Ważna ortografia

Organizowanie dyktanda ma za zadanie sprawdzić poziom znajomości ortografii u dzieci. Każdy nauczyciel języka polskiego od czasu do czasu organizuje dyktando.

Dyktando online dla klasy 6 ma za zadanie sprawdzić jak dzieci w klasie szóstej poznały ortografię do tej pory. W całym społeczeństwie jest ogromny problem ze znajomością ortografii a zatem nauczyciele i rodzice powinni zwracać na to uwagę już od najmłodszych lat. Wystarczy wyjść na jakiekolwiek forum internetowe, aby dowiedzieć się jak bardzo jest źle ze znajomością ortografii u ludzi dorosłych. Bardzo często ludzie nie mają zielonego pojęcia o stosowaniu interpunkcji. To wszystko to wynik braku czytania książek, w końcu poziom czytelnictwa w Polsce należy do bardzo niskich.

Bardzo wielu Polaków nie przeczytało w ostatnim roku żadnej książki. Jeżeli już ludzie sięgają po książki nie są to książki wartościowe, które mogą uczyć słownictwa i ortografii, a także interpunkcji. Wydaje się, że nauczyciele powinni zwracać o wiele większą uwagę na ortografię, nie powinno być sytuacji, że dziecko ma tylko lekko obniżona ocenę za błędy ortograficzne. Zasady pisowni są jasne i trzeba ich przestrzegać.

Ortografia jest niezwykle ważna. Oczywiście trzeba wziąć pod uwagę to, że Polska ortografia także Polska gramatyka jest jedną z najtrudniejszych na świecie, pojawia się też wiele wątpliwości jak zapisać pewne słowach a także czy niektóre odmiany są prawidłowe czy też nie. Czasem nawet eksperci w dziedzinie polskiej ortografii mają problem z niektórymi słowami i wypowiadają się sprzecznie. To jednak nie zwalnia przeciętnego polskiego ucznia od nauki ortografii i od zdobywania dobrych ocen w czasie dyktand.

Kiedy nauczyciel zapowiada dyktando jest to zapowiedź sprawdzenia wiedzy w zakresie ortografii. Do dyktanda każdorazowo należy się przygotować a nie ignorować je. Ignorowanie zasad ortografii prędzej czy później przyniesie sporo problemów. Osoba taka może mieć potem kłopoty między innymi w pracy a także w relacjach z ludźmi.

Źródło: dyktanda.pl

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Please enter your comment!
Please enter your name here