Pożyczka bez dowodu

Tradycyjne banki, jak i prywatne firmy pożyczkowe mają do zaoferowania swoim klientom wiele produktów finansowych. Nikogo nie dziwi już kredyt na samochód, kredyt konsolidacyjny czy też pożyczka na dowód osobisty. Otrzymanie pożyczki w dzisiejszych czasach nie jest niczym trudnym, a wniosek można złożyć nawet przez internet. Jednak co w przypadku, gdy chcielibyśmy otrzymać pożyczkę lub kredyt bez dowodu osobistego? Czy wszystkie instytucje finansowe podochodzą aż tak liberalnie do pożyczania pieniędzy i nie wymagają od klientów nawet podstawowych dokumentów?

Kredyt bez dowodu osobistego

Nie od dziś wiadomo, że tradycyjne banki, zanim udzielą swojemu klientowi kredytu, dokładnie sprawdzają go pod wieloma kątami. Kluczowa jest nie tylko historia i zdolność kredytowa, ale także jego tożsamość. Już na etapie wypełniania wniosku zauważymy, że niezbędne są dane, które zawarte są w dowodzie osobisty, np. jego seria i data wydania dowodu. Łatwo jest się więc domyślić, że kredyt bez dowodu, jest po prostu niemożliwy do uzyskania i pomocy, należy szukać w innych miejscach.

Pożyczka bez dowodu osobistego

Skoro już wiesz, że kredyt w banku bez dowodu osobistego nie istnieje, to pewnie zastanawiasz się, czy w ogóle da się gdzieś go uzyskać. Firmy pożyczkowe podchodzą do udzielania pożyczania bardziej liberalnie niż banki i w swojej ofercie mają wiele ciekawych produktów, których na próżno szukać gdzieś indziej np. pożyczki w 15 minut, pożyczki na dowód czy przez internet. Mogłoby się więc wydawać, że bez problemu można tam także uzyskać pożyczki bez dowodu osobistego. Nic bardziej mylnego, ponieważ nawet parabanki mimo swojej liberalności wymagają od swoich klientów podstawowego dokumentu, jakim jest dowód osobisty. Co prawda może nam się udać, uniknąć wypełniania wielu dokumentów i zaoszczędzimy czas, ale bez dowodu żadna placówka finansowa nie pożyczy nam pieniędzy.

Czasami klient nie musi mieć przy sobie dokumentu, ale konieczne będzie podanie danych, które są w nim zawarte. A zatem nie musimy mieć go fizycznie przy sobie, jednakże musimy być jego posiadaczem i znać dane zawarte tam na pamięć. Dopiero wtedy można wnioskować o pożyczkę, którą można przeznaczyć na dowolny cel. Proces oczekiwania na decyzję i wypłatę pieniędzy jest szybszy niż w tradycyjnym banku, co jest bardzo dużym plusem takich miejsc. Trzeba jednak pamiętać, że duże kredyty takie jak np. kredyt hipoteczny czy kredyt konsolidacyjny https://habzafinanse.com.pl/kredyt-konsolidacyjny/ na spłatę długów są niemożliwe do uzyskania bez dowodu, a co więcej najlepiej jest o nie wnioskować w tradycyjnych bankach. Mimo bogatej oferty parabanków są to raczej miejsca, w których możemy bez problemu pożyczyć kwoty do kilkunastu tysięcy złotych, po większe lepiej udać się do banku.

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Please enter your comment!
Please enter your name here