Płatności online jako rewolucja w zakupach

Możliwość dokonywania płatności bezgotówkowych zmieniła podejście konsumentów do zakupów i zdecydowanie ułatwiła cały proces zakupowy. Różne formy płatności w sklepie internetowym przynoszą wiele korzyści zarówno kupującym, jak i sprzedającym. Jakie rodzaje płatności mamy obecnie do wyboru i dlaczego tak naprawdę warto korzystać z szybkich przelewów przez internet?

Rodzaje nowoczesnych form płatności online

Wraz z rozwojem rynku e-commerce na świecie, który przypadł na lata 80. i 90. ubiegłego wieku, pojawił się problem, jak szybko i bezpiecznie opłacać zakupy dokonane drogą elektroniczną. Początkowo korzystano głównie z szyfrowanych kart kredytowych, ale szybko zaczęły się też pojawiać inne sposoby płatności przez Internet. Dziś nadal korzysta się z tej pierwszej metody, polegającej na wprowadzeniu numeru karty, a następnie potwierdzeniu jej kodem zabezpieczającym znajdującym się na karcie. Pomimo konieczności podania tych danych, sposób ten jest uznawany za jeden z najbezpieczniejszych. Jednocześnie trzeba jednak pamiętać, że istnieją szybsze sposoby dokonania płatności w sklepie internetowym.

Jednym z nich jest wykorzystanie tzw. kodu QR. Jest on zintegrowany z aplikacją mobilną banku – po jego zeskanowaniu własnym telefonem, wystarczy potwierdzić dokonanie transakcji w aplikacji.

Kolejnym równie szybkim i skutecznym sposobem jest tzw. BLIK. Wygenerowanie kodu w aplikacji mobilnej banku trwa nie dłużej niż kilka sekund, a transakcję wystarczy potwierdzić jednym kliknięciem na ekranie smartfonu.

Płatności online dają też możliwość zapłacenia rat online. Umożliwiają one rozłożenie płatności w czasie. Stałe oprocentowanie i prowizja są gwarantem pewności, że warunki nie zmienią się w okresie spłacania rat.

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Please enter your comment!
Please enter your name here