Kredyt gotówkowy bez zaświadczeń na wakacje – jaki wybrać?

Wakacje z roku na rok kosztują coraz więcej. Mimo że większość Polaków wyjazdy finansuje z bieżących środków, nie brakuje osób zainteresowanych kredytami gotówkowymi. W korzystaniu ze wsparcia finansowego nie ma nic złego – trzeba tylko wybrać odpowiedni produkt bankowy. Na co zwracać uwagę? Sprawdzamy.

Jak wynika z badania przeprowadzonego przez Grupę KRUK, średnio 11% Polaków zapożycza się na wakacje. Niestety znaczna część tych osób ma potem problem z terminowym uregulowaniem zobowiązania. Aby tego uniknąć, należy wybrać korzystny kredyt gotówkowy. Korzystny, czyli jaki?

Jak wybrać kredyt gotówkowy?

Kredyty kredytom nierówne, dlatego wybór przypadkowej oferty może sporo kosztować, co z kolei będzie rzutować na zdolność terminowej spłaty zobowiązania. Aby scenariusz problemów ze spłatą nie ziścił się, warto wziąć pod uwagę kilka istotnych czynników.

  • Optymalna kwota kredytu

Chociaż niektóre kredyty gotówkowe mogą opiewać nawet na kilkadziesiąt tysięcy złotych, zaciągnij takie zobowiązanie, na którego spłatę będzie Cię stać. Pożycz tyle, ile faktycznie potrzebujesz na wyjazd wakacyjny. Pamiętaj, że po powrocie z wczasów, będzie trzeba zacząć spłacać miesięczne raty.

  • Minimum formalności

Uproszczone do minimum formalności są ważne, jeśli wsparcia finansowego potrzebujesz „na już”. W tym przypadku niezbędny będzie kredyt gotówkowy bez zaświadczeń – taki, który nie wymaga dostarczania dokumentów potwierdzających zatrudnienie czy wysokość osiąganych dochodów. Niektóre banki nie wymagają żadnych dokumentów, a inne chcą przedstawienia wyłącznie oświadczenia o zarobkach sporządzonego przez kredytobiorcę.

  • Szybkość ścieżki kredytowej

To kwestia również ważna, jeśli interesuje Cię kredyt gotówkowy bez zaświadczeń „na już”. Tutaj istotne jest, aby bank szybko przeanalizował wniosek i wydał decyzję kredytową – najlepiej jeszcze tego samego dnia.

  • Koszty kredytu

Oprocentowanie to zaledwie jeden z wielu kosztów nakładanych przez bank. Znaczenie może mieć także opłata przygotowawcza. Przykładowo, Kredyt bez zaświadczeń dostępny w Getin Banku pozbawiony jest takiej opłaty, przez co może być tańszy.

  • Okres kredytowania

Porównaj kredyt gotówkowy bez zaświadczeń pod kątem okresu kredytowania. Im dłuższy, tym niższa rata. To ważne, jeśli chcesz odciążyć domowy budżet po wakacyjnych wydatkach.

Wybór kredytu gotówkowego nie jest łatwy. Musisz porównać wiele parametrów, aby zdecydować się na produkt finansowy najbardziej dopasowany do Twoich potrzeb i oczekiwań.

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Please enter your comment!
Please enter your name here