Kredyt hipoteczny dla singla – nowoczesny produkt na korzystnych warunkach

Do tej pory osoby niezamężne lub inaczej single, nie mogły liczyć na uzyskanie kredytu hipotecznego lub droga do jego otrzymania była bardziej skomplikowana. Ze względu na stale rosnącą liczbę singli, banki coraz chętniej kierują swoją ofertę również do tej grupy społecznej, oferując im na przykład atrakcyjne kredyty hipoteczne.

Nowoczesna forma kredytu

Z danych gromadzonych przez Główny Urząd Statystyczny wynika, że z każdym rokiem przybywa jednoosobowych gospodarstw domowych i obecnie jest ich aż około 7 milionów. Widać to również we wnioskach kredytowych składanych w bankach, gdyż około 1/3 kredytobiorców to właśnie single. Jeszcze kilka lat temu osoby samodzielnie wnioskujące o kredyt hipoteczny miały znacznie mniejsze szanse na jego otrzymanie i dodatkowo musiały wykazywać się dużo większym dochodem. Jednak zmieniająca się sytuacja społeczna niejako zmusiła banki do weryfikacji podejścia do singli. I tak na rynku pojawił się nowoczesny produkt bankowy w postaci kredytu hipotecznego dla singla, dostosowany do możliwości i potrzeb osób prowadzących jednoosobowe gospodarstwo domowe.

Warunki zaciągnięcia kredytu hipotecznego dla singla

Banki pragną ułatwić zaciągnięcie kredytu mieszkaniowego dla singli, jednak nadal muszą kierować się własnym zyskiem. Z tego powodu singiel musi wykazać nieco wyższy dochód niż w przypadku każdego ze współmałżonków, którzy wspólnie starają się o kredyt hipoteczny. Jednak nie ma już potrzeby, aby singiel wykazywał zarobki na poziomie dwóch współmałżonków, czyli na przykład w wysokości dwóch minimalnych pensji krajowych. Niewątpliwą zaletą i dużym ułatwieniem jest możliwość korzystania przez singli z programu Mieszkanie dla Młodych. Daje to szansę by singiel starał się o dofinansowanie wkładu własnego przy ubieganiu się o kredyt na dom dla singla.

Jak wybrać najlepszy kredyt hipoteczny dla singla

W wyborze najlepszego i najbardziej korzystnego kredytu mieszkaniowego pomoże kalkulator kredytowy dla singli w Bancovo. Łatwo dostępne i proste w użyciu narzędzie w ciągu kilku chwil porówna oferty różnych banków, weźmie pod uwagę wysokość RRSO, wyliczy ratę kredytu i pomoże wybrać najbardziej opłacalną ofertę. Wystarczy wybrać cel kredytu, jego wysokość i okres kredytowania. Zarówno dla singli, jak i dla każdego innego kredytobiorcy, wykorzystanie kalkulatora kredytowego jest bardzo dobrym sposobem na sprawdzenie, czy kredyt znajduje się w zasięgu konkretnego kredytobiorcy oraz czy przewidywane raty będą możliwe do spłacenia.

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Please enter your comment!
Please enter your name here