W leasing możesz wziąć nie tylko pojazd fabrycznie nowy, ale również auto używane. Aby jednak takie rozwiązanie faktycznie było opłacalne, warto zwrócić uwagę na kilka ważnych kwestii. Sprawdź, jakie wymagania powinien spełniać samochód używany wzięty w leasing. Dzięki temu zapewnisz sobie większą satysfakcję z użytkowania pojazdu, i a zwiększysz szansę na uzyskanie finansowania.
Leasing pozwala na użytkowanie dowolnego samochodu na bardzo elastycznych i atrakcyjnych warunkach. Niewielka opłata wstępna wymagana na start, przystępna miesięczna rata oraz brak nieprzewidzianych wydatków – to koszty leasingowe, które nie stanowią nadmiernego obciążenia domowych finansów i pozwalają na zachowanie płynności. Warto jednak zwrócić uwagę nie tylko na samą ofertę leasingową, ale także na wybór odpowiedniego pojazdu używanego. To, na jaki samochód się zdecydujesz, wpływa zarówno na twoje zadowolenie, jak i możliwość finansowania.
Wybór auta używanego przeznaczonego na leasing – na to zwróć uwagę
Nie tylko wygląd czy wersja wyposażenia mają znaczenie. Ważnych jest dużo więcej aspektów, które decydują o opłacalności finansowania pojazdu w formie leasingu.
- Pochodzenie auta
W leasing możesz wziąć właściwie każdy pojazd – niezależnie czy będzie on pochodził od osoby prywatnej, z komisu czy salonu samochodowego. Warto jednak wybrać trzeci wariant – współpraca z dealerem wydaje się dużo pewniejsza.
Decydując się na pojazd z salonu samochodowego, możesz dopełnić formalności leasingowych bezpośrednio u dealera. Za przykład niech posłuży leasing używanej Toyoty, o który można ubiegać się w dowolnym salonie na terenie całego kraju.
- Wiek pojazdu
Statystyki pokazują, że po polskich drogach poruszają się samochody w średnim wieku kilkunastu lat. To zdecydowanie za dużo, jeśli chodzi o leasing pojazdów używanych. Żadna firma leasingowa nie zaakceptuje auta ze starszego rocznika – warunkiem wydania pozytywnej decyzji leasingowej jest wiek samochodu nieprzekraczający często kilku lat.
- Marka samochodu
Marka pojazdu ma znaczenie – szczególnie, jeżeli planujesz zakończyć umowę leasingową i podpisać kolejną. Dlaczego? Im wyższa aktualna wartość samochodu, tym więcej pieniędzy otrzymasz od dealera odkupującego pojazd.
Weź pod uwagę zatem wyłącznie te marki, które wyróżniają się wysoką wartością rezydualną. Przykładem może być leasing używanej Toyoty – po odsprzedaży auta, bez problemu spłacisz ostatnią ratę wykupową oraz pokryjesz opłatę wstępną kolejnego finansowania.
Wybierając Toyotę, możesz przy tym skorzystać z atrakcyjnego Leasingu SMARTPLAN na używane auta w ofercie Toyota Leasing. Jest to produkt, który oferuje m.in. opłatę wstępną już od 0%, nawet 60% niższe raty miesięczne (w porównaniu do standardowej oferty leasingowej), możliwość wymiany samochodu nawet co 2 lata. Do tego unikasz nieprzewidzianych wydatków.
Wiesz, czym się kierować przy wyborze auta używanego finansowanego leasingiem. Rozpocznij poszukiwania już teraz.