w sklepach internetowych opakowaniem są kartony tekturowe. Stosowne są jako opakowanie zewnętrzne, do którego wkłada się produkt, a następnie zabezpiecza dodatkowo wypełniaczem do paczek oraz zakleja taśmą pakową. Kartony tekturowe dostępne są w różnych rozmiarach, dzięki czemu łatwiej dopasować je do konkretnego produktu. Znajdują zastosowanie w wielu sklepach internetowych, gdzie wykorzystywane są do pakowania różnorodnych produktów, począwszy od książek, a skończywszy na elektronice.

Koperty bąbelkowe

Innym opakowaniem zewnętrznym są koperty bąbelkowe, które wykorzystuje się do zabezpieczania oraz przesyłania niedużych przedmiotów. Doskonale sprawdzają się do ochrony przed uszkodzeniem nawet bardzo wrażliwych towarów, takich jak drobna elektronika albo biżuteria. Koperty bąbelkowa dobrze chronią przed uszkodzeniami dzięki swojej budowie, na którą składa się warstwa zewnętrzna (papierowa koperta) oraz wewnętrzna (folia bąbelkowa). Taka struktura nadaje jej doskonałe  właściwości i umożliwia ochronę przedmiotów przed uszkodzeniami mechanicznymi nawet przy nacisku z dużą siłą.

Kartonowe tuby

Kolejny rodzaj opakowania zewnętrznego to kartonowe tuby, które wykorzystuje się do zabezpieczania i przesyłania wielkoformatowych wydruków. W ten sposób pakuje się między innymi plakaty, kalendarze ścienne, mapy i wiele innych. Kartonowe tuby, podobnie jak bąbelkowe koperty, nie wymagają stosowania dodatkowych zabezpieczeń w postaci wypełniaczy do paczek.

Wypełniacze do paczek

Większość kruchych i podatnych na uszkodzenia towarów wymaga dodatkowego zabezpieczenia wypełniaczami do paczek. Te mogą przybierać różną postać, od folii bąbelkowej i poduszek powietrznych, po cięty papier, skropak, maty airpouch i wiele innych. Zadaniem wypełniaczy jest unieruchomienie przedmiotu wewnątrz kartonowego opakowania. Wypełniając wolne przestrzenie pomiędzy przedmiotem, a ścianką opakowania, sprzedawca zabezpiecza towar przed uszkodzeniem oraz uniemożliwia jego przesuwanie się w trakcie transportu. Jest to szczególnie istotne dla przewoźników, zajmujących się transportem przesyłek. Przemieszczanie się przedmiotów wewnątrz paczek może być niebezpieczne i prowadzić do wypadków na trasie. Dlatego niektórzy kurierzy zaznaczają, że nie będę przyjmować przesyłek, które nie zostały właściwie zabezpieczone.

Akcesoria do pakowania pozwalają na zabezpieczanie rozmaitych przedmiotów, począwszy od tych, które są odporne na uszkodzenia, a skończywszy na wyjątkowo delikatnych. To pozwala na rozwój branży e-commerce i e-handel towarami z różnych kategorii.

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Please enter your comment!
Please enter your name here