wózki magazynowe

Aby móc wygodnie i bezpiecznie transportować ciężkie towary lub przedmioty o niestandardowych gabarytach, warto korzystać z praktycznych i łatwych w użytkowaniu wózków magazynowych. Nowoczesne i wyjątkowo wytrzymałe wózki magazynowe są niezwykle uniwersalnym rozwiązaniem, stosowanym w wielu różnych miejscach. Można je dopasowywać do indywidualnych potrzeb, z uwagi na różne warianty platformy roboczej, ale też średnice kół i inne parametry. Najczęściej z wózków magazynowych korzysta się właśnie w magazynach i sortowniach, ale swoje zastosowanie znajdują również w dużych zakładach produkcyjnych, w restauracjach, czy nawet większych sklepach.

Do czego służą wózki magazynowe?

Najczęściej popularne wózki magazynowe wykorzystywane są do transportowania różnych towarów na niewielkie odległości. Głównie przewozi się w ten sposób ładunki niespaletyzowane, takie jak kartony, plastikowe pojemniki, maszyny, materiały warsztatowe, różne rodzaje odpadów. Z wózków magazynowych bardzo często korzysta się również przy rozładunku różnego rodzaju dostaw, w magazynach, czy sklepach. Z uwagi na całkiem dużą nośność – z wózków magazynowych można korzystać w wielu miejscach. Ich ładowność może wynosić nawet powyżej jednej tony. Jednorazowo do wózka można załadować wiele drobnych przedmiotów i wygodnie, bezpiecznie oraz bez trudu przewozić je na niewielkie odległości.

Jak dopasować odpowiednie wózki jednoburtowe magazynowe do swoich potrzeb?

W przypadku wyboru wózków magazynowych, odpowiednich dla danej branży, trzeba wziąć pod uwagę przede wszystkim wymiary samej platformy roboczej, ponieważ odgrywa ona największą rolę. Kolejną kwestią jest oczywiście maksymalna ładowność wózków magazynowych. Jeśli przewożone mają być ciężkie towary, wówczas zdecydowanie warto zdecydować się na model o największym parametrze. Znaczenie bez wątpienia ma również sama średnica kół – im większe, tym łatwiej prowadzi się wózek magazynowy i jest on bardziej sterowny. Producenci oferują koła skrętne oraz stałe, w zależności od konkretnych potrzeb użytkownika. Na rynku dostępne są wózki z demontowaną burtą, na przykład na czas transportu samego wózka, ale także z burt składaną, z zamontowaną dodatkowo poręczą, która jest przyspawana. Im bardziej dopasowany do potrzeb użytkownika wózek, tym sprawniej można wykonywać wybrane prace. Z pewnością znacznie przyspieszają one transport drobnych ładunków, które można załadować jednocześnie na taki wózek i sprawnie przewieźć na drugi koniec magazynu. Takie wózki zwykle charakteryzują się wyjątkową trwałością i wytrzymałością, a więc są odporne na uderzenia.

Artykuł powstał we współpracy z https://magazynuj.pl/

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Please enter your comment!
Please enter your name here