praca zdalna

Praca zdalna stała się codziennością w wielu przedsiębiorstwach. Aby przebiegała sprawnie, warto zadbać wtedy o wsparcie ze strony specjalistów IT.

Epidemia koronawirusa, która rozpoczęła się w Polsce w marcu, przewróciła do góry nogami pracę w wielu przedsiębiorstwach. Chociaż teraz zachorowalność powoli spada, to jednak nadal praca nadal realizowana jest przez pracowników na różnych stanowiskach w ich domach. W związku z wzrostem popularności home office zwiększyło się również zapotrzebowanie na profesjonalne usługi informatyczne w Warszawie. Teraz są one realizowane również w formie outsourcingu.

Home office także w małej firmie

Duże przedsiębiorstwa dysponują najczęściej własnymi działami IT, które odpowiedzialne są za zarządzanie tym obszarem oraz realizację wszystkich obowiązków – tworzenie sieci, serwis sprzętu, instalacja oprogramowania potrzebnego do funkcjonowania firmy, przygotowywanie kopii zapasowych danych.

W małych firmach zazwyczaj nie zatrudnia się informatyków lub obsługa informatyczna świadczona jest wtedy przez jednego z pracowników lub kogoś znajomego, kto zna się na rzeczy.

Aby jednak w pełni zadbać o prawidłowe działanie IT, firma powinna rozważyć usługi informatyczne świadczone przez specjalistów w tej dziedzinie. To nieocenione wsparcie również w tym przypadku, gdy pracownicy realizują swoje obowiązki w home office.

Outsourcing usług informatycznych

Kompleksowe usługi informatyczne można obecnie zamówić w zewnętrznych firmach jako outsourcing. Warszawa jest jednym z tych miast, w którym można skorzystać z profesjonalnej obsługi informatycznej skupionej na potrzebach klientów biznesowych.

Outsourcing dla firmy niesie wtedy ze sobą szereg korzyści, wśród których znajdują się między innymi:

 • Możliwość wsparcia działu IT firmy bez konieczności zatrudniania własnych pracowników.
 • Stały, szybki dostęp do profesjonalnych usług informatycznych na zlecenie.
 • Niskie koszty związane z korzystaniem z zaawansowanego wsparcia.
 • Zmniejszenie ryzyka prowadzonej działalności w obliczu pojawiających się problemów.

Usługi informatyczne dla home office

Specjalnie dla tych klientów, którzy przeszli na home office, firmy świadczące usługi informatyczne przygotowały specjalne warianty obsługi, które wspomagają pracę w warunkach domowych.

Home office wymaga właściwego przygotowania odpowiedniego zaplecza. Również konieczne jest odpowiednie zarządzanie IT, dzięki czemu możliwe jest szybkie dostosowywanie się do zachodzących w firmie zmian.

Obsługa informatyczna dedykowana dla przedsiębiorstw, których pracownicy realizują swoje obowiązki jako home office, obejmuje między innymi:

 • Tworzenie sieci oraz administracja sieciami, w tym także tworzenie VPN – sieci prywatnych.
 • Właściwe konfigurowanie sprzętu komputerowego używanego przez pracowników.
 • Dostarczanie i serwisowanie oprogramowania używanego przez firmę.
 • Dbałość o bezpieczeństwo danych – tworzenie kopii zapasowych, systemów bezpieczeństwa chroniących przed wykradzeniem danych firmy.
 • Serwis sprzętu komputerowego w przypadku pojawienia się usterek.
 • Szkolenie pracowników z zakresu obsługi sprzętu oraz oprogramowania.
 • Kompleksowe doradztwo informatyczne.

Oczywiście, to tylko przykładowe usługi informatyczne dostarczane przez zewnętrznych specjalistów w dziedzinie IT, ponieważ mogą one obejmować także inne czynności. Dzięki temu obsługa informatyczna w tym obszarze może całkowicie zastąpić własny dział informatyczny, co przekłada się nie tylko na możliwość otrzymania fachowego wsparcia, ale również na jego przystępne ceny, które są znacznie niższe niż zatrudnienie informatyka.

Dokładne oferty firm świadczących usługi informatyczne dla klientów biznesowych, także pracujących w trybie home office – pracy zdalnej, można znaleźć już teraz za pośrednictwem internetu.

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Please enter your comment!
Please enter your name here