Kredyt oddłużeniowy

Każdy bank stara się, aby jego oferta była jak najatrakcyjniejsza dla potencjalnych klientów. Z tego powodu możemy wybierać spośród bogatej oferty produktów finansowych. Na ten moment prócz doskonale znanego już wszystkim kredytu gotówkowego mamy możliwość zaciągnąć, chociażby kredyt na samochód, na rozwój firmy czy też na wyjście z długów. W przypadku ostatniej sytuacji kredytobiorca może skorzystać z kredytu oddłużeniowego, który pomoże mu unormować jego sytuację finansową. Kto może dostać kredyt oddłużeniowy i na czym on dokładnie polega? Odpowiadamy.

Czym jest kredyt oddłużeniowy?

Głównym celem kredytu oddłużeniowego jest uregulowanie długów. Polega to na tym, że po zaciągnięciu kredytu oddłużeniowego spłacamy jego środkami aktualne zobowiązania finansowe. Dzięki temu zyskujemy jeden, nowy kredyt, którego rata jest niższa niż kilku różnych zobowiązań. W taki sposób odciążamy swój domowy budżet i nie musimy pamiętać o konieczności spłaty kilku długów jednocześnie.

Działanie kredytu oddłużeniowego https://splatapozyczek.pl/kredyt-oddluzeniowy/ nie jest skomplikowane. Polega to na tym, że zaciągamy kredyt celowy na spłatę wcześniejszych kredytów i pożyczek. Następnie pieniądze, które otrzymaliśmy w taki sposób, przelewamy na konta wierzycieli. Po spłacie musisz pamiętać o tym, aby spłacać jeden kredyt. Warto jednak pamiętać o tym, aby nie dopuścić do sytuacji, w której kredyt oddłużeniowy także stanie się dla Ciebie obciążeniem. Najlepiej jest go zaciągnąć jeszcze zanim dopuścisz do dużych opóźnień w spłacie zobowiązań, które negatywnie wpływają na zdolność kredytową.

Kto może wziąć kredyt oddłużeniowy?

Tego rodzaju produkt finansowy skierowany jest przede wszystkim do osób, które nie mogą uzyskać innego finansowania. Może tak być przez zbyt niską zdolność kredytową, wpisy w KRD lub negatywne informacje o opóźnieniach w spłacie w BIK. Takim kredytem można spłacić zarówno zobowiązania bankowe, jak i te z sektora pozabankowego. Warto przy tym pamiętać, że niektóre instytucje mogą nie dopuszczać możliwości spłaty chwilówek i innego rodzaju pożyczek. Warto jednak poszukać ofert w różnych miejscach i wybrać tę, która będzie dla Ciebie najlepsza w danej sytuacji.

Czy można dostać kredyt oddłużeniowy bez żadnych zabezpieczeń?

Tak jak podczas ubiegania się o kredyt gotówkowy czy hipoteczny, tak samo podczas składania wniosku o kredyt oddłużeniowy bank podda ocenie Twoją zdolność kredytową. Pod uwagę będzie brana Twoja aktualna sytuacja finansowa, dochody, rodzaj zatrudnienia oraz historia kredytowa. Zważywszy na to, że chęć wzięcia kredytu oddłużeniowego wiąże się zazwyczaj z problemami finansowymi, nasuwa się pytanie, czy konieczne jest zabezpieczenie kredytu?

Niestety niekiedy zabezpieczenie w postaci dochodów z pracy nie wystarczy, jednak na rynku można znaleźć oferty kredytów oddłużeniowych bez zabezpieczeń. Najczęściej obejmują one niewysokie sumy, które nie są wystarczające do tego, aby pokryć dług. Co za tym idzie, takie zobowiązanie nie przyniesie takich rezultatów, jakich byśmy oczekiwali. Sposobem na zwiększenie kwoty kredytu może być np. ustanowienie poręczyciela. Może być to zarówno członek rodziny, jak i bliski znajomy. W tym przypadku pokrewieństwo nie jest brane pod uwagę.

Drugim sposobem jest też ustanowienie hipoteki, która będzie dla banku zabezpieczeniem i zminimalizuje ryzyko nieudanej transakcji. W przypadku dużych kwot i niewielkiej zdolności kredytowej jest to konieczne, aby móc wyjść z długów za pomocą takiego zobowiązania.

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Please enter your comment!
Please enter your name here